Planowanie ciąży - сhcę dziecko, od czego zacząć?

chcę dziecko od czego zacząć

Ciąża i jej planowanie - to poważny okres w życiu większości małżeńskich par. Niektóre mogą urodzić maluchów nawet nie zastanawiając się nad tym, że do tego trzeba się przygotować, a drugie rzetelnie planują ten odpowiedzialny krok. Od wielu kobiet, zwłaszcza na przyjęciu u ginekologa, można usłyszeć: "Chcę dziecko, ale od czego zacząć - nie wiem". W rzeczywistości w planowaniu nie ma nic skomplikowanego, po prostu należy przestrzegać pewnych wskazówek.

Chcemy mieć dziecko - od czego trzeba zacząć?

Niektórzy lekarze twierdzą, że jeśli u pary ze zdrowiem wszystko w porządku, to poczęcie nastanie szybko i bez szczególnych wysiłków. Zwolennikom takiej teorii rekomendują zaczynać planowanie wtedy, kiedy u nich powstanie pragnienie, nie mając kłopotów z przeprowadzeniem badań. Jednak nie wszystko jest takie proste i w tym wypadku nie warto zapominać o utajonych infekcjach, które mogą znajdować się w "śpiącym stanie", a przy ciąży tak u płodu, jak i u przyszłej matki wywołać masę problemów.

Chcemy z mężem dziecka i odwiedzamy lekarza - to jest to od czego należy zacząć planowanie ciąży. Konsultacja u ginekologa jest polecana kobiecie dlatego, żeby ocenić jej zdrowie i wyznaczyć obecność procesów patologicznych i zapalnych. Oprócz tego obowiązkowo należy przeprowadzić badanie na zakażenie TORCH infekcji. Od czego zacząć mężczyźnie, żeby zdanie "chcemy począć dziecko" nie przekształciło się w pusty dźwięk - przeprowadzenie badania nasienia dla wyznaczenia jakościowego składu płynu nasiennego.

Oprócz tego przyszłym ojcom rekomendują dotrzymywać się prawidłowego stylu życia i właściwego odżywiania:

  1. Więcej odpoczywać i spać niemniej 8 godzin dziennie.
  2. Wyłączyć aktywne ćwiczenia i zmęczenie nerwowe.
  3. Pozbyć się od szkodliwych nawyków: palenie, alkohol, itp.
  4. Dodać do diety rybę i owoce morza, oleje roślinne, rośliny strączkowe i warzywa.

Tak więc zdanie: "Chcę drugiego dziecka, ale od czego zacząć - nie pamiętam", nie musi ciebie straszyć. Dla następnych ciąż lista działań jest taka sama jak dla pierwszej: odwiedzicie lekarza, więcej odpoczywajcie i poprawnie odżywiajcie się, prowadźcie zdrowy styl życia. Wszystkie te działania nie będą długo czekać na wynik i szybko zobaczysz dwa paski na teście ciążowym.

 
Powiązane artykuły:
Ile dni po owulacji  dochodzi do zapłodnienia?
Aby poprawnie zaplanować zapłodnienie, należy rzetelnie przestudiować fizjologiczne procesy sprzyjające wynikowi, które odbywają się w organizmie kobiety. Owulacja – idealny do tego i konieczny moment do narodzenia nowego życia.
Kalkulator przyszłej matki , czyli jak dowiedzieć się, ile dzieci będzie
Człowiekowi jest właściwe pragnienie znać zawczasu swój los. Jeszcze w dzieciństwie chcemy poznać ile będzie u nas dzieci. Dorastając, to pytanie znów staje się aktualnym. Rozpatrzymy najbardziej popularne sposoby jak przewidzieć ilość przyszłych dzieci.
Porady dla przyszłych rodziców, jak zajść w ciążę za pierwszym razem
Młode pary dziś odpowiedzialnie podchodzą do pytania rodzicielstwa. Lecz przeszedłszy do sprawy, wiele osób zderza się z trudnościami i okazuje się, że począć dziecko za pierwszym razem nie jest prosto, ponieważ należy uwzględniać mnóstwo czynników.
Najważniejsze pytanie w życiu każdego człowieka – po co potrzebne są dzieci?
Niektóre rodzinne pary nie rozumieją nawet, jak można stawiać pytanie, czy są potrzebne im dzieci i po co. Ono brzmi dla ich więcej niż dziwnie. Przecież chyba nie ma na świecie większego szczęścia niż pojawienie się na świecie bobasa, przedłużenia siebie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty