Pływanie dla ciężarnych - korzyści pływania

pływanie dla ciężarnych

Wiele kobiet, które w szybkim czasie planują zostać matkami na poważnie martwi problem, czy można pływać kobietom w ciąży? Czasami owa decyzja podejmowana jest samodzielnie, a niezbędność zasięgnąć porady lekarza bardzo dziwi. Owa dyscyplina sportowa wymaga przeprowadzenia zespołowych badań u ginekologa, eliminacji ewentualnych przeciwwskazań i niebezpiecznych następstw.

Jakie są korzyści pływania dla ciężarnych?

Korzyści pływania dla ciężarnych:

  • zwiększa odporność i wytrwałość organizmu;
  • podtrzymywanie normalnej wagi;
  • wspaniały humor i rześkość;
  • trenowane są wszystkie mięśnie, które następnie będą uczestniczyć w porodzie;
  • pływanie w czasie ciąży wspaniale wpływa na układ sercowy i naczyniowy, które są szczególnie obciążone; w wyniku tego przyśpiesza się krwiobieg, znikają obrzęki, zmniejszają się objawy żylaków;
  • organizm jest zrelaksowany, trenowany jest układ oddechowy, zwiększa się dostarczanie tlenu;
  • możliwość pomóc dziecku wybrać odpowiednie położenie w łonie matki.

W jakich wypadkach ciąża i pływanie w basenie są nie do pogodzenia?

Powodem tego, że lekarz może zabronić pływania może być ryzyko poronienia, obfite upławy lub niepoprawne ułożenie łożyska. Wszystko to lekarz widzi w czasie kolejnej wizyty lub w czasie ultradźwiękowej diagnostyki. Jeśli nie ma owych przeciwwskazań to pływanie najlepiej zaczynać uprawiać w pierwszych miesiącach ciąży i w ciągu całej ciąży, aby jak najlepiej przygotować organizm do przyszłego porodu i pomóc organizmowi poradzić sobie z ciągle zwiększającym się obciążeniem. Nie bój się zakażenia chorobami infekcyjnymi w basenie. Poważny zakład dba o tym, aby w basenie znajdowały się specjalne filtry, system oczyszczający i odpowiednie środki dezynfekujące.

Gdzie jeszcze można pływać ciężarnym?

W dowolnym zbiorniku wodnym. Jeśli jakość wody jest odpowiednia to można pływać. Nie warto ryzykować i pływać w miejscach zakazanych, pływanie dla ciężarnych korzyści pływania  ponieważ istnieje duże ryzyko tego, że możesz zachorować na choroby zakaźne. Szczególnie pozytywnie na przebieg ciąży wpływa woda morska, więc postaraj się odpocząć nad morzem w czasie ciąży.

W jakim miesiącu ciąży pływanie dla ciężarnych nie stanowi zagrożenia?

Owe fizyczne ćwiczenia aktualne są w dowolnym miesiącu ciąży, nawet przed samym porodem. Jednak owa dyscyplina sportowa powinna być uprawiania tylko z trenerem i w specjalnych grupach dla kobiet w ciąży. Nie staraj się wykonać całego zestawu ćwiczeń. Wykonuj je w miarę możliwości, aby sprawiały ci przyjemność.

 
Powiązane artykuły:
Basen w czasie ciąży – korzyści i negatywne następstwa odwiedzania basenu
Basen podczas ciąży bardzo dobroczynnie wpływa na organizm, toż jak ciało podczas pobytu w wodzie rozluźnia się; dołączywszy specjalne ćwiczenia, potraficie przygotować się do porodu. Ale także istnieją i niektóre niebezpieczeństwa. Dokładniej czytajcie dalej.
Edukacja w łonie matki - rozwój pociętego dziecka
Edukacja dziecka zaczyna się już w łonie matki. Od tego jak rodzice rozmawiają z dzieckiem w brzuchu, darują delikatne dotyki i na ile jest spokojna kobieta, zależy ścisły związek, zaufanie do mamy i papy, a także charakter dziecka.
Ślad białka w moczu w ciąży
Ślady białka w moczu spotykają się często w okresie ciąży, przecież system wydzielania, jak i dowolna inna, wypróbowuje podniosłe obciążenie w okresie ciąży. Zorientujemy się, czy warto kobiecie trwożyć się z tego powodu.
Badania krwi w ciąży
Badania krwi w ciąży ma ważne diagnostyczne znaczenie. Rozpatrzymy dokładniej, które właśnie badania należy przejść przyszłej mamie w ciąży.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty