Pękające pięty – przyczyny

pękające pięty przyczyny

Większość dziewczyn myśli, że główna przyczyna pojawiania się pęknięć na piętach – to starość. Jasna rzecz, że tak nie jest. Taki kłopot można zobaczyć na nóżkach młodych przedstawicielek płci pięknej. Trzon problemu tkwi o wiele głębiej. Pojawienie się tej dolegliwości ma różne czynniki. I starość nie jest głównym czynnikiem.

Przyczyny pojawiania się pęknięć na piętach u kobiet

Ten problem jest bardzo nieprzyjemny. Po pierwsze wyglądają nieładnie, więc wiele kobiet nie nosi sandałów. Po drugie, im pęknięcia są głębsze, tym większe prawdopodobieństwo pojawiania się urazów i krwawień, zaczynają również boleć.

Wszystko zaczyna się od pojawiania się szorstkich stref. Na nich następnie tworzą się pęknięcia, które stają się coraz większe i głębsze. Zazwyczaj problem pojawia się latem, ale jest aktualny również zimą.

Niewygodne obuwie

Dosyć często, przyczyną pojawiania się pęknięć na stopach jest niewygodne i zbyt ciasne obuwie. Jasna rzecz, że jeśli kilka razy założysz niewygodne buty na jakieś przyjęcie, nic się nie stanie. Jeśli jednak będziesz nosić niewygodne obuwie przez cały czas, musisz być gotowa na to, że wynikną problemy.

Brak wystarczającego nawilżania

Najczęściej skóra pęka na piętach latem pod wpływem suchego, gorącego powietrza i przy tym nie jest odpowiednio pielęgnowana.

Suchy typ skóry

U niektórych dziewczyn, pęknięcia pojawiają się w wyniku wrodzonych właściwości skóry. Cierpią na to schorzenie panie, które mają zbyt delikatną lub suchą skórę.

Nadmierna pielęgnacja

Niektóre kobiety niewystarczająco pielęgnują skórę stóp, inne natomiast zbytnio o nie dbają. Niesprzyjająco wpływa na skórę nóg zbyt częste stosowanie różnych kremów, scrubów, peelingów i innych środków.

Działalność zawodowa

Przyczyną dużych pęknięć na stopach, mogą być trudne warunki pracy. Zwłaszcza te, które wymagają od człowieka spędzania większej części dnia na stojąco.

Choroby skóry

Jasna rzecz, że nie warto zapominać o problemach dermatologicznych. Dosyć często choroby grzybkowe, mikozy powodują powstawanie pęknięć.

Choroby endokrynologiczne

Pęknięcia mogą powstawać na piętach pod wpływem cukrzycy. Przy czym one nie bolą. A pojawiają się w wyniku cukrzycowej angiopatii, podczas której dochodzi do zaburzenia krwiobiegu. Więc nogi narażone są w pierwszej kolejności.

Niedobór witamin

Jeszcze jedna przyczyna pęknięć na piętach – hipowitaminoza. Najgorzej gdy brakuje witaminy A i E.

Zbędna waga

Fachowcy mają czasami do czynienia z pęknięciami, które pojawiły się w wyniku nadmiernej wagi. Tak dzieje się dlatego, że jest zbyt duże obciążenie na pięty. W wyniku tego dochodzi do pęknięć, ponieważ obciążenie nie ustaje, więc nie dochodzi do gojenia się ran. Również przyczynami pęknięć mogą być:

  • Zaburzenia hormonalne;
  • pękające pięty
  • Zaburzenia układu nerwowego;
  • Problemy z układem pokarmowym.

Usunięcie przyczyn pojawiania się pęknięć na piętach

Aby usunąć pęknięcia nie wystarczą zabiegi kosmetyczne, kąpiele lecznicze, maseczki, masaż. One pomogą usunąć jedynie zewnętrzne objawy, jeśli natomiast nie usuniesz przyczyny, pęknięcia będą pojawiać się znowu i znowu.

Aby dokładnie zrozumieć przyczyny, należy przeprowadzić kompleksowe badania. I tylko po tym można rozpocząć leczenie: mogą to być tabletki, zabiegi fizjoterapeutyczne, a jeśli będzie to konieczne leczenie przeciwbakteryjne.

 
Powiązane artykuły:
Peeling do stóp - piękne nóżki przez cały rok
Wśród różnorodności metod do oczyszczenia skóry nóg, ciężko znaleźć akurat ten, który najlepiej podejdzie właśnie waszym piętom. Z naszego artykułu dowiadujecie się o bardzo ciekawych, popularnych i najbardziej efektywnych sposobach pielęgnacji.
 Modzel na palcu stopy - skąd się biorę i jak się go pozbyć?
Mężczyzn zawsze dziwi, którymi zasadami kierują się kobiety, kiedy wybierają sobie obuwie i dlaczego w większości wypadków ono ich obciera? Nie będziemy objaśniać co piękne - to nie zawsze wygodne, a porozmawiamy o tym, co robić konkretnie z modzelami.
Pojawianie się siniaków na nogach - przyczyny powstawania krwiaków
Siniaki są zawsze nieprzyjemne. Najczęściej w pojawianiu się krwiaków jesteśmy winne same. Ale czasami plamy pokrywają nogi bez widocznych na to przyczyn. O czym to może mówić – czytajcie w naszym nowym artykule.
Odciski na stopach - sprawdzone sposoby na leczenie
Odciski na stopach – nieprzyjemny lecz zdecydowany problem. Jeśli one pojawiły się u was niedawno to poradzicie sobie z usunięciem samodzielnie za pomocą ludowych środków i rzetelnej pielęgnacji nóg.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty