Pływanie na odchudzanie - proste zasady

pływanie na odchudzanie

Wszyscy odchudzający poszukują skutecznych, ale jednocześnie nieskomplikowanych sposobów, aby zmienić własną figurę. Zazwyczaj bardzo mała ilość bierze pod uwagę pływanie – ponieważ to bardzo czasochłonne zajęcie i znaleźć basen obok domu też jest sprawą skomplikowaną. Jednak odchudzanie za pomocą pływania jest bardzo proste i skuteczne.

Czy pływanie jest skuteczne na odchudzanie?

Większość nie ufa temu, że pływanie jest skuteczne na odchudzanie. Jednak jeśli dokładnie dowiedzieć się na czym polegają zajęcia to można zrozumieć dlaczego pływanie jest skuteczne.

 1. Podczas pływania ciało znajduje się ciągle w zimnej wodzie i aby osiągnąć normalną temperaturę zużywa dużo kalorii, tym samym przybliżasz się do smukłości.
 2. Pływanie pozwala przenieść obciążenie ze stawów na mięśnie, co również sprzyjająco wpływa na figurę.
 3. Pływanie sprzyja odchudzaniu, ponieważ to wspaniałe cardio – obciążenie: ono zmusza intensywniej działać cały układ naczyniowo – sercowy, co jednocześnie trenuje go i spala kalorie.
 4. Człowiek, który pływa rozgrzewa ciało tak, jak nie mógł by tego zrobić żaden masażysta.
 5. Jasna rzecz, jeśli ty po prostu skaczesz w wodzie to efekt będzie mało widoczny, jeśli jednak pływasz kraulem lub brasem to w ciągu pół godziny pływania spalisz 400 kcal.
 6. Niezbędność rozgrzewania układu oddechowego i układu naczyniowo- sercowego zmuszają bardziej aktywnie pracować i proces przemiany materii, więc odchudzanie odbywa się bardziej intensywnie.

Na podstawie wyżej powiedzianego możesz być pewna, że pływanie skutecznie pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, więc śmiało ruszaj na basen na zajęcia i osiągaj wspaniałe wyniki!

Bieganie czy pływanie na odchudzanie?

Dla każdego jest lepsze to, co mu się bardziej podoba. Jednak pływanie spala więcej kalorii – pół godziny pływania i minus 400 kcal, pół godziny biegania truchtem – 300 kcal.

Pływanie nie ma przeciwwskazań, natomiast biegać nie mogą ci, którzy mają problemy ze stawami lub wzrokiem. Jednak,jeśli ledwo trzymasz się na wodzie to musisz albo nauczyć się pływać, albo zacząć biegać.

Pływanie jako sposób na odchudzanie

Warto rozumieć, że na odchudzanie jest skuteczne pływanie, a nie po prostu obecność w basenie. Więc jeśli nie umiesz pływać to warto pójść na kursy, podczas których nauczysz się pływać w ciągu 1 – 2 miesięcy jednym z dwóch stylów.

Podczas odchudzania za pomocą pływania musisz przestrzegać kilku prostych zasad:

  Pływanie na odchudzanie zasady
 1. Ważną rzeczą jest regularność. Chcesz schudnąć – przychodź do basenu 2 – 3 razy tygodniowo i ćwicz jedną godzinę.
 2. Poważny stosunek. Jeśli postanowiłaś pływać to nie gadaj z koleżankami, a pływaj przez cały czas robiąc tylko nieduże przerwy.
 3. Po treningu staraj się jeść mało, najlepiej jedzenie białkowe – chudy twaróg lub kefir.
 4. Nie przekładaj odpowiedzialności za swoje odchudzanie na basen – odmów się od kanapek, przekąsek, słodyczy, tłustego pokarmu. Im mniejsza ilość i bardziej naturalny pokarm, tym mniej kilogramów.

Jeśli będziesz przestrzegać tych prostych zasad to szybko się pozbędziesz zbędnych kilogramów, będziesz miała smukłą figurę, pewność siebie i wspaniały humor!

 
Powiązane artykuły:
Nauka pływania dorosłych - pozbądź się swojego strachu
Nie ma nic strasznego jeśli nie nauczyliście się pływać w dzieciństwie - naprawdę takich ludzi jest bardzo dużo. Jednak pływanie - pożyteczne przyzwyczajenie i dlatego warto go opanować w dowolnym wieku.Przecież nauczanie pływania dorosłych teraz przeprowadza się na wielu basenach.
Zasady postępowania w basenie, czyli bezpieczna nauka pływania
Należy pamiętać, że basen – to nie tylko społeczny kompleks z odpowiednimi zasadami postępowania, ale i miejsce podniosłego niebezpieczeństwa. Toż ważne znać i stanowczo dotrzymywać się reguł korzystania z basenu, o których teraz porozmawiamy.
Taktyka odchudzania na pływalni – jak prawidłowo pływać w basenie?
Po to, żeby nauczyć się poprawnie pływać w basenie i wyciągać maksimum korzyści, należy skorzystać z usług wykwalifikowanego trenera. Główne aspekty treningów z pływania możecie poznać z tego artykułu.
Jak dorosły człowiek może samodzielnie nauczyć się pływać?
Chęć nauczyć się pływać dorosłemu człowiekowi może powstać niespodziewanie, na przykład przed odpoczynkiem nad morzem. Najmować dla nauczania trenera jest nie zawsze wygodnie, lecz nauczyć się pływać w takim wypadku można i samodzielnie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty