Pielęgnacja odzieży wierzchniej - jak prać wełniany płaszcz?

jak prać wełniany płaszcz

Aby ulubiona rzecz długo nas cieszyła, należy odpowiednio o nią dbać, zwłaszcza jeśli chodzi o wierzchnią garderobę. Wełniany płaszcz prędzej czy później wymaga czyszczenia i prania. Nie można go po prostu wrzucić do pralki, przecież odzież z sierści wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji.

Niewielu ufa pralni chemicznej i zaczyna szukać alternatywny wariant dla takiego przedmiotu garderoby jak wełniany płaszcz. Pranie w domowych warunkach - to jedno z rozwiązań tego problemu. Lecz obowiązkowo należy pamiętać, że wybierając domową czystkę wełnianego płaszcza, nie wyklucza się w tym wypadku, jego nieodwołalnego uszkodzenia. Toteż należy trzymać się podstawowych zaleceń dotyczących pielęgnacji wyrobów wełnianych.

Jak prać wełnę rękami?

  1. Najpierw należy przejrzeć wszystkie metki na odzieży, być może zobaczysz znaczki, gdzie będzie oznaczone przy jakiej temperaturze należy prać tą wełnianą rzecz, czy pozwolenia na pranie w pralce w delikatnym systemie.
  2. Pierz wełniany płaszcz z sierści tylko w konieczności, im rzadziej odzież będzie przechodziła taki zabieg, tym dłużej ona pozostanie w lepszym stanie. Jeśli znalazłaś plamy – tylko je usuń .
  3. Bardzo brudny płaszcz, przed praniem można moczyć na kilka godzin w rozczynie amoniaku.
  4. Z reguły, prać rzeczy z sierści można ręcznie przy temperaturze 30-35 stopni. Płukać rekomenduje się również w ciepłej wodzie.
  5. Czy można prać sierść, używając piorące środki? Przy praniu wełnianego płaszcza lepiej wykorzystać specjalne składniki, na przykład suchą musztardę rozcieńczaną w wodzie, czy tarte mydło.

Po praniu rzecz rozprostuj, powieś na wieszaku i susz na świeżym powietrzu. Przy konieczności prasowania, lepiej wykorzystać lekką tkaninę, lecz w żadnym wypadku przy tym nie rozciągaj tkaniny płaszcza.

 
Powiązane artykuły:
Pielęgnacja skórzanej kurtki - porady Pani domu
Skórzana kurtka jest bardzo wygodna i praktyczna, łatwo poddaje się praniu i czystce.Jednak należy pamiętać, że regularna opieka może beznadziejnie zepsuć waszą rzecz. Wszystko o regularnej opiece za skórzaną kurtką czytamy dalej.
Jak czyścić skórzaną kurtkę?
Przy całej swojej praktyczności, kurtka ze skóry też czasami się brudzi i nie zawsze można obejść się wilgotną gąbką. Wiadomo, zawsze poratuje pralnia chemiczna, ale jednak doradzamy spróbować oczyścić waszą kurtkę samodzielnie. O efektywnych sposobach czystki skórzanych rzeczy, opowie artykuł.
Jak dbać o kożuch, żeby długo ci służył?
Naturalne i sztuczne futerka – najpopularniejsza zimowa odzież. Przy regularnej opiece ona będzie służyła długo, nie tracąc swoich tak estetycznych, jak i cieplnych właściwości. O sposobach dbania o futerko, czytamy dalej.
Jak wyprać kurtkę puchową w pralce?
Wszystko wyraźniej rozumiecie, że przyszła pora odprawić na zasłużony odpoczynek do szaf i na antresoli zimową odzież i obuwie. Tylko kłopotu z tym jest niemało, ponieważ rzeczy należy zawczasu oczyścić, a niektóre jeszcze i wyprać. Taka jak kurtka puchowa na przykład.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty