Piórkowane fryzury – uczesanie na czasie

piórkowane fryzury

Naturalność i niefrasobliwość, chaotyczność i lekki zamęt, stworzenie których trwa niejedną godzinę – oto cechy wyróżniające piórkowane fryzury.

Prawdziwe piórkowanie tworzy się za pomocą brzytwy, która czyni przekroje włosów idealnie równymi i wyraźnymi.

Niestety nie wszystkie przedstawicielki pięknej połowy ludzkości mogą nosić taką fryzurę, ponieważ fryzura z piórkowanymi pasmami „jest przeciwwskazana” przy falistych, rzadkich i cienkich włosach. Najbardziej odpowiedni „materiał” mają właścicielki gęstych, miękkich i posłusznych loków.

Piórkowane fryzury dla długich włosów

Dziewczyny, które mają długie, miękkie i podatne włosy, mogą bez obawy cieszyć się naturalnym piórkowaniem. W tym wypadku stopniowo odcina się koniuszki już istniejącej fryzury techniką „schodkami”. Jest możliwość wydzielić lub podkreślić pasma, znajdujące się bezpośrednio koło twarzy.

Strzyżenie piórkowane „schodkami”

Taki rodzaj rozpowszechnionej fryzury można wykonywać na włosach dowolnej długości.

Technika polega na wielowarstwowym i schodkowym strzyżeniu włosów albo na całej głowie, albo wokół twarzy. Robią się pasma różnej długości, kształt których przypomina schodki, skąd i powstała nazwa fryzury.

Piórkowane fryzury do okrągłej twarzy

Piórkowanie daje wyjątkową możliwość optycznego wydłużenia twarzy, dlatego należy puścić trochę pasm na policzki i uzupełnić obraz przerzedzoną grzywką dowolnego kształtu.

piórkowane fryzury na długie włosy 1 piórkowane fryzury na długie włosy 2 piórkowane fryzury na długie włosy 3

Piórkowane fryzury na krótkie włosy

Właścicielkom krótkich włosów, nadaje się unikalna możliwość eksperymentować i stworzyć unikalny i kreatywny styl. To uwarunkowano tym, że piórkowane uczesania doskonale nadają się do lekkich i miękkich włosów niedużej długości. Oprócz tego i praktyczność takiego „dekorowania” głowy zadowala wymogi współczesnej lady z klasą, modnisi lub dziewczyny nastolatki, ponieważ nie wymaga dużo czasu na układanie.

Piórkowane strzyżenie optycznie zwiększa objętość włosów, daje możliwość stosować na pasmach asymetryczne lub geometryczne przekroje, łączyć prostą grzywkę i roztrzepaną potylicę.

Fryzura piórkowany bob

Taki rodzaj rozpowszechnionej fryzury, daje ogromną przewagę właścicielkom włosów średniej długości. Fryzura piórkowany bob, pozwala wyodrębniać się w tłumie, dać się poznać jako wyraźna i niepowtarzalna osobowość.

Nie trzeba poświęcać dużo uwagi stałym układaniom i nadaniu fryzurze pożądanego kształtu, dosyć regularnie korzystać z preparatów do stylizacji, które są w stanie przeobrazić nieposłuszne loki w prawdziwe dzieło sztuki. Będzie wyglądało niedbale i wytwornie jednocześnie. Bardzo dobrze piórkowanego boba orzeźwia prosta lub ukośna grzywka.

Fryzura piórkowane kare

Stosowanie techniki „piórkowanych” pasm, dało możliwość przekształcenia do niepoznania klasycznego kare, które zostawało niezmiennym przez wiele wieków. Zwykły równy przekrój zmienił się na piórkowane końce, które nadają całemu obrazowi kobiety niefrasobliwości i uwodzicielstwa. Klasyczne kare stało się dynamiczne, współczesne i glamour, odpowiednie dla śmiałej osobowości kobiety, która lubi eksperymentować i iść z duchem czasu.

piórkowane fryzury na krótkie włosy 4   piórkowane fryzury na krótkie włosy 5 piórkowane fryzury na krótkie włosy 6

Fryzury piórkowane z grzywką

Ta fryzura jest niezwykle popularna wśród młodych ludzi i osób, które nie boją się próbować czegoś nowego i niezwykłego. Ona pięknie pasuje do asymetrycznych i stopniowych fryzur. Lecz robić ją należy u fachowca, który dobierze idealny wariant właśnie do waszych włosów i typu twarzy. Tak na przykład, fryzury piórkowane z ukośną grzywką pasują do owalnej lub kwadratowej twarzy, lecz kompletnie nie nadają do okrągłej lub trójkątnej.

Jak widzicie, taki nowomodny trend pozwala przymierzyć na siebie nowy, niepowtarzalny i super nowoczesny obraz, który nie wymaga szczególnej pielęgnacji i stałych układań.

piórkowane fryzury na krótkie włosy 7 piórkowane fryzury na krótkie włosy 8 piórkowane fryzury na krótkie włosy 9
 
Powiązane artykuły:
Fryzura „małe schodki” na długie włosy
Małe schodki - jedno z najbardziej popularnych i stylowych żeńskich strzyżeń na długie włosy. Ona świetnie podchodzi dla wszystkich typów twarzy, dowolnej formy. Dokładniej o strzyżeniu "małe schodki" możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy
Kuracja do włosów z ceramidami – popularna salonowa procedura, wynik której poraża: włosy stają się objętościowymi i elastycznymi, nabierają zdrowego i świetnego wyglądu. Dokładniej o tym możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty