Peeling z soli skóry głowy w domowych warunkach
Każda kobieta wie, że stosowanie masy stylingowych środków nie przechodzi dla włosów darmo. Włosy stają się słabszymi, łamliwymi, mdłymi. To jest powiązane z tym, że na powierzchni skóry głowy i w strukturze włosów gromadzą się reszty substancji, wchodzących w skład tych środków. W wyniku – pory naskórka urażają się, skóra głowy źle dyszy, a korzeniom włosów nie dostaje się tlenu i składników odżywczych.
Żeby tego uniknąć należy regularnie przeprowadzać peeling skóry głowy. Przy czym absolutnie nie należy zwracać się do kosmetologa, czy kupować drogi środek w sklepie. Nic lepszego aniżeli zwyczajna kucharska sól, która jest u każdej gospodyni na kuchni, jeszcze nie wymyśliły.
Przepis solnego peelinguKtórą sól wziąć – dużą czy drobną? To zależy od typu waszej skóry i celu, który chcecie osiągnąć. Dla wrażliwej skóry lepiej nie korzystać dużą solą, ponieważ jej cząsteczki są dosyć ostre i mogą powodować uraz delikatnej skóry. Jeśli skóra głowy jest bardzo tłusta i włosy gęste – czynić peeling będzie wygodniej za pomocą soli średniego mielenia.
Bardzo prosty sposób stosowania solnego peelingu – wcieranie garści mokrej soli do skóry rękami, lekkimi masażowymi ruchami. Sól należy zostawić na głowie na 10 minut, potem zmyć ciepłą wodą z szamponem.
Dla wygodniejszego użycia soli, ją docelowo związywać jakimkolwiek gęstym kosmetycznym środkiem: balsamem, czy gotową maską dla włosów, kremem dla golenia, czy pastą. Tak sól będzie działała mocniej i masa nie będzie wyciekała z rąk.
Taki peeling zbiera z powierzchni głowy zrogowaciałe cząsteczki naskórka i wydala reszty środków dla włosów, a masaż zabezpiecza wzmacnianie miejscowego krwioobiegu.
Dla głębokiego oczyszczenia skóry głowy w profilaktycznych celach wystarczy przeprowadzać peeling raz w tygodniu. Jeśli wam należy wyleczyć wypadanie, normalizować zawartość tłuszczu skóry, umocnić pęcherzyki i stymulować wzrost włosów, procedury należy czynić 2 razy w tygodniu w ciągu 1,5 miesięcy, a potem zrobić przerwę.
Można skorzystać się dowolnym ludowym środkiem na podstawie soli: dodać ją do śmietany, zsiadłego mleka, jajecznej masy, kokosowego oleju. Jeśli lubicie oleje – bazowe i eteryczne, możecie wprowadzić do receptury i one, wychodząc z waszych osobistych przewag. Lecz wtedy już zwyczajny peeling przekształca się na maskę dla włosów – z nawilżającym, odżywczym, wzmacniającym efektem, zależnie od dodanych składników.
Czynić w jednym dniu solny peeling i ciepłe maski nie wolno, ponieważ takie działanie będzie zbyt agresywne i może doprowadzić do obrażenia skóry. Nie trzeba nadużywać peelingami i maskami z solą władcom suchej skóry głowy.
Peeling z morską soląPeeling z kucharską solą dobrze wykonuje funkcję mechanicznego oczyszczenia skóry głowy. Lecz żeby zrobić efekt od tego środka jeszcze więcej zadziwiającym, nie przeszkodzi wykorzystać sól jodowaną. W ideale zamienić kamienną sól na morską to prawdziwa studnia pożytecznych mikroelementów: jodu, selenu, cynku, żelaza i wielu drugich. Najbogatszy mineralny skład soli, zdobytej z morskiej wody, pozwala za pomocą peelingu oprócz oczyszczenia, rozwiązywać wiele problemów:
- stopować wypadanie włosów;
- nasycać skórę pożytecznymi substancjami;
- wzmacniać osłabione włosy;
- regulować pracę gruczołów;
- podsuszać zbyt tłustą skórę;
- stymulować szybki wzrost włosów;
- budzić "śpiące" cebulki włosowe;
- pozbyć się od łupy.
Regularny peeling z morską solą czyni włosy żywymi i świetnymi, uszczelnia ich strukturę, zwiększa gęstość i długość czupryny. Piękne i zdrowe włosy – lepsza ozdoba dla dowolnej dziewczyny!