Pieczone cienie – piękny długotrwały makijaż oczu

pieczone cienie

Pragnienie kobiety do piękności jest założone przyrodą i kosmetyczne znaki firmowe wszelkimi sposobami pomagają jej w tym pragnieniu, stwarzając niezwykłe innowacje, które robią makijaż idealniejszy i w tym samym czasie prostszy. Pieczone cienie dla powiek można uważać za jedno z najbardziej znaczących kosmetycznych odkryć, przecież w nich ucieleśnia się idea harmonii koloru i masy perłowej.

Miłośniczki perłowych cieni na pewno nie raz dostrzegały, że w opakowywaniu cienie mają piękny i nasycony kolor z perłowym odblaskiem, a na skórze kolor traci się, staje się białawy, wyblakły i nieciekawy. Kolejne rozczarowanie doprowadzało do odmowy od kosmetyków klasy "masowego rynku" i zmuszało zwracać się do znaków firmowych, które stwarzają profesjonalne dekoracyjne kosmetyki, które mają ciekawe kolorowe opcje cieni, w tym i perłowe i na skórze wyglądają prawie tak jaskrawo jak i w opakowaniu.

Ale jednak u klasycznych perłowych cieni zostawał problem z nasyceniem koloru, jego rozwiązała wyjątkowa technologia produkcji, która doprowadziła do nazwy "pieczone cienie".

Co oznacza "pieczone cienie"?

Pieczone cienie – to wyjątkowa technologia pojednania koloru z masą perłową. Cienie przy wyrobie zapiekają się przy wysokiej temperaturze (60 stopni) w ciągu 1 godziny. W wyniku wychodzi jedyna, równa tekstura, bardzo lekka i delikatna i w tym czasie dość szczelna (do rozsypania pieczone cienie są bardzo odporne). Dzięki niej masa perłowa i barwnik szczelnie łączą się i w makijażu takie cienie zachowują trwałość, nie roztłukując się na różne grupy, w których kolor rozdzielał się z masą perłową.

Często producenci dodają w skład cieni różne opiekujące składniki – witaminę Е czy filtry UV.

Jak nanosić pieczone cienie?

Zanim skorzystać się pieczonymi cieniami, nanieście bazę pod cienie dla trwałości makijażu.

Istnieją dwa warianty naniesienia cieni – suchy i wilgotny. Cienie nanoszą się płaskim pędzlem, wkładającymi ruchami. Po nałożeniu cieni ich krawędzie należy cieniować.

Metoda sucha

Sucha metoda nakładania cieni – jest klasyczną. Bierze się suchy pędzel i cienie nakładają na powieki. Ten sposób jest mniej odporny, czym wilgotny.

Metoda wilgotna

  1. Przed nałożeniem cieni wilgotnym sposobem, przygotujcie spray z czystą wodą.
  2. Umaczajcie za jego pomocą pędzel tak, by on był z lekka wilgotny.
  3. Potem nabierzcie za pomocą pędzla cienie i nałóżcie na powiekę.

Metoda wilgotna pozwala stworzyć jaskrawy, nasycony i długotrwały makijaż.

Makijaż z pieczonymi cieniami

Ze względu na fakt, że pieczone cienie mają jaskrawy kolor i nasyconą masę perłową, one z reguły wykorzystują się dla wieczorowego makijażu, albo w jakości akcentu w zewnętrznym zakątku oka przy dziennym makijażu.

 
Powiązane artykuły:
Puder w kulkach, albo czar meteorytów – uniwersalny make-up
Jeśli chcecie otrzymać efekt photoshopa i zakosztować prawdziwe kosmetyczne zadowolenie – otwórzcie czarowny puder w kulkach. Różnobarwne kulki i delikatny fiołkowy aromat – co jeszcze trzeba dziewczynie, żeby poczuć się szczęśliwą.
Cienie do brwi – jak idealnie podkreślić swoje brwi?
Przyroda wielu z nas pominęła przy podziale gęstymi brwiami, lecz skorygować to jest całkiem nieskomplikowane. Dziś przedstawiamy alternatywny wariant – cienie dla brwi. Porozmawiajmy o tym, jak korzystać z tego środka.
Paleta cieni – kolory jakie pasują do koloru twoich oczu
Dobrze dobrane cienie zdolne skorygować formę oczy i nadać poglądowi głębi i wyrazistości. Palety cieni dla makijażu oczu, o których opowiemy w artykule, istnieją w różnych wariacjach.
Jak dobrać kredkę do brwi?
Kosmetyczne firmy gotowe na wyprzódki proponować przeróżne środki do brwi: kredka, marker, cienie. Jednak fachowcy rekomendują zatrzymać swój wybór właśnie na kredce, ponieważ za jej pomocą najwygodniej korygować potrzebne wygięcie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty