Plastyka korekcyjna czubka nosa

plastyka korekcyjna czubka nosa

Korekcyjnego zabiegu chirurgicznego dokonują nie tylko znane gwiazdy. Korekcję czubka nosa robią również zwykłe kobiety, które marzą o idealnym wyglądzie zewnętrznym.

Konturowa korekcja nosa

Czubki nosa są bardzo różne: zbyt wąskie albo odwrotnie zbyt szerokie, bardzo zadarte lub zbyt opadnięte. Operacje na tej części ciała są podobne do sztuki jubilerskiej. Zabiegi wymagają od lekarza maksimum profesjonalizmu i uwagi.

Plastyka korekcyjna nosa potrzebna jest z różnych powodów. Niektóre dziewczyny po prostu są niezadowolone z własnego wyglądu zewnętrznego, inne natomiast powinny odnowić twarz po różnorodnych urazach.

Operacje mogą być:

  • otwarte;
  • zamknięte.

W czasie wszystkich rodzajów plastyki korekcyjnej nosa stosowane jest albo miejscowe, albo ogólne znieczulenie. Podczas otwartej operacji cięcia dokonuje się jedynie w chrząstce. Przez niego usuwane są chrząstki skrzydłowe, a gdy nos osiągnie potrzebnego kształtu, resztki tkanek są usuwane. Zamknięta metoda przewiduje dokonania cięcia wewnątrz błony śluzowej i usunięcie dolnych chrząstek skrzydłowych.

W czasie operacji fachowcy prześladują od razu kilka celów:

  1. Po pierwsze należy zadowolić życzenie klienta, aby on otrzymał taki kształt nosa, o którym marzy.
  2. Po drugie należy zachować funkcjonalne szczególności tej części ciała – jest ona częścią składową układu górnych dróg oddechowych.

Plastyka korekcyjna czubka nosa bez operacji

Do plastyki bezoperacyjnej udają się w tym wypadku, gdy niepotrzebne są kardynalne zmiany. Delikatnej korekcji dokonuje się za pomocą fillerów i nitek Aptos. Dają możliwość nieco unieść czubek nosa, usunąć nierówności, wypukłości. Jednak efekt zachowuje się nie dłużej roku. Następnie należy robić wtórną plastykę korekcyjną nosa.

 
Powiązane artykuły:
Plastyka korekcyjna podbródka
Dużo kobiet marzy o plastyce – korekcja formy podbródka. To niewielka część ciała niepokoi co trzecią kobietę. Którymi sposobami można doprowadzić formę swojej twarzy do idealnych parametrów? O tym opowiemy w artykule.
Niechirurgiczna plastyka korekcyjna powiek
Wszystkie kobiety chcą, żeby ich oczy zawsze lśniły młodością i zdrowiem. Lecz z czasem skóra wokół oczu zaczyna wydawać wiek. Nie pośpieszajcie zwracać się do chirurga, przecież jest wariant - niechirurgiczna plastyka korekcyjna powiek.
Przeszczepy skóry – jak przebiega transplantacja?
Istnieje duży spis świadczeń do przeprowadzenia przeszczepu skóry. Taka operacja jest bardzo niebezpieczna, lecz tylko z jej pomocą można pozbyć się od dużych defektów skóry. Dokładniej o procesie przesiadki i rehabilitacji czytajcie w artykule.
Operacja plastyczna na nos – rhinoplastyka
Rhinoplastyka i konturowa plastyka nosa stosuje się do tych estetycznych procedur. Jak idzie chirurgiczna ingerencja, co należy wiedzieć o plastyce nosa i jak opiekować się nim po operacji? O tym opowiemy w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty