Patchwork – pomysły na dekorację domu i kuchni

patchwork pomysły

Patchwork lub zszywanie kawałków - metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału. Łącząc się w mozaikę mogą tworzyć powtarzający się rysunek lub niezwykły ornament. Kolor i faktura tkanin, używanych do patchwork, może być różnorodna. Z tego więc powodu mistrzyni udają się do techniki zszywania kawałków, aby wykorzystać dużą ilość pozostałych maleńkich kawałków tkaniny.

Dzięki zszywaniu kawałków masz szerokie pole do popisu. Techniką patchwork można realizować różne pomysły. Aby w twoim domu było zawsze przytulnie można stworzyć niezwykłe jaskrawe poduszki i kołdry z kawałków. Wspaniałym prezentem dla bliskich i znajomych będą różne akcesoria wykonane techniką patchwork. W niniejszym artykule opowiemy o kilku pomysłach patchwork. Być może pomogą ci stworzyć niepowtarzalne i oryginalne wyroby, które będą sprawiać ci przyjemność.

Pomysły na dekorację domu w technice patchwork

Aby stworzyć przytulną atmosferę we własnym domu wystarczy dodać kilka jaskrawych akcentów. Można zrobić ciepły koc lub miękkie poduszki na kanapę. Istnieje ogromna ilość pomysłów na poduszki wykonane techniką patchwork. Mogą mieć różne kształty i łączyć w sobie różne tkaniny. Koc i poduszka wykonane w jednym kolorze mogą występować w postaci wspaniałego zestawu do pokoju gościnnego lub sypialni. Nie hamuj własną fantazję i stwórz unikalne poduszki wykonane techniką patchwork.

patchwork pomysły dla domu 1 patchwork pomysły dla domu 2 patchwork pomysły dla domu 3

Pomysły na dekorację kuchni w technice patchwork

Kuchnia – to jeszcze jedno miejsce, w którym można wykorzystać pozostałe kawałki tkanin. Pomysły na patchwork w kuchni mogą być bardzo ciekawe i oryginalne. Na przykład wspaniałym wariantem będzie zestaw rękawic i podstawek kuchennych wykonanych w jednym stylu. Niezwykły obrus lub fartuch kuchenny będą wspaniałą ozdobą twojej kuchni i pomogą stworzyć wesoły nastrój podczas gotowania.

patchwork pomysły dla domu 4 patchwork pomysły dla domu 5 patchwork pomysły dla domu 6

Patchwork - pomysły z tkaniny dżinsowej

Tkanina, której jest bardzo dużo w każdym domu – to dżins. Dziś dżinsy są nieodłączną częścią garderoby jak dorosłych, tak i dzieci. Więc dobrym pomysłem na wykorzystanie pozostałych kawałków tkaniny dżinsowej będzie patchwork. Jeśli chcesz zdobić dżinsy to na bardziej jasny odcień nanieś bardziej ciemne kawałki. Albo zrób całkiem nowe akcesorium w postaci torebki lub portfela. Ciekawym elementem w tym wypadku mogą być kieszenie. Kawałki tkaniny dżinsowej z kieszeniami można umieścić na tkaninie w taki sposób, że one nadal mogą pełnić swoje funkcje. Koce, poduszki, obrusy i inne patchwork pomysły można wykonać z kawałków tkaniny dżinsowej. A łącząc kilka tkanin w różnych odcieniach można stworzyć panno.

patchwork pomysły dla domu 7 patchwork pomysły dla domu 8 patchwork pomysły dla domu 9

Pomysły na prezenty i akcesoria wykonane techniką patchwork

Jeśli masz ogromną ilość maleńkich kawałków tkanin, które nie nadają się do stworzenia dużego wyrobu, to możesz wziąć pod uwagę kilka pomysłów na drobny patchwork. Mogą to być drobne akcesoria, takie jak maleńki portfel lub clutch. Albo po prostu sympatyczne drobiazgi, które zdobią pokój lub mogą występować w roli wspaniałego prezentu.

patchwork pomysły dla domu 10 patchwork pomysły dla domu 11 patchwork pomysły dla domu 12

Odzież wykonana techniką patchwork

Mając do dyspozycji mozaikę z kawałków różnych tkanin, można z nią pracować podobnie jak z każdą inną tkaniną, używając do uszycia ubrania standardowych wzorów. W taki więc sposób starym ubraniom, zwłaszcza tym, które są bardzo zepsute, można podarować nowe życie.

patchwork pomysły dla domu 13 patchwork pomysły dla domu 14 patchwork pomysły dla domu 15
 
Powiązane artykuły:
Oczyszczacz powietrza własnymi rękami – jak zrobić myjnię powietrza?
Stworzyć w swoim mieszkaniu takie same czyste powietrze jak i w ochronnej strefie, absolutnie nie jest skomplikowane. A dzisiejszy artykuł pomoże stworzyć swoimi rękami oczyszczacz powietrza.
Co można zrobić z pudełka?
Kartonowe pudełko – absolutnie powszedni przedmiot, który łatwo odnajdzie się prawie w każdym domu. Lecz ta powszedniość i bez oblicza ma i drugą stronę – wariantową. Co można zrobić z pudełka? O tym czytajcie w artykule.
Kula do topiaru własnymi rękami – robimy kulę z gazety
Stworzone swoimi rękami topiary ozdabiają domy wielu mistrzów. Lecz początkujące mistrzynie często zderzają się z problemem poszukiwania robienia zapasów do "drzew szczęścia". Proponujemy nauczyć się robić kulę dla topiaru.
Aromatyzator własnymi rękami
Podtrzymywać przyjemny aromat w domu pomagają aromatyzatory – kwiaty, wysuszone cząstki cytrusowych, spreje aromatyzowane i tak dalej. O tym, jak zrobić aromatyzator dla domu swoimi rękami, dowiadujecie się z naszego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty