Plastyka korekcyjna podbródka

plastyka korekcyjna podbródka

Miałaś szczęście jeśli od urodzenia masz idealne rysy twarzy, ponieważ wiele kobiet marzy o plastyce podbródka. Jest bardzo zadziwiające, ale korekta owej, wydawałoby się mało znaczącej części twarzy, może kardynalnie zmienić wygląd zewnętrzny!

Plastyczne zmniejszenie podbródka

Aby zmniejszyć rozmiar podbródka chirurg usuwa albo odłamuje część kości. Dolna jej część jest odprowadzana do tyłu i jest mocowana w odpowiednim położeniu. Następnie, jeśli to jest potrzebne, usuwane są resztki chrząstek.

Plastyczne zwiększenie podbródka

To jest również rozpowszechniony typ mentoplastyki. Jest stosowany,aby usunąć następstwa urazów albo wrodzonych defektów. Istnieje kilka metod zwiększenia podbródka:

  1. Można używać implantów. Wstawki silikonowe po prostu wszczepiane są pod skórę. Po takiej operacji na twarzy nie pozostaje żadnych śladów, blizn.
  2. Nieobowiązkowo używać implantów. W czasie plastycznej korekcji podbródka można usunąć część niepotrzebnej tkanki kostnej. Podbródek jest lekko wysunięty do przodu.
  3. Niektórzy pacjenci wolą lipofilling.
Jak się pozbyć drugiego podbródka za pomocą operacji?

W tym celu stosowana jest sprawdzona metoda – liposukcja. Zostaje usunięty zbędny tłuszcz lub nadmiar obwisłej skóry. Operacji dokonuje się poprzez nieduże nacięcie na twarzy lub wewnątrz jamy ustnej. Ostatni sposób, chociaż jest bardziej skomplikowanym, jednak uważa się za bardziej optymalny– po nim na twarzy nie pozostaje żadnych śladów.

Jak jest przeprowadzana plastyka konturowa podbródka?

Cały zabieg trwa około 2 godzin. W czasie operacji stosowane jest znieczulenie ogólne. Już kilka godzin po jej zakończeniu pacjent może udać się do domu. Okres rehabilitacji przebiega w domu i trwa około 2 tygodni.

 
Powiązane artykuły:
Niechirurgiczna plastyka korekcyjna powiek
Wszystkie kobiety chcą, żeby ich oczy zawsze lśniły młodością i zdrowiem. Lecz z czasem skóra wokół oczu zaczyna wydawać wiek. Nie pośpieszajcie zwracać się do chirurga, przecież jest wariant - niechirurgiczna plastyka korekcyjna powiek.
Przeszczepy skóry – jak przebiega transplantacja?
Istnieje duży spis świadczeń do przeprowadzenia przeszczepu skóry. Taka operacja jest bardzo niebezpieczna, lecz tylko z jej pomocą można pozbyć się od dużych defektów skóry. Dokładniej o procesie przesiadki i rehabilitacji czytajcie w artykule.
Operacja plastyczna na nos – rhinoplastyka
Rhinoplastyka i konturowa plastyka nosa stosuje się do tych estetycznych procedur. Jak idzie chirurgiczna ingerencja, co należy wiedzieć o plastyce nosa i jak opiekować się nim po operacji? O tym opowiemy w naszym artykule.
Plastyka korekcyjna czubka nosa
Rynoplastykę i korekcję koniuszka nosa robią i niepubliczne kobiety. Te procedury są dosyć skomplikowane i wymagają od lekarzy uwagi. Za pomocą jakich metod i po co przeprowadza się plastykę nosa? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty