Płeć dziecka według USG – chłopiec czy dziewczynka?

płeć dziecka według USG

Z pojawieniem się metody badania USG kobiet ciężarnych, prawie każda przyszła mama pragnie wiedzieć, kogo ona narodzi – chłopaka, czy dziewczynkę. Poznawszy płeć dziecka według USG, przyszli rodzice zaczynają wybierać rzeczy dla malucha, kolor ubrań i wózka.

Oczywiście ta metoda jest wygodna. Nasze babcie i nawet mamy nigdy nie marzyły o takiej możliwości i korzystały się tylko starymi metodami i znakami. Korzystają się nimi i po dzień obecny, ale praktycznie wszystkie przyszłe mamy wiedzą, że wiarygodność błędu w wyznaczeniu płci za pomocą znaków jest dość wielka.

Wyznaczenie płci dziecka według USG

Wyznaczenie płci dziecka według USG – to najbardziej dokładna nowoczesna metoda. Przez całą ciążę kobieta odwiedza gabinet badania ultradźwięku trzy razy – raz w każdym trymestrze ciąży. Toż nawet jeśli lekarz pomylił się na pierwszym USG z płcią dziecka, to na drugim i na trzecim przyszła mama może wszystko zobaczyć na własne oczy. Zgodnie z międzynarodowymi standardami, badanie płodu za pomocą USG robi się w ściśle określonym czasie. Na pierwsze USG kobiet skierowują na 12 tygodniu ciąży, na drugie – na 21–22, na trzecie – na 31–32 tygodniu. Badanie na każdym z terminów ma swoje cele – ocena stanu dziecka, pozycja, owijanie, obecność choroby płodu i dużo innych. Wyznaczenie płci przyszłego dziecka według USG robi się tylko za pragnieniem rodziców. Żaden lekarz nie skierowuje ciężarną kobietę na USG tylko z tym celem.

Kiedy można wyznaczyć płeć dziecka na USG?

To pytanie interesuje większość par. Według lekarzy, płeć dziecka można wyznaczyć tylko, zaczynając od 15 tygodnia ciąży. Na bardziej wczesnych terminach jest duża wiarygodność błędu.

Do 8 tygodnia genitalia płodu niemożliwie rozróżnić, ponieważ one są jeszcze niezróżnicowane. W okresie od 8 tygodnia po 12, odbywa się ich kształtowanie. Teoretycznie wyznaczyć płeć dziecka według USG można i na 12 tygodniu, ale ponieważ rozmiary płodu są jeszcze zbyt małe, to wynik będzie niedokładny. W związku z tym optymalnym terminem dla wyznaczenia płci dziecka według USG uważają 21–22 tydzień ciąży. Maluch już jest aktywny, wolno porusza się i podczas badania pokazuje swoim przyszłym rodzicom kim on jest.

Na ile dokładna jest metoda USG?

Wyznaczenie płci przyszłego dziecka polega na tym, że specjalista pokazuje na ekranie penis i mosznę u chłopaka lub wargi sromowe u dziewczynki. Zaczynając od 21 tygodnia ciąży, lekarz robi to praktycznie bez błędów. Na wcześniejszym terminie u dziewczynek występuje obrzęk warg sromowych, w związku z czym błędnie przyjmują za mosznę. Również nierzadko lekarz może przyjąć za penis pętlę pępowiny albo paluszki malucha.

Jeśli USG przeprowadza się na ostatnich terminach ciąży, to wyznaczenie płci również może być trudne. Maluch już ma dość duże rozmiary i zajmuje praktycznie cały obszar w macicy. Toż jeśli on zakrył swoje genitalia, to czekać, aż on rozwinie się, nie ma sensu.

Nowoczesne metody badania odkrywają przed przyszłymi rodzicami ogromne możliwości – dzięki technice elektronowej można zaznaczyć płeć dziecka na zdjęciu podczas USG i nawet zrobić wideo. Jednak przyszłym mamom trzeba wiedzieć, że bez skierowania lekarza nie trzeba wyruszać na USG. To badanie nie rekomenduje się przeprowadzać zbyt często i bez istotnych na to przyczyn, w szczególności, żeby poznać płeć dziecka.

Najważniejsza rzecz dla przyszłych rodziców – to miłość do swojego malucha. I tylko oni mogą zrobić nasz świat życzliwym i światłym dla przyszłego człowieka. A płeć w tym pytaniu nie odgrywa żadnej roli.

 
Powiązane artykuły:
Kształt brzucha w ciąży – co oznaczają różne kształty?
Od dawna zgodnie z przepisami brzucha kobiety chcą przewidzieć, kogo one noszą pod sercem.
Dieta na poczęcie chłopca
Chcecie zacząć i narodzić chłopaczka? Cóż to może być? Metod istnieje kilka, chociaż gwarantować stuprocentowy wynik nie może żadna z nich. Lecz czemu nie spróbować zakosztować, na przykład specjalną dietę?
Ciąża – będzie dziewczynka czy chłopiec?
Dziecko każdej płci – radość. Lecz ktoś chce tylko chłopczyka lub dziewczynkę, a ktoś po prostu chce znać płeć,aby wymyślić imię i rozmawiać z bobasem w brzuchu. W takim razie przyjdą na pomoc metody, które pomogą począć dziecko określonej płci.
Objawy w ciąży na dziewczynkę
Wiele przyszłych mam jest niecierpliwych w pytaniu wyznaczenia płci swojego przyszłego dziecka. To naturalnie, przecież chłopczyki i dziewczynki tak różnią się! Ten artykuł opowie o tym, za którymi oznakami można przypuścić, że pojawi się córka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty