Parafinoterapia w warunkach domowych - jak zrobić aksamitną skórę nie wychodząc z domu

parafinoterapia w warunkach domowych

W chłodnej porze roku, skóra jak nigdy potrzebuje ciepła i nawilżenia, ale czasami bardzo trudno jest zmusić się do chodzenia do SPA. Dlatego istnieje wiele sposobów do właściwej pielęgnacji skóry w domu. Jedną z uniwersalnych metod dodatkowego nawilżania i odmładzania jest parafinoterapia w warunkach domowych.

Aby przeprowadzić ten zabieg w domu, koniecznie zapoznaj się z niektórymi rekomendacjami, a także dokładniej dowiedz się o unikalnych cechach parafiny kosmetycznej.

W czym jest pożyteczna parafina?

Parafina - chemicznie nieaktywna substancja, nie wstępuje ona w reakcje z innymi składnikami kosmetyków. Odpowiednio, nie wywołuje żadnych skutków alergicznych. Ważnie jest, żeby parafina do parafinoterapii była kupiona w specjalistycznym sklepie, w aptece albo w salonie i w żadnym wypadku nie topiona ze świec. Prościej mówiąc, wolna od domieszek i barwników. Parafina topi się przy 46-47°С. Taka temperatura, pozwala bezboleśnie nanosić płynną masę na skórę rąk, stóp czy nawet twarzy. Czas pełnego chłodzenia parafiny przy zabiegu parafinoterapii, którą poprawnie przeprowadza się w warunkach domowych - około 30 minut. Naniesienie i zdejmowanie maski parafinowej zajmuje tyle samo czasu, zależnie od części ciała na której przeprowadzany był zabieg. W sumie - godzina. Jest to czas, który należy poświęcić dla aksamitności, prężności i delikatności skóry.

Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie takiego zabiegu, pierwszą rzeczą do zrobienia - to nabyć zestaw do parafinoterapii. Zawiera on wanienkę do parafinoterapii (w niektórych wypadkach taka sama wanienka jest przeznaczona i do depilacji), kosmetyczną parafinę, rękawiczki. Ilość parafiny dla jednej sesji wyznacza się z rozliczenia: około 1 kg parafiny - na jedną sesję do parafinoterapii rąk i stóp razem.

Jak robić parafinoterapię?

  1. Zanim przystąpisz do sesji, należy porządnie umyć mydłem te obszary skóry, które będą poddawane zabiegowi.
  2. Po tym nanosi się odżywczy krem z maksymalną ilością składników odżywczych. Należy uwzględnić, że przenikanie do głębszych warstw skóry składników kremu, pod wpływem parafinoterapii będzie wzmocnione .
  3. Założyć rękawiczki celofanowe.
  4. Następnie wcześniej rozpuszczoną w wanience parafinę, nakładasz na potrzebne części skóry.

Parafinoterapię rąk i stop można przeprowadzać za jedną sesją. Kolejność zabiegu jest następująca:

  1. W roztopioną w wanience parafinę, wkładamy wysmarowane kremem ręce w rękawiczkach celofanowych.
  2. Równomiernie rozdzielamy masę na powierzchni skóry. Po kilku sekundach zanurzenie należy przeprowadzić jeszcze raz. Dla odpowiedniego efektu warto przeprowadzić siedem zanurzeń.
  3. Potem zakładamy rękawiczki bawełniane.
  4. To samo należy wykonać ze stopami, a następnie założyć wełniane skarpetki do zachowania ciepła.
  5. Zdejmować parafinę należy w kierunku w dół (jak rękawiczki) pół godziny po zawijaniu. Wykorzystaną parafinę nie warto zachowywać, ponieważ swoje pożyteczne właściwości po zabiegu ona traci.

Oprócz wygładzającego efektu, parafinoterapia czyni terapeutyczne działanie na stawy, zmniejsza obrzęki. Parafinoterapię stóp, często przeprowadza się w w ramach sesji relaksacyjnej.

Parafinoterapia twarzy - jest tak samo pożyteczna jak i dla rąk. W wyniku kilku zabiegów, odbywa się odmłodzanie skóry, oczyszczenie porów. Przeprowadzenie sesji do twarzy, różni się tylko tym, że nie przeprowadza się zawijania polietylenem, toteż procedura zajmuje mniejszą ilość czasu. Przecież bez izolacji parafina dość szybko stygnie. Zdejmować wystygłą parafinę, należy ostrożnymi ruchami w kierunku od podbródka do czoła. Obszar wokół oczu nie podlega parafinoterapii.

kąpiel dla parafinoterapii

Parafinoterapia paznokci - pomaga rozmiękczać skórkę wokół paznokci przed manicure, a także służy dobrym wzmacniającym środkiem dla odżywienia paznokci, zwłaszcza jeśli do parafiny przed sesją dodasz kilka kropli olejku cytrynowego. Parafinoterapię paznokci przeprowadza się tak samo, jak i parafinoterapię rąk. Przy czym zanurzać należy tylko koniuszki palców, odpowiednio parafiny na jedną sesję potrzeba istotnie mniej.

Parafinoterapia - nie jest całkowitym panaceum na wszystkie niedoskonałości skóry, które chciałoby się usunąć. Lecz cały jej zabieg, nawet w domu, zwłaszcza w czasie mroźnej i wietrznej pory roku, pozwoli cieszyć się ciepłem parafiny i aksamitną skórą.

 
Powiązane artykuły:
Przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne - dlaczego schodzi skóra z palców rąk?
Ponieważ ręce poddają się zewnętrznemu działaniu i stale kontaktują z substancjami chemicznymi, przy nieobecności należnej pielięgnacji skóra z palców rąk zaczyna schodzić. Deficyt witamin i niezrównoważone żywienie zwiększają możliwość pojawienia się suchości skóry.
Kąpiel dla rąk – przedłuż młodość swoim rękom
Kąpieli dla rąk przygotować łatwo, ale efekt tego prostego domowego zabiegu nie jest ani troch gorszy, od skomplikowanych manipulacji kosmetologa w salonie. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych przepisów, które podarują rękom młodość i piękno.
Olejek na wzmocnienie paznokci – kąpiel pielęgnująca
Prosty sposób odnowić paznokcie - wcierać do paznokciowej tafli olejki eteryczne. Z nimi również można robić krem i kąpiel. Czytajcie artykuł i dowiadujcie się, którą metodą można umocnić paznokcie i które oleje warto wykorzystać dla tego.
Wzmocnienie paznokci domowymi sposobami – jak pielęgnować mocne i zdrowe paznokcie?
Zza niedostatecznego obejścia, paznokcie mogą stać się cienkimi i łamliwymi. Umocnić paznokciową taflę można za pomocą leczniczych kąpieli, kompresów i masek. Czytajcie artykuł i dowiadujcie się przepisów bardzo efektywnych.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty