Pasta do zębów na trądzik – skuteczny sposób na oczyszczenie skóry twarzy

pasta do zębów na trądzik

Pielęgnacja twarzy to obowiązkowa część codziennych zabiegów każdej kobiety, która dba o swój wygląd. Jeśli skóra jest problematyczna, skłonna do wysypki, to sprawia szczególnie dużo kłopotów. Dlatego oprócz podstawowych środków do skóry, wiele osób sięgają do różnych domowych metod.Niektóre z nich na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość niezwykłe. Tak niektóre dziewczyny używają zwykłej pasty higienicznej do zębów przeciw trądzikowi, co przynosi bardzo dobre rezultaty.

Leczenie trądziku pastą do zębów

Na wielu forach poświęconych leczeniu trądziku zaleca się smarowanie pryszczy pastą do zębów. To niestandardowe zastosowanie pasty do zębów było znaleziono w drodze eksperymentów w poszukiwaniu nowych środków na pozbycie się tego problemu. Zauważono, że użycie tego środku pozwala nie tylko szybko pozbyć się obecnej na skórze wysypki, ale i zapobiegać jej dalszemu rozprzestrzenianiu się i powstaniu.

To, że pasta naprawdę pomaga pozbyć się trądziku, ma konkretne wyjaśnienie. Warto tylko zwrócić uwagę na jej skład, w który wchodzą substancje, mające korzystny wpływ na skórę problematyczną i procesy zapalne. Do takich substancji, obecnych w składzie większości past do zębów, należą:

 • związki mające działanie przeciwbakteryjne;
 • ekstrakty roślinne, które mają właściwości przeciwzapalne (zielona herbata, kora dębu, mięta, szałwia, dziurawiec, itp.);
 • miękkie materiały ścierne (dwutlenek krzemu, krzemian glinu, wodorotlenek krzemu, itp.).

Dzięki temu pryszcze można smarować pastą dla uzyskania następującego efektu:

 • łagodzenie procesów zakaźnych i zapalnych;
 • usunięcie przebarwień;
 • podsuszenie stanów zapalnych;
 • oczyszczenie i zwężenie porów.

Jaka pasta do zębów usuwa pryszcze?

Wybierając pastę do zębów na leczenie trądziku zalecane jest, aby dać pierwszeństwo tym, które mają biały kolor i maksymalną ilość naturalnych składników. Zrezygnować należy z żelopodobnej, kolorowej i wybielającej pasty do zębów, a także od tej, która zawiera dużą ilość dodatków smakowych. Najlepiej kupować pastę do zębów w aptece.

Sposób użycia pasty do zębów na trądzik

Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem stosowania pasty do zębów w walce z wysypką na skórze jest lokalne (punktowe) stosowanie tego środku na zmiany zapalne. Taki zabieg można przeprowadzać codziennie na noc po uprzednim oczyszczeniu twarzy. Jeśli skóra jest wrażliwa to zostawić pastę można tylko na krótki czas (do 20 minut). Zmyć środek należy dużą ilością ciepłej wody.

W przypadku skóry tłustej, porowatej, z dużą ilością uszkodzeń zaleca się stosować maseczkę z pastą do zębów, którą przygotowuje się w następujący sposób:

 1. Wymieszać pół łyżeczki pasty z taką samą ilością świeżego soku z cytryny.
 2. Dodać jedną tabletkę aspiryny, dokładnie przetartej na proszek.
 3. Wymieszać i nałożyć mieszankę na oczyszczoną twarz na 5-10 minut.
 4. Spłukać ciepłą wodą.
pasta do zębów na pryszczy

Stosować tę maskę 1-2 razy w tygodniu. Można również użyć do przygotowania maseczek na trądzik proszek do zębów. Dlatego od razu należy go rozcieńczyć w ciepłej wodzie do konsystencji papki i stosować na skórę lub wstępnie wymieszać z podrobionym streptocidem w proporcji 1:1. Aby uniknąć pojawienia się reakcji alergicznych, zanim nałożyć pastę do zębów na pryszcze, zaleca się nasmarować nią niewielki fragment skóry na zgięciu łokcia i pozostawić na 20 minut, po czym spłukać. Normalną reakcją jest niewielkie zaczerwienienie skóry, które mija po kilku minutach. Jeśli zaczerwienienie utrzymuje się długo i jemu towarzyszy obrzęk, świąd lub inne objawy, to lepiej stosować inne sposoby na pozbycie się trądziku.

 
Powiązane artykuły:
Mydło glicerynowe – domowe kosmetyki
Glicerynowe mydło jest idealnym środkiem dla oczyszczenia skóry dowolnego typu. Dzięki naturalnemu składowi, jego użycie nie tylko zachowuje wilgoć, lecz efektywnie sprawia się ze skórnymi chorobami, nie wywołuje alergicznych reakcji.
Węgiel aktywny na trądzik – wydajny i bezpieczny środek do oczyszczenia twarzy
Jeśli dawno marzycie pozbyć się wysypywań na obliczu, trądziku, to uważnie czytajcie nasz nowy artykuł. Materiał zawiera dosyć informacji o takim sposobie leczenia choroby jak użytek węgla i jego użycie dla kosmetycznych masek.
Woda różana – niezastąpiony środek w pielęgnacji twarzy
Różana woda wykorzystuje się dla poprawy prężnej skóry, oświetlenia koloru oblicza, a także dla oziębienia i zwilżenia skóry. W tym artykule dowiadujecie się o pożytecznych właściwościach różanej wody, a także jak ją zrobić samodzielnie.
Olejek jodłowy - pożyteczne właściwości i skuteczne wykorzystanie
Jodłowy olejek eteryczny szeroko stosuje się w wielu przepisach ludowej medycyny, na przykład dla leczenia kaszlu. Również jego właściwości są bezcenne w kosmetologii dla uzdrowienia włosów i skóry. Dokładniej o jego użyciu opowiemy w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty