Pilnik do paznokci i różne rodzaje narzędzi do manicure

pilnik do paznokci

Podczas wykonania manicure używane są różne akcesoria niezbędne do jakościowej obróbki powierzchni, usunięcia zrogowaciałej skóry. Jednym z najbardziej potrzebnych akcesoriów jest pilnik. Owe narzędzie daje możliwość nie tylko nadać płytkom pożądany kształt i skorygować je, ale również wyrównać powierzchnię, polepszyć rzeźbę. Paznokcie stają się błyszczące i gładkie.

Jakich używać pilników do sztucznych paznokci?

Materiały do sztucznych paznokci - żel, akryl, po wyschnięciu stają się bardzo trwałe, są o wiele twardsze, aniżeli płytki naturalnych paznokci. Więc należy je piłować za pomocą pilników z niskim wskaźnikiem ścieralności i twardymi opiłkami.

Fachowcy zalecają używać następujących typów pilników:

  1. Metaliczny. Narzędzie ma zazwyczaj gruboziarnistą powierzchnię, idealnie odpowiada do piłowania paznokci akrylowych . W innych wypadkach (do paznokci żelowych lub naturalnych) metaliczne narzędzie uważa się za zbyt agresywne.
  2. Plastikowy. Wspaniały wariant budżetowy jak do salonu manicure, tak i do stosowania domowego. Pilnik jest wykonany z plastiku, łatwo się myje i dezynfekuje.
  3. Papierowy. Zazwyczaj owe akcesorium kupuje się do samodzielnego stosowania . Podstawa pilnika – odpowiedni rodzaj papieru, opiłki, natomiast wykonane są z takiego samego materiału jak w punkcie poprzednim: nasyp teflonowy, węglik krzemu, nasyp kwarcowy. Jednak nie można go myć i czyścić za pomocą środków dezynfekujących.
  4. Korundowy. Dane akcesorium jest bardzo podobne do pilnika plastikowego, jest bardzo długotrwały, dzięki nasypowi z rubinu.
  5. Szklany. Pod warunkiem ostrożnej i odpowiedniej pielęgnacji owy pilnik posłuży bardzo długo. Dobrze się dezynfekuje i myje. Szklane akcesorium najlepiej używać do piłowania paznokci żelowych, do paznokci akrylowych jest zbyt miękki.

Jaki pilnik najlepiej odpowiada do paznokci naturalnych?

Pielęgnacja naturalnych płytek paznokci przewiduje delikatną i miękką obróbkę, która nie uszkodzi powierzchni. Szczególnie uważnie należy dobierać akcesorium jeśli masz łamliwe paznokcie, rozwarstwione lub delikatne.

Manicurzystki zalecają używać laserowych lub szklanych pilników do naturalnych paznokci. One zabezpieczają delikatne usunięcie zrogowaciałej warstwy, nie psują struktury płytek. Oprócz tego owe akcesorium zapobiega pojawieniu się draśnięć, rozwarstwień podczas obróbki.

Bardziej kosztownymi, ale jednocześnie długotrwałymi są pilniki kryształowe lub ceramiczne. Oprócz takich zalet jak delikatne piłowanie i pieczętowanie uszkodzonych krańców, owe przysposobienia są uniwersalne. Można je używać do usunięcia zrogowaciałej skóry, oskórka, bocznych walców. Jedyną wadą owych pilników jest to, że wykonane są z bardzo delikatnego materiału.

Ile grit powinien mieć pilnik do sztucznych i naturalnych paznokci?

pilnik do paznokci szklana

Wskaźnikiem ostrej ziarnistości pilnika jest ścieralność, która jest mierzona w gritach. Im ona jest wyższa tym drobniejsza ziarnistość jest używana do nasypu.

Do paznokci naturalnych najlepiej wybierać pilniki o delikatnej ścieralności – 180-320 grit.

Do paznokci w technice akrylowej, żelowej , płytki paznokci wymagają użycia twardszych pilników 80-180 grit.

Narzędzia z bardzo wysokim wskaźnikiem ścieralności , od 320 do 1000 grit, używane są do obróbki powierzchni paznokci. Ich końcowa obróbka i nadanie połysku realizowane jest za pomocą narzędzi od 1000 grit.

 
Powiązane artykuły:
Rozwarstwiają się i łamią paznokcie – przyczyny i leczenie
Paznokcie, które łamią się to zjawisko znajome wielu dziewczynom. W pewnych wypadkach to nie tylko kosmetologia, ale i medyczny problem. Zorientujemy się dlaczego łamią się paznokcie i jak z tym walczyć.
Hitowe paznokcie domowym sposobem – jak wykonać matowe paznokcie?
Chcecie spróbować zrobić manicure bez połyskującego blasku, stworzyć gustowne matowe pokrycie? W materiale są opisane skuteczne sposoby osiągnięcia pożądanego wyniku. Ich można stosować przy naniesieniu zwyczajnego lakieru,czy żelu.
Akcesoria potrzebne do przedłużania paznokci metodą akrylową – zestaw startowy dla początkujących
Chcecie robić zwiększanie samodzielnie, czy zamierzacie zarabiać sztuką modelarstwa paznokci? Chcecie spisać dokładny spis koniecznych materiałów i sprzętu? Z artykułem sprawicie się do 2 razy szybciej.Tu są przelane wszystkie potrzebne przedmioty.
Co jest potrzebne do przedłużania paznokci żelem – osobisty salon manicure w domu
Zamierzacie nauczyć się zwiększania żelem? Już wydzieliłyście konieczną sumę dla kupna narzędzi i materiałów, lecz boicie się przekroczyć ustalony budżet? Proponowany artykuł pomoże wam spisać rzeczywiście konieczne przedmioty.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty