Peeling do stóp - piękne nóżki przez cały rok
Dla każdej współczesnej kobiety bardzo ważne są zabiegi kosmetyczne. Jednym z najważniejszych obszarów wymagających pielęgnacji, są stopy. Dziś istnieje ogromny wybór salonów, w których twoje nóżki mogą stać się bardziej atrakcyjnymi i zyskać lekkość i grację dzięki pedicure, masażowi i innym zabiegom.
Peeling stóp
Jednym z głównych takich zabiegów jest - peeling do stóp. Przecież właśnie, kiedy twoje stopy są zdrowe, a skóra na nich jest miękka i czysta, nie odczuwasz zmęczenia po dniu pracy i fruwasz jak motyl.
Jednak absolutnie nieobowiązkowe jest tracić czas i pieniądze na wycieczki do salonów. Przy obecności pragnienia i cierpliwości, można zrobić peeling do stóp samodzielnie w domowych warunkach. Ponadto, sposobów żeby go zrobić istnieje wiele, a większość z nich tylko na pierwszy rzut oka wydaje się trudny.
Peeling do stóp – skarpetki
Tę metodę nazywają również płynnym peelingom do stóp. Istota tej metody polega na tym, że żel, którym są napełnione skarpetki daje skórze działanie rozmiękczające. Aktywnymi składnikami żelu są różne kwasy. Pomagają one złuszczyć zrogowaciałą warstwę skóry, którą potem bardzo łatwo usunąć za pomocą pumeksu.
Kwasowy peeling do stóp
Różni się od skarpetek tylko sposobem przeprowadzenia. Zazwyczaj wykorzystują do tego serwetki już nasączone kwasami. Serwetki nakładają na stopy i zawijają folią. Po zakończeniu potrzebnego czasu, zdejmują wykorzystane materiały ze stopy i usuwają złuszczone kawałeczki skóry za pomocą specjalnej szpachli. Wybór producentów podobnych kosmetycznych środków dziś jest ogromny. Najbardziej rozpowszechnione są chińskie i japońskie peelingi do stóp.
Maska peeling do stóp
Maski do peelingu można kupić tak gotowe, jak i przygotować samodzielnie w domu. Do domowych masek, w różnych połączeniach wykorzystuje się następujące składniki:
- mielone kawowe ziarna;
- sól morska;
- olejki eteryczne;
- jogurt lub śmietana;
- trawy;
- pomidory, rzodkiewki, cytrusy, czekolada, miód, orzechy, owoce i jagody.
Taką maskę - peeling, najlepiej przygotowywać świeży bezpośrednio przed każdym zabiegiem peelingu w niewielkiej ilości, żeby nie pozostawał zbędny. Stopy przed naniesieniem maski lepiej nagrzać w ciepłej wodzie, ale nie mocno, żeby skóra nie stała się zbyt wrażliwa. Potem nanieść peeling na wilgotną skórę i porządnie masować. Do zakończenia zabiegu po prostu opłucz i wysusz stopy.
Mechaniczny peeling stop
Jeszcze jeden rodzaj peelingu w domowych warunkach. Po to, żeby go zrobić należy z lekka rozgrzyć stopy, a potem za pomocą pumeksu i pilnika oczyścić skórę od zrogowaciałych komórek. Tu ważne, nie za bardzo się starać, żeby nie zdjąć niezbędnej warstwy skóry i nie naruszyć jej całości. Efekt po takim peelingu będzie taki sam, jak i od poprzednich rodzajów. Jego plus polega na tym, że on jest absolutnie bezpłatny, chociaż wymaga większego wysiłku fizycznego. Ten sposób peelingu jest prawdopodobnie najbardziej ekonomiczny i najbardziej dostępny ze wszystkich, które dzisiaj istnieją.
Peeling stóp rybkami
To znany i bardzo popularny sposób peelingu. Do niego wykorzystuje się specjalnie wyhodowane rybki Garra Ruffa. One nie mają zębów, natomiast one wydzielają specyficzny enzym rozmiękczający skórę, którą potem one zaczynają skubać wargami. Ten peeling jest absolutnie bezbolesny i nie niesie żadnej szkody, ponieważ rybki nie mogą przegryźć skóry i nie są nosicielami niebezpiecznych dla człowieka infekcji.
Jak widać, sposobów podarowania swoim stopom zadowolenia istnieje dość dużo. Toteż nie leń się i pociesz je trochę. One z pewnością dadzą ci w zamian lekkość i uczucie pewności siebie.