Pierwszy raz: 7 największych mitów

Każda dziewczyna z obawą czeka na ten pierwszy raz. Chłopak natomiast myśli, że jak tylko prześpi się ze swoją koleżanką z klasy lub podwórka, to natychmiast się zmieni w maczo, na którego będą lecieć wszystkie dziewczyny.

Dziewczyna, decydując się na pierwszy stosunek płciowy, dokładnie dobiera partnera, któremu może we wszystkim zaufać. Niektórzy z nas przekonują, że na podstawie jakich zewnętrznych zmian i fizycznych cech można rozpoznać, czy dziewczyna już ma za sobą pierwszy raz. W niniejszym zestawieniu mity na temat pierwszego razu, w które wciąż wierzymy.

Mit Nr 1: Dziewczyna chudnie\przybiera na wadze\powiększają jej się piersi.

waga

Owszem, dziewczyna może przytyć albo schudnąć, ale to na pewno nie ma nic wspólnego z pierwszym stosunkiem płciowym. Organizm i ciało nastolatki w wieku od 14 do 18 lat, kiedy to trwa okres dojrzewania płciowego, niemal każdego dnia się zmienia.

Mit Nr 2: Pochwa ulega poszerzeniu.

wymiary

Nic bardziej mylnego. Nawet po kilkudziesięciu razach pochwa nie ulega poszerzeniu. Niezwykle elastyczna pochwa w trakcie stosunku może zwiększyć swoją długość i szerokość, ale po zakończeniu stosunku, wraca do poprzednich rozmiarów.

Mit Nr 3: Zaburzenie rytmu miesiączkowania.

czas

Owszem, może dojść do zaburzenia, ale nie z powodu bezpośrednio odbytego stosunku płciowego, lecz stresu, który temu towarzyszył. Stres jest przyczyną nieprawidłowych cyklów menstruacyjnych nie tylko w przypadku dziewic. Wstrząsy emocjonalne, hormony również mogą powodować zaburzenia rytmu miesiączkowania.

Mit Nr 4: Po pierwszym razie kobiety chodzą inaczej

choda

Idiotyczny mit, w który niestety wciąż wierzymy. Niektórzy przekonują, że dziewczyna, która straciła dziewictwo, inaczej chodzi, tak jakby od lat jeździła konno i nie może złączyć kolan. Oczywiście, to całkowita bzdura. Seks w żaden sposób nie wpływa na chód.

Mit Nr 5: Po pierwszym razie nie można zajść w ciążę, więc można się nie zabezpieczać.

badania

Najpopularniejszy mit wśród nastolatków. Prezerwatywę należy stosować nie tylko po to, aby zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą, ale również ze względu na to, że są pokryte lubrykantem, który ułatwia penetrację oraz polepsza doznania partnerów w trakcie stosunku. Dziewczyna po pierwszym razie może zajść w ciążę, gdyż błona dziewicza nie stanowi żadnej przeszkody na drodze plemników do komórki jajowej.

Mit Nr 6: Przebicie błony dziewiczej zawsze powoduje krwawienie.

krew

Nic bardziej mylnego. Brak krwawienia nie oznacza, że kobieta nie jest dziewicą. Krwawienie zależy od elastyczności błony dziewiczej. Z kolei jej elastyczność zależy od różnych czynników: jak bardzo jest podniecona dziewczyna, w jakim jest stanie psychicznym? Właśnie dlatego podczas pierwszego razu musisz być maksymalnie rozluźniona i przygotowana na to, co się będzie działo.

Mit Nr 7: Partner powinien zrobić jeden gwałtowny ruch, aby przebić błonę dziewiczą.

stres

Faceci uważają, że błona dziewicza to ściana betonowa, do przebicia której trzeba się nieźle przyłożyć. Jednak tak naprawdę błona dziewicza to niewielki fałd śluzówki, oddzielający przedsionek pochwy od jej wnętrza. Owszem, trzeba się nieco przyłożyć, by pękła, ale bez przesady. Żadnych gwałtownych ruchów.

Na niniejszej liście znalazły się tylko niektóre mity na temat pierwszego razu, te najbardziej popularne. Istnieje wiele mitów i nieprawdziwych informacji, w które najczęściej wierzą niedoświadczeni nastolatkowie. Pamiętaj, że nie warto ufać informacjom, umieszczonym w mediach społecznościowych oraz na forach, zanim nie znajdziesz rzetelnych dowodów na to.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty