Peeling z soli skóry głowy w domowych warunkach

peeling z soli skóry głowy w domowych warunkach

Każda kobieta wie, że stosowanie masy stylingowych środków nie przechodzi dla włosów darmo. Włosy stają się słabszymi, łamliwymi, mdłymi. To jest powiązane z tym, że na powierzchni skóry głowy i w strukturze włosów gromadzą się reszty substancji, wchodzących w skład tych środków. W wyniku – pory naskórka urażają się, skóra głowy źle dyszy, a korzeniom włosów nie dostaje się tlenu i składników odżywczych.

Żeby tego uniknąć należy regularnie przeprowadzać peeling skóry głowy. Przy czym absolutnie nie należy zwracać się do kosmetologa, czy kupować drogi środek w sklepie. Nic lepszego aniżeli zwyczajna kucharska sól, która jest u każdej gospodyni na kuchni, jeszcze nie wymyśliły.

Przepis solnego peelingu

Którą sól wziąć – dużą czy drobną? To zależy od typu waszej skóry i celu, który chcecie osiągnąć. Dla wrażliwej skóry lepiej nie korzystać dużą solą, ponieważ jej cząsteczki są dosyć ostre i mogą powodować uraz delikatnej skóry. Jeśli skóra głowy jest bardzo tłusta i włosy gęste – czynić peeling będzie wygodniej za pomocą soli średniego mielenia.

Bardzo prosty sposób stosowania solnego peelingu – wcieranie garści mokrej soli do skóry rękami, lekkimi masażowymi ruchami. Sól należy zostawić na głowie na 10 minut, potem zmyć ciepłą wodą z szamponem.

Dla wygodniejszego użycia soli, ją docelowo związywać jakimkolwiek gęstym kosmetycznym środkiem: balsamem, czy gotową maską dla włosów, kremem dla golenia, czy pastą. Tak sól będzie działała mocniej i masa nie będzie wyciekała z rąk.

Taki peeling zbiera z powierzchni głowy zrogowaciałe cząsteczki naskórka i wydala reszty środków dla włosów, a masaż zabezpiecza wzmacnianie miejscowego krwioobiegu.

Dla głębokiego oczyszczenia skóry głowy w profilaktycznych celach wystarczy przeprowadzać peeling raz w tygodniu. Jeśli wam należy wyleczyć wypadanie, normalizować zawartość tłuszczu skóry, umocnić pęcherzyki i stymulować wzrost włosów, procedury należy czynić 2 razy w tygodniu w ciągu 1,5 miesięcy, a potem zrobić przerwę.

Można skorzystać się dowolnym ludowym środkiem na podstawie soli: dodać ją do śmietany, zsiadłego mleka, jajecznej masy, kokosowego oleju. Jeśli lubicie oleje – bazowe i eteryczne, możecie wprowadzić do receptury i one, wychodząc z waszych osobistych przewag. Lecz wtedy już zwyczajny peeling przekształca się na maskę dla włosów – z nawilżającym, odżywczym, wzmacniającym efektem, zależnie od dodanych składników.

Czynić w jednym dniu solny peeling i ciepłe maski nie wolno, ponieważ takie działanie będzie zbyt agresywne i może doprowadzić do obrażenia skóry. Nie trzeba nadużywać peelingami i maskami z solą władcom suchej skóry głowy.

Peeling z morską solą

Peeling z kucharską solą dobrze wykonuje funkcję mechanicznego oczyszczenia skóry głowy. Lecz żeby zrobić efekt od tego środka jeszcze więcej zadziwiającym, nie przeszkodzi wykorzystać sól jodowaną. W ideale zamienić kamienną sól na morską to prawdziwa studnia pożytecznych mikroelementów: jodu, selenu, cynku, żelaza i wielu drugich. Najbogatszy mineralny skład soli, zdobytej z morskiej wody, pozwala za pomocą peelingu oprócz oczyszczenia, rozwiązywać wiele problemów:

  • stopować wypadanie włosów;
  • peeling z soli skóry głowy
  • nasycać skórę pożytecznymi substancjami;
  • wzmacniać osłabione włosy;
  • regulować pracę gruczołów;
  • podsuszać zbyt tłustą skórę;
  • stymulować szybki wzrost włosów;
  • budzić "śpiące" cebulki włosowe;
  • pozbyć się od łupy.

Regularny peeling z morską solą czyni włosy żywymi i świetnymi, uszczelnia ich strukturę, zwiększa gęstość i długość czupryny. Piękne i zdrowe włosy – lepsza ozdoba dla dowolnej dziewczyny!

 
Powiązane artykuły:
Cytryna do włosów – nieprawdopodobnie pożyteczna dla zdrowia włosów
Okazuje się, że ten kwaśny, tropikalny owoc jest pożyteczny nie tylko kiedy go jedzą, czy piją z herbatą, ale i kiedy opłukują nim włosy. Mówią,że one od tego stają się pięknymi, świetnymi i mocnymi. Zorientujemy się w tym artykule.
Cebulowa łupina dla włosów – środek ekologiczny na farbowanie
Wystarczy psuć swoje przepiękne loki amoniakalnymi barwnikami. Skorzystajcie tym, co daruje nam przyroda. Opowiemy wszystkie sekrety farbowania włosów cebulową łupiną.
Jak myć głowę jajkiem?
Chcecie przygotować domowy szampon z naturalnych składników, lecz nie wiecie, od czego rozpocząć. Spróbujcie bardzo prosty, lecz pożyteczny produkt – kurze jajko. W artykule znajdziecie mnóstwo przepisów i rekomendacji.
Piwo dla włosów – dobra kosmetologiczna metoda dla zachowania piękności włosów
Nawet po jednorazowym naniesieniu maski, czy użycia piwnego szamponu wynik można zobaczyć i odczuć. Przy regularnym stosowaniu środków na podstawie piwa włosy będą wyglądały lepiej i staną się naprawdę zdrowymi od wewnątrz.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty