Pionowe żelazko parowe

pionowe żelazko parowe

Żelazko - należy do tych wynalazków człowieka, bez których nie może sobie wyobrazić życia żadna gospodyni. Urządzenie to daje możliwość rozwiązania mnóstwa problemów, związanych z naszym wyglądem zewnętrznym. Stworzone ponad sto lat temu żelazko było doskonalone, zmieniało swój wygląd zewnętrzny i było wyposażane w coraz lepsze funkcje.

Pierwsze stworzone żelazko, nadawało się jedynie do prasowania suchej bielizny. We współczesnych sklepach nie ma takich modeli i uważane są za zabytkowe.

Następnym wynalazkiem było żelazko z rozpryskiwaczem na końcówce żelazka. Niektóre gospodynie dotychczas używają takich żelazek, jednak w sklepach jest ich coraz mniej.

Prawdziwym wynalazkiem jest żelazko parowe. Taki model jest łatwy w wykorzystaniu i ma minimalne rozmiary. Można go zabrać ze sobą podczas wyjazdów służbowych, urlopów.

Żelazko pionowe

Jeszcze jedną nowinką współczesnych wynalazców jest żelazko pionowe. Pionowe żelazko parowe, pojawiło się od niedawna w sklepach i nie wszyscy wiedzą o jego zaletach. Owe urządzenie rewelacyjnie prasuje delikatne tkaniny, firanki. Za pomocą pionowego żelazka z parą, można prasować ubranie nie zdejmując go z wieszaka.

Pionowe żelazko parowe idealnie prasuje zimową odzież i odzież z grubego materiału. Para wydziela się wzdłuż całej powierzchni urządzenia i równomiernie prasuje tkaninę. Aby wyprasować rzecz, należy ją powiesić na wieszaku i skierować na nią strumień pary. W wyniku działania pary odzież jest wyprasowana i odzyskuje objętość.

Pionowe żelazko parowe wyposażone jest w funkcję uderzenia parą -„Turbo para”. Ta funkcja polega na tym, że parowanie odzieży odbywa się w ciągu kilku sekund pod wpływem intensywnego strumienia pary. Dzięki tej funkcji, można wyprasować nawet suche dżinsy na wieszaku. O tym żelazku można przeczytać tylko najlepsze opinie.

Większość modeli pionowych żelazek parowych, jest wyposażonych w system przeciwkroplowy. Podstawowa funkcja tego systemu polega na tym, że ona uniemożliwia trafianie kropelek wody na odzież podczas zwykłego prasowania z niewysoką temperaturą. Przy temperaturze do 100 stopni, specjalna klapa blokuje naczynie z wodą i uniemożliwia jej trafianie na odzież.

żelazko parowe

Dziś można przeczytać jedynie pozytywne opinie o pionowym żelazku parowym. Nowa funkcja bardzo ułatwia życie wielu gospodyniom. Żelazko można kupić w dowolnym sklepie, jednak jest dosyć drogie.

Żelazko z generatorem pary

Kupić żelazko z generatorem pary w każdym sklepie nie można, ponieważ używane są przede wszystkim w pralniach chemicznych. Najbardziej znani producenci żelazek z generatorem pary to Philips i Tefal.

Żelazka z generatorem pary, podobne są do prawdziwej stacji do parowania i prasowania wszystkich rodzai tkanin. Zasada działania takiego urządzenia polega na tym, że wydziela się intensywny strumień pary, który może wyprasować dowolny materiał i trudno dostępne części odzieży. Naprawiać żelazko z generatorem pary, należy jedynie w specjalnych zakładach, nie rób tego w domu. Jeśli podejmiesz próbę naprawy żelazka z parą lub dowolnego żelazka samodzielnie, prawdopodobnie ono już nigdy nie będzie działać.

 
Powiązane artykuły:
Niezbędne akcesoria łazienkowe i kuchenne – jak wybrać baterię mieszającą ?
Zaczynając remont postarajcie się od razu przemyśleć wszystkie kluczowe momenty - w tej liczbie odnoszące się do baterii mieszających. Przecież, zgodzicie się, od ich jakości bezpośrednio zależy komfort użycia zlewu, wanny, czy dusza.
Zakrzywiony monitor – zalety i wady wklęsłego ekranu
Lubicie nowości techniki? Wtedy zakrzywiony monitor na pewno nie przeszedł obok waszej uwagi. Pełna wyraźność obrazu – to na pewno silne strony ekranu niezwykłej formy. Jednak jak i dowolna rzecz w tym świecie, zakrzywiony monitor ma "minusy".
Nakładka świecąca na prysznic – zalety słuchawky prysznicowej z podświetleniem LED
Wśród akcesoriów do prysznica zwłaszcza należy wskazać nowość ostatnich lat - nasadkę, co świeci się. Z jej pomocą nie prosto nadacie dodatkowy stylistyczny akcent, ale i zwiększycie bezpieczeństwo użycia duszy.
Zlew z kamienia sztucznego – wyposażenie wymarzonej kuchni
O konieczności zlewu na kuchni wątpliwe czy ktoś jest w stanie sprzeczać się. A oto o tym, który właśnie powinien być zlew, można sprzeczać się godzinami. Jeden z najpopularniejszych wariantów jest zlew z kamienia sztucznego - piękne, długowieczne i wygodne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty