Piękno na niebie: 10 hipnotyzujących zdjęć, pokazujących lot ptaków

Hiszpański fotograf Xavi Bou prowadzi projekt "Ornitographies". Artystę od dzieciństwa fascynują ptaki. Na swoich zdjęciach pokazuje całe piękno i urok ptaków podczas lotu.

Nowoczesne technologie dają nam możliwość spojrzeć na zwykłe rzeczy z innej perspektywy. Fotograf postanowił połączyć wiele ujęć w jednym zdjęciu, dzięki czemu udało mu się pokazać niezwykłą dynamikę, niesamowite wzory, ukazujące ostre zwroty, łagodne pętle, czy szalone zygzaki. Kształty są tak różne, jak ptaki, które je tworzą. Jeśliby nie technika chronofotografii, nie moglibyśmy podziwiać tak hipnotyzujących zdjęć. Patrząc na te zdjęcia, zaczynamy rozumieć, że tylko natura potrafi stworzyć takie doskonałe obrazy.

1. Artystę od dzieciństwa fascynują ptaki. Czerpie prawdziwe zadowolenie z tego, kiedy udaje mu się sfotografować nietypowe, hipnotyzujące wzory, dzięki technice, która pozwala mu pokazać tych kilka sekund lotu w jednym obrazku. W tym przypadku na zdjęciu widzimy fascynującą grafikę lotu.

ptaki

2. Jego zdjęcia różnią się od zdjęć innych fotografów, którzy tak samo, jak Xavi Bou fascynują się ptakami. Główna różnica polega na tym, że jego zdjęcia potrafią pobudzić naszą wyobraźnię. Autor nie skupia się na samych ptakach, lecz na utrwalaniu wzorów, jakie ptaki rysują na niebie w trakcie lotu.

ptaszki

3. Xavi Bou w swojej twórczości połączył naukę, sztukę i nowoczesne technologie w jedną całość, dzięki czemu udało mu się pokazać ukryte piękno natury i ślady, które ptaki zostawiają na niebie. Ornitolodzy, patrząc na te zdjęcia, z łatwością określą, jakie to są ptaki na podstawie wzorów, jakie tworzą, co czyni te zdjęcia jeszcze bardziej fascynującymi.

ptaki niebo

4. Zdjęcia ukazują ostre zwroty, łagodne pętle, podobne do podwójnej helisy czy niesamowite zygzaki. Każdy na swój sposób odbiera i postrzega zdjęcia Xavi Bou, które dodatkowo pomagają rozwijać percepcję wzrokową.

ptaki w niebie

5. Fotografowi udało się połączyć na swoich zdjęciach przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Pokazując piękno jednej chwili, sprawił, że widz staje się świadkiem jedynego portretu rzeczywistości.

widok

6. Jego projekt "Ornitographies" śmiało można nazwać nowym kierunkiem w fotografii, który jest połączeniem nauki i sztuki. Każdy element daje możliwość spojrzeć na świat na nowo, oczami zachwyconego dziecka.

ptak w niebie

7. Xavi Bou nie od razu postanowił poświęcić się fotografii. Na początku ukończył uniwersytet w Barcelonie, kierunek – geologia. Dopiero później zrozumiał, że chce się zajmować fotografią profesjonalnie. W 2003 roku ukończył Międzynarodową Szkołę Fotografii Grisart. Jeszcze będąc studentem, Xavi założył własną szkołę dla młodych fotografów. Po otrzymaniu dyplomu młody artysta wyruszył w świat zdobywać doświadczenie, pracując jako fotograf reklamowy. Na początku pracował jako pomocnik fotografa. W 2009 roku otworzył wraz ze swoim przyjacielem Dani Ciprianem studio fotograficzne La Crin Studio. Współpracuje głównie ze znanymi markami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, popularnymi magazynami.

widok

8. Xavi Bou obecnie pracuje nie tylko nad własnymi projektami, ale również wykonuje różne zlecenia, takie jak retusz i obróbka zdjęć. Fotograf jest prawdziwym miłośnikiem przyrody, która inspiruje go do prowadzenia takich projektów, jak "Ornitographies".

ptaki dziwne

9. Zdjęcia Xavi Bou dają możliwość spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy. Inaczej zaczynamy traktować percepcję. Profesjonalny fotograf może eksperymentować, badając techniczne aspekty i możliwości fotografii we współczesnym świecie.

ptaki niezwykle

10. Zdjęcia Xavi Bou ukazały się w najpopularniejszych magazynach, m.in.: Geo, The Guardian, National Geographic, Sonntag, Spiegel, dzięki czemu ujrzał je cały świat. Artysta wystawia się w znanych galeriach USA i Hiszpanii.

ptaszki lot

Xavi kontynuuje pracę nad swoim projektem, poszukując coś naprawdę zaskakującego i niesamowitego. Spodziewamy się, że niebawem świat ujrzy niemniej fascynujące zdjęcia artysty.

źródło:Boredpanda
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty