Po co potrzebna jest joga?

po co potrzebna jest joga

Odchudzanie, mięśnie, kręgosłup, leczenie wielu chorób – nie, nie będziemy cię zachęcać używając takich banalnych dowodów. O tym, po co potrzebna jest joga, powiedział już ljeden niemiecki psycholog.

V. Raich i joga

Raich nie mówił dokładnie o jodze. On mówił o urazach psychologicznych, które przekształcają się na urazy mięśniowe. Wyobraź sobie człowieka, który cierpi. Jaki ma wyraz twarzy, gesty? Jego ciało jest napięte, ponieważ cierpi całe nasze ciało. Wiemy, że istnieje pamięć mięśniowa, która pomaga nam poznawać ruchy, rozciągać się. Otóż właśnie owa specyficzna pamięć, zapamięta położenia ciała, które cierpi.

Co pozostaje? Urazy mijają. Natomiast ciało wszystko zapamiętało. Zaczynając od dnia dzisiejszego, będziesz posiadać ciało, które ma kształt cierpienia. To pancerz, który nie pozwala swobodnie się poruszać, czuć się szczęśliwym człowiekiem, bezpiecznym.

Otóż powróćmy do tego, po co potrzebna jest joga. Za pomocą jogitwoje ciało uczy się rozluźniać. Niszczysz pancerz, mięśnie i nerwy się rozluźniają. Przez ciało płyną nowe potoki krwi i życiowej energii.

A najgłówniejsze jest to, że joga chroni przed powstaniem nowych „pancerzy”. Będziesz mógł żyć szczęśliwie, niby znowu znalazłeś się w szczęśliwym, bezpiecznym dzieciństwie.

Cała reszta

A teraz o całej reszcie.

Asany jogi i panorama wykonują swoisty masaż narządów wewnętrznychdla czego potrzebna jest joga ciała. Pomagają ćwiczyć nie tylko zewnętrzne mięśnie, ale również te najbardziej głębokie. Jeśli jeszcze u kogoś dotychczas powstaje pytanie, po co potrzebna jest joga, odpowiemy, że owy masaż normalizuje funkcjonowanie układu endokrynnego, trawiennego, nerwowego, oddechowego, moczowego. Jasna rzecz, że gdy harmonizujemy przemianę materii, normalizują się również inne funkcje organizmu, odchudzasz się.

Warto nie zapominać o kręgosłupie. Ponieważ właśnie kręgosłup jest słupem, przez który płynie energia życiowa ze wszechświata do naszego ciała. W jodze zawsze szczególną uwagę zwraca się na rozciąganie kręgosłupa, które niebawem wpłynie pozytywnie na postawę.

 
Powiązane artykuły:
Najlepsza pozycja do medytacji
Medytacja pomaga nam rozprawić się z nerwowym napięciem i stresem, które towarzyszą nam na każdym kroku. Ten artykuł opowie o lepszych pozach dla medytacji, które pomogą nowicjuszom domagać się efektywnych wyników w pierwszych etapach.
Stanie na głowie – prawidłowe wykonanie asany
W jodze istnieje ogromna ilość różnych asan, o których nawet nigdy nie słyszeliśmy, lecz w tym artykule opowiemy o dobrze znajomym staniu na głowie. Stanie na głowie w jodze, czyli Śirszasana,wpływa na stan wielu narządów wewnętrznych.
Seks joga – jak poprawić życie seksualne?
Zdawało by się, co może być wspólnego między ćwiczeniem jogi a seksualnym życiem.Lecz w naszym artykule rozsiejemy wszystkie wątpliwości ,które dotyczą tego pytania i opowiemy o tym związku wzajemnym.
Korzyść jogi – dla kobiet, dzieci i mężczyzn
O korzyściach normowanego wysiłku fizycznego wiadomo wszystkim, nawet tym kto prowadzi siedzący sposób życia. W tym artykule rozpatrzymy pytanie o korzyści jogi dla organizmu człowieka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty