Pierwsze oznaki starzenia skóry

pierwsze  oznaki starzenia skóry

Wcześniej czy później wiek kobiety przejawia się nie tylko w postaci przewlekłych chorób i zmęczenia, ale również zmian stanu skóry. Żeby zapobiec wczesnemu starzeniu się skóry i przez dłuższy czas zachować jej młodość, należy jak najwcześniej zauważyć objawy więdnięcia skóry i postarać się je usunąć.

Czemu odbywa się starzenie skóry?

Cała sprawa w tym, że skóra każdego człowieka składa się z trzech warstw.

Dolna warstwa - tłuszczowy błonnik (tkanka podskórna) chroni znajdujące się pod nią mięśnie, dzięki którym twarz jest bardziej okrągła i posiada delikatne linie. Z czasem ta warstwa staje się cieńsza i z tego powodu skóra zaczyna obwisać.

Skóra właściwa - składa się ze specyficznych połączeń tkanek – włókien elastyny i kolagenu. W młodym wieku one przez cały czas się odnawiają, dzięki temu skóra jest jędrna. Po upływie czasu procesy przemienne stają się powolniejsze, więc produkowanie tych substancji jest niestety niewystarczające aby skóra pozostawała młoda.

Naskórek - górna warstwa skóry pełni funkcje ochronne, wiec te komórki odnawiają się szybciej aniżeli inne. Ale z biegiem czasu ten proces ustaje, naskórek staje się bardziej gruby w wyniku czego pojawiają się nierówności, zmienia się kolor cery.

Kiedy rozpoczyna się starzenie skóry?

Uważa się, że pierwsze oznaki starzenia się pojawiają się po 25, ale naprawdę tak nie jest. Fakt ten zależy od genów, od przyzwyczajeń człowieka i stylu życia. Z tego więc powodu u niektórych starzenie się skóry zaczyna się już w wieku 18 lat, natomiast inni jeszcze w wieku 30 lat wyglądają bardzo młodo. Bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja i dobór kosmetyków.

Oznaki starzenia skóry

Rozpoznać oznaki starzenia można na podstawie następujących czynników:

  1. Suchość. Ponieważ tkanka podskórna przestaje się odnawiać, komórki nie otrzymują odpowiedniej ilości wilgoci, więc cera staje się sucha zwłaszcza w okolicach nosa, czoła, warg.
  2. Zmiana odcienia. Młoda cera zazwyczaj ma równomierny kolor z rumieńcem. W wyniku tego, że skóra właściwa staje się bardziej gruba pojawiają się plamy pigmentowe, żółty odcień, szarość cery.
  3. Zbytnia ilość skóry wokół oczu. Warto podkreślić, że pojawiające się fałdy – to nie nadmiar skóry. Po prostu cerze brakuje kolagenu i elastyny, zmniejsza się również warstwa tłuszczowa. W wyniku tego skóra obwisa i opadają powieki.
  4. Obrzęki i cienie pod oczami. Zbyt powolne procesy przemienne nie dają możliwości we właściwym momencie wyprowadzać nadmiaru płynów, które skupiły się podczas snu, więc pod oczami pojawiają się worki.
  5. Bruzdy wokół nosa i warg. W młodym wieku one są widoczne tylko podczas szerokiego uśmiechu, ale po upływie czasu widoczne są nawet w stanie spokoju. Opuszczają się kąciki ust.
  6. oznaki starzenia skóry
  7. Siatka rozszerzonych naczynek. W związku z tym, że warstwa skóry staje się cieńsza, więc na twarzy widoczne są wszystkie naczynka krwionośne, a zwłaszcza na policzkach i wokół nosa.
  8. Zmarszczki w kącikach oczu. Tak samo jak bruzda wokół warg, pozostają nawet po tym jak człowiek przestaje się śmiać i z czasem stają się dosyć głębokie.
  9. Zmiana kształtu i rozmiaru warg. Z czasem usta stają się cieńsze. One niby się rozciągają, odległość pomiędzy górną wargą i nosem zwiększa się. Oprócz tego cera staje się zmarszczona, sucha.
 
Powiązane artykuły:
Olejki eteryczne do twarzy przeciwzmarszczkowe
Chcecie znaleźć alternatywę drogim koncentratom od zmarszczek? Spróbujcie środki podarowane naturą – olejki eteryczne. Z naszego materiału dowiadujecie się, które właśnie produkty najlepiej pozwalają odmłodzić skórę i jak je stosować.
Lifting za pomocą nici - bezpieczny sposób na odmładzanie
Lifting za pomocą nici – metoda odmładzania, która już zdobyła dużą popularność. Przecież dzięki procedurze udaje się przywrócić wyrazistość zarysom oblicza. O technice przeprowadzenia liftingu za pomocą nici dowiecie się z artykułu.
Olejek pichtowy do twarzy przeciwzmarszczkowy - jak zachować młodość i urodę?
Wszystkie olejki eteryczne – prawdziwa studnia pożytecznych witamin i mikroelementów. Toż one cieszą się popularnością wśród kosmetologów i dermatologów. Pichtowy olej, na przykład wykorzystuje się do walki ze zmarszczkami.
Olejki do twarzy przeciw zmarszczkom
Chcecie wygładzić zmarszczki, które pojawiły się i uprzedzić pojawianie się nowych? Szukacie przepisów - naturalnych maślanych mieszanek dla tego celu? Wam pomoże informacja z proponowanego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty