Pielęgnacja achatinów w warunkach domowych

pielęgnacja achatinów w warunkach domowych

Panuje taka sytuacja, że zwierzęta, które w innych państwach uważane są za szkodliwe, w naszych państwach są domowymi pupilami. Nasi bohaterzy – ślimaki roślinożerne, od których bardzo cierpią rośliny w tropikach. Klimat europejski wpływa niszcząco na ślimaki. Jednak wielbicieli egzotyki docenili wygląd zewnętrzny ślimaków, ich spokojny temperament i dziś one są bardzo popularne jako domowe pupile.

Utrzymanie ślimaków achatinów w warunkach domowych

Owe pupile mogą mieszkać w zwykłych akwariach o objętości 10 l dla każdego. Zauważono, że w dużym akwarium ślimaki wyrastają duże. Akwarium powinno posiadać otwór, przez który będzie trafiać czyste powietrze. Ślimaki bardzo dobrze łażą nawet po gładkich powierzchniach, więc mogą wydostać się na zewnątrz. Warunki utrzymania achatinów są dosyć proste, więc wewnętrzne urządzenie akwarium nie musi być jakieś specjalne.

W jakości podściółki wykorzystaj substrat kokosowy, mech. Obok ustaw niedużą wannę o takiej głębokości, aby ślimak mógł wziąć kąpiel, ale się nie zachłysnąć. Najlepiej ją przymocować, aby pupil ją nie przewrócił. Również należy kupić miseczkę do pokarmu, zboże i wapń.

Pielęgnacja ślimaków achatinów w warunkach domowych polega na przestrzeganiu odpowiedniego poziomu temperatury i wilgoci. Musisz posiadać termometr, pulweryzator, pojemnik do odsysania wody filtrowanej, gąbkę do mycia akwarium. Temperatura wewnątrz akwarium +23-25 stopni. Bez wystarczającej ilości wilgoci achatiny ukryją się w mchu i nie będą się poruszać, więc od czasu do czasu pryskaj na nich wodą, basen do kąpieli powinien być zawsze wypełniony. Regularnie należy czyścić akwarium i wymieniać podściółkę. Można kąpać ślimaki w wannie, trzymając je na rękach i spryskując wodą.

Pokarm dla achatinów

Owe niewybredne pupile jedzą warzywa i owoce – marchewka, jabłka, ogórki, liście sałaty. Więc pielęgnacja achatinów w warunkach domowych nie wymaga dużych wydatków. Należy unikać produktów słonych, smażonych warzyw. W jakości dodatkowego dodatku zalecany jest wapń – kawałek kredy lub skorupa od jajka.

Miłośnicy achatinów od obcowania z nimi otrzymują dużo zadowolenia. Oprócz tego, owe niewybredne pupile domowe nie wymagają szczególnej uwagi, nie będą przeszkadzać gospodarzom i sąsiadom swoim krzykiem, szczekaniem. Więc nic dziwnego, że zdobywają coraz większą popularność.

 
Powiązane artykuły:
Największy ślimak świata – australijski trębacz i achatina
Coraz częściej w naszych domach pojawiają się dziwni egzotyczni wychowankowie i dziś na piedestale popularności – duże ślimaki, które są niewybredne w utrzymaniu i rozczulają swoim sposobem życia. W artykule opowiemy o największych ślimakach świata.
Ślimak achatina – pielęgnacja
Ślimak atachina – jaskrawy przedstawiciel swojej familii, co różni się ogromnym rozmiarem, nie stwarza szczególnych problemów swoim gospodarzom. Wszystko o właściwościach pielęgnacji i utrzymania ślimaka atachiny opowie nasz nowy artykuł.
Rozmnażanie ślimaków w akwarium
Z reguły ślimaki nie dostarczają kłopotu w utrzymaniu.Jednak jeśli rozstrzygnęliście zająć się ich hodowlą, trzeba znać mnóstwo ciekawostek tego procesu. O rozmnażaniu różnych rodzajów akwariowych ślimaków opowiemy w artykule.
Ślimaki achatiny – utrzymanie
Idealnym domowym pupilem zostanie ślimak atachin, który jest niewybredny w obejściu i dostarczający masę przyjemnych wrażeń. Wszystko o utrzymaniu ślimaka atachina w domowych warunkach opowiemy w nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty