Pasta pistacjowa – nowe ciekawe przepisy

pasta pistacjowa

Dzięki swojemu delikatnemu smakowi, kremowej konsystencji i jaskrawemu kolorowi, pasta pistacjowa może stać się dostojnym dopełnieniem waszych ulubionych potraw czy oryginalnym i smacznym toppingiem dla porannego chrupiącego toastu.

Pasta pistacjowa – przepis

Rozpoczniemy z bazowego i dosyć prostego przepisu, dla wcielenia którego będzie potrzebny jedyny ingredient – fistaszki – a także bardzo potężny blender, co pozwala przetrącić ich do stanu piure.

Oczyszczone i obsmażone fistaszki ulokujcie do czary blendera i zacznijcie zbijanie. Najpierw masa przekształci się na orzechowy okruch, lecz im dłużej będziecie zbijały, tym więcej płynną ona będzie stawała. Jak tylko pasta zbierze się do gładkiej szczelnej globulki, zacznijcie okresowo odskrobywać ją z dna i ścianek. Po 5 minutach zbijania olej z orzechów zacznie wychodzić i pasta stanie się o wiele płynną. Jak tylko uda się zrobić pożądaną miarę jednorodności – aromatyczna pasta jest już gotowa.

Jak zrobić pastę pistacjową w domowych warunkach?

Żeby przekształcić zwyczajną pastę pistacjową na tą co często znajduje miejsce w przepisach wschodnich słodyczy, wystarczy uzupełnić jej niewielką ilością aromatycznego różanego oleju (czy różanej wody) i miodem.

Składniki:

  • oczyszczone pistacje – 1 ½ st.;
  • różana woda – 2 łyżki;
  • miód – 15 ml;
  • olej roślinny – 15 ml.

Przygotowanie

Przed tym jak zrobić pastę pistacjową, obsmażcie oczyszczone fistaszki. Przesypcie orzechy do czary blendera i zacznijcie porządnie zbijać, domagając się maksymalnie jednorodnej kremowej konsystencji. Kiedy masa stanie się o wiele płynną i jednorodną, uzupełnicie ją szczyptą soli, wlejcie miód i różaną wodę (czy kilka kropli olejku eterycznego). Powtórzcie zbijanie.

Jak przygotować pastę pistacjową?

Pasta pistacjowa – nie bardzo dostępne smakołyki, toż w celu tego, żeby obniżyć koszty na taki produkt, możecie połączyć jądra pistacji z innymi, tańszymi orzechami, na przykład włoskimi.

Składniki:

  • pistacje oczyszczone i obsmażone – 1 st.;
  • orzechy włoskie – 1 ½ st.

Przygotowanie

Ulokujecie jądra orzechów do czary blendera i zacznijcie zbijać na maksymalnej szybkości. Przez kilka minut odskrobcie pastę z dna i ścianek blendera i przedłużajcie zbijanie jeszcze w ciągu 5-10 minut, aż nie będziecie domagały się konsystencji kremowej. Trzymajcie w lodówce w czystych i suchych bańkach.

 
Powiązane artykuły:
Omułki – przepis przygotowania
Spróbujcie zdziwić gości prawdziwym delikatesem i przygotujcie omułki jakimś ciekawym sposobem. Kilka idei stworzenia dziwnego poczęstunku są opisane dalej. Podpowiemy jak zapiec, ugotować, czy oryginalnie posmażyć.
Arbuzowa konfitura z miąższu – przepis
Jeśli macie dużo arbuzów, a słone czy moczone robienie zapasów nie lubicie, opowiemy jak gotować arbuzową konfiturę z miąższu. Proces ten, zwyczajnie nie prosty jest, lecz znając niektórą chytrość, u was dokładnie wszystko wyjdzie idealnie.
Suszone pomidory w domowych warunkach
Takie niezwykłe robienie zapasów koniecznie przyda się w stworzeniu rozmaitych potraw, smak których można będzie z lekkością przekształcić. Spróbujcie zrobić suszone pomidiory po opisanych przepisach i przekonacie się, na ile to jest łatwo.
Serowe lody – bardzo oryginalny przepis
Uraźcie siebie absolutnie niezwykłym poczęstunkiem, przygotowawszy dziwne lody z sera. Te smakołyki mają przyjemny słonawy smak i świetnie delikatną śmietankową teksturę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty