Plecaki szkolne dla chłopców 1-4 klasy – podstawowe kryteria doboru tornistra

plecaki szkolne dla chłopców 1 4 klasy

Wyprawka ucznia do szkoły – sprawa dosyć trudna i kłopotliwa. Kupowanie odzieży, obuwia, akcesoriów kancelaryjnych wymagają od mamy i taty nie tylko znacznych wydatków, ale również rozumienia tego, co chcą oni zobaczyć w tym, czy innym zakupie. Plecaki szkolne dla chłopców 1-4 klasy zazwyczaj kupowane są na początku roku szkolnego. I tutaj najważniejsze dobrać taki tornister, który by wytrzymał 4 lata szkoły początkowej, był pojemnościowy, lekki, podobał się dziecku.

Na co warto zwrócić uwagę podczas doboru plecaka?

Być może to się wydaje dziwne, jednak dobór tego w czym dziecko powinno nosić zeszyty i podręczniki w ciągu czterech lat znajduje się na pierwszym miejscu co do ilości wymóg. Plecaki szkolne dla chłopców są w różnych kolorach, mogą mieć nieograniczoną ilość komór i kieszonek, również w różny sposób się zapinać. Jednak istnieje szereg szczególności, na które podczas zakupu warto zwrócić uwagę:

  1. Ortopedyczny system pleców i szelki. Powszechnie jest wiadomo, że noszenie ciężkiego plecaka z zeszytami i podręcznikami sprzyja temu, że dziecko będzie mogło mieć problemy z plecami. Szkolny plecak ortopedyczny dla chłopców nie da mu możliwości się garbić. On równomiernie rozdziela wagę na całe plecy, a dzięki wygiętym szelkom z regulacją pasów nośnych zakłada się dokładnie na plecy, niezależnie od wzrostu i wieku. Szkolny plecak dla chłopca z ortopedycznym systemem pleców – to wspaniały zakup dla zachowania zdrowia i prawidłowej postawy twego dziecka.
  2. Materiał, z którego jest uszyty tornister. Podczas wykonania plecaków szkolnych wykorzystuje się trwałą tkaninę wodoodporną. Zazwyczaj takie przedmioty szyją z poliestru. Większość producentów dają jednoroczną gwarancję na to, że tkanina pozostanie nieuszkodzoną, niezależnie od tego, czy dziecko będzie nosiło w plecaku jedynie książki albo wykorzystywało go w postaci sanek do zjeżdżania.
  3. Waga i pojemność. Dla pierwszoklasistów jest dopuszczalny plecak na podręczniki z jedną komorą z przegródką, z dwoma bocznymi kieszeniami i jedną przednią. Pusty tornister dla chłopców pierwszoklasistów powinien ważyć około 500 gr, ponieważ zgodnie z medycznymi rekomendacjami dziecko może chodzić do szkoły z ciężarem, który nie może przekraczać 10% jego masy ciała.

Otóż plecaki szkolne dla chłopców 1-4 klasy szkoły początkowej powinny zawierać wszystkie wyżej wymienione wymiary. To da możliwość kupić nie tylko jedną rzecz na 4 lata, ale również jest gwarancją tego, że twoje dziecko nie będzie miało problemów ze zdrowiem, a do plecaka zmieszczą się nie tyko podręczniki, ale również smaczne kanapki.

plecaki szkolne dla chłopców 1 plecaki szkolne dla chłopców 2 plecaki szkolne dla chłopców 3
plecaki szkolne dla chłopców 4 plecaki szkolne dla chłopców 5 plecaki szkolne dla chłopców 6
plecaki szkolne dla chłopców 7 plecaki szkolne dla chłopców 8 plecaki szkolne dla chłopców 9
 
Powiązane artykuły:
Plecak szkolny dla dziewczynek 1-4 klasy – jak poprawnie dobrać tornister?
Spełniając kupno dla swojego dziecka, już prawie ucznia, rodzice zastanawiają się nad słusznością takiego poważnego wyboru jak plecak. Przecież dobry, jakościowy plecak – to podstawa zdrowej i pięknej postawy.
Jak wybrać rower dla nastolatka, co trzeba wiedzieć o rowerze?
Wybór nastolatkowego roweru jest o wiele skomplikowany aniżeli dziecięcego. Przecież u dziecka już złożyły się pewne wymogi do transportu i spełniać kupno należy bezpośrednio z dzieckiem.
Rower dla nastoletnich dziewczyn, główne parametry tego typu pojazdów
Współcześni nastolatkowie nie są tacy aktywni jak przedtem. Przecież w zamian ulicy one przesiadują za komputerem znaczną część czasu. Toż aktywność jest ważna, bo przecież rosnącemu organizmowi należy tracić energię poprawnie.
Rower dla nastoletnich chłopców – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze jednośladu?
Chłopaczkom, zwłaszcza w wieku nastoletnim, są potrzebne wysiłki fizyczne. Świetnym środkiem dla uprawiania sportu stanie się dobry rower. Ponieważ chłopacy już są dosyć wymagający w swoim wyborze, toż lepiej wybrać go razem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty