Piercing pępka – kiedy jest najlepszy czas do jego przeprowadzenia i jakie są przeciwwskazania?

piercing pępka

Starannie wykonany z ekstrawaganckim kolczykiem piercing pępka wygląda bardzo pięknie. Właśnie dlatego on jest taki popularny u współczesnych dziewczyn.

Należy odznaczyć, że dziewczyny z piercingiem pępka wyglądają pięknie i seksualnie, w wypadku jeśli one są posiadaczkami sprężystego i pięknego brzucha.

Jak robią piercing pępka?

Piercing pępka jest dość prosty w wykonaniu. On najczęściej jest pionowym przekłuciem podstawy pępka, gdzie wstawia się ozdoba. Lecz można robić i kilka przekłuć. Wszystko zależy od śmiałości i pragnień dziewczyny.

Do piercingu pępka wykorzystują specjalną igłę. Właściwość jej w tym, że jeden koniec u niej jest cienki, a drugi gruby. Zabieg przeprowadza się w ciągu kilku sekund. Ból się odczuwa, lecz tolerancyjnie. Natychmiast po przekłuwaniu zakłada się kolczyk z medycznej stali. Jeśli wykorzystać w jakości kolczyka nie przeznaczone do tych celów ozdoby, można wywołać silne zapalenie miejsca przekłucia. Po ustawieniu ozdoby do piercingu zastosowują okład z środkiem antyseptycznym.

Ozdoby do piercingu pępka

Pod postacią ozdoby do piercingu pępka wykorzystują się jak kółka, tak i sztangi. Najczęściej po przekłuciu stawi się sztanga, którą należy nosić do końca okresu gojenia.

Do piercingu pępka był wymyślony szczególny rodzaj sztangi – sztanga-banan (sztanga wygiętej formy).

Poza tym szerokie rozpowszechnienie otrzymały proste zgięte sztangi, sztangi z wisiorkami, kółka z zapięciem-kulą i inne.

Jak długo goi się piercing pępka?

Piercing pępka goi się od 2 tygodni do kilka miesięcy zależnie od indywidualistycznych właściwości organizmu.

Pielęgnacja piercingu pępka

W ciągu czasu gojenia piercingu trzeba będzie rzetelnie śledzić za przekłuciem. Regularnie przemywać ranę dezynfekującym rozczynem i w żadnym wypadku nie dostawać kolczyka. Dopuszcza się tylko okresowo poruszać ozdobę w kanale, co formuje się, żeby zapobiec zasychaniu. Lepszą odzieżą do spania na ten okres będzie czysty bawełniany podkoszulek, czy koszulka.

Dopóki piercing nie zagoi się, zapomnij o gorącej kąpieli, kąpieli w przyrodniczych zbiornikach wodnych i basenach. Sól co mieści się w morskiej wodzie podrażnia ranę i przeszkadza szybkiej odnowie powłoki skórnej. Postaraj się nie nachylać przez pierwszy czas. Musisz nauczyć się akuratnie ubierać. Odzieżą można zdjąć ozdobę, czy uszkodzić skórę.

Piercing pępka - za i przeciw

Główne przestrogi zgodnie z zabiegiem piercingu pępka są związane z miejscem jego przeprowadzenia.

Piercing, nie zważając na jego prostotę nie jest kosmetycznym zabiegiem, a jest niewielką operacją, więc trzeba traktować go z całą powagą. Nie warto starać się oszczędzać i ufać niedoświadczonemu "fachowcowi w domu". Skutki przekłucia dokonanego bez dotrzymania wszystkich reguł ostrożności mogą być bardzo smutne – różne infekcje, wśród których takie poważne jak AIDS.

Piercing pępka należy robić w specjalistycznych salonach, które mają pozwolenie na ten zabieg.

W przypadku komplikacji, piercing pępka ozdobyktóre powstały podczas gojenia piercingu pępka (stałe wydzielania, ból, który nie przestaje, nie znikające poczerwienienie) należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Zabroniono robić piercing pępka ludziom, co cierpią takimi chorobami jak: zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie zatok, wrzody żołądka, reumatyzm, zapalenie trzustki, zapalenie jelita grubego, zapalenie ucha środkowego i przewlekłych chorób skóry. Złe krzepnięcie krwi – jeden z powodów do rezygnacji z piercingu, ponieważ może to doprowadzić do ciężkiego zapalenia, nie gojących się ran i zakażenia krwi.

 
Powiązane artykuły:
Rodzaje piercingu – typy przekłuć i modne tendencje
Jak wiadomo, praktycznie dowolna działka ciała, gdzie jest przyrodnicze wygięcie, można przekłuć z późniejszym umocnieniem w otworze ozdoby. W artykule rozpatrują się rodzaje piercingu części ciała, które kobiety decydują się przekłuć najczęściej.
Przekłucie wargi – typy piercinga warg i rady, jak zrobić w domu
Chcecie ubrać oblicze piercingiem, lecz nie możecie wyznaczyć się, którym z jego rodzajów? W materiale dokładnie rozpatrzone wszystkie odmiany przekłucia warg, sposoby jego wykonania, a także metodyka przekłucia w domowych warunkach.
Ile trzyma się mehendi?
Chcecie zrobić tymczasowe tatuowanie henną w przeddzień ważnego wydarzenia, lecz nie wiecie kiedy lepiej zapisać się do fachowca, żeby rysunek nie pobladł? Wtedy przeczytajcie nasz artykuł. W tym materiale opowiemy, ile trzymają się takie wzory.
Mehendi w  warunkach domowych - jak zrobić stylowy tatuaż swoimi rękami?
Rysunki henną na ciele dostały nazwę mehendi, lecz spotykają się i inne warianty - mendi, menendi. To związane jest z szerokim rozpowszechnieniem takich tatuowań u różnych narodów Wschodu. Proponujemy pierworysy mehendi na napięstku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty