Po upływie jakiego czasu po aborcji można zajść w ciążę?

po upływie jakiego czasu po aborcji można zajść  w ciąży

Nie wszystkie kobiety, po dokonanej aborcji, zastanawiają się nad tym, że należy zapobiegać nastąpieniu następnej ciąży. Właśnie z tego powodu dosyć często podczas życia seksualnego nie są stosowane żadne środki antykoncepcyjne. Porozmawiamy o owej szczególności bardziej dokładnie, ile dni po aborcji, a również po aborcji farmakologicznej, kobieta może zajść w ciążę.

Po upływie jakiego czasu po aborcji może dojść do zapłodnienia?

Dzień, w którym dokonano aborcji albo doszło do poronienia, w ginekologii uważa się za pierwszy dzień cyklu miesiączkowego. Na podstawie tego można dojść do wniosku, że już 14 dni po aborcji można zajść w ciążę!

Z tego więc powodu lekarze zalecają stosować środki antykoncepcyjne, albo wcale się powstrzymywać od stosunków płciowych. Z reguły w ciągu 3-7 dni po przeprowadzeniu takiego zabiegu kobieta ma krwawienia, z tego więc powodu stosunek płciowy jest niemożliwy. Oprócz tego lekarze nie zalecają uprawiać seksu w ciągu 4-6 tygodni po aborcji. Właśnie tyle czasu przebiega proces odnowienia.

Co należy uwzględniać podczas planowania ciąży po aborcji?

Zrozumiawszy to, po upływie jakiego czasu kiedy po aborcji można zajść  w ciąży po aborcji można zajść w ciążę, opowiemy o tym kiedy można planować następną ciążę. Ponieważ nie zawsze przerywanie ciąży odbywa się dlatego, że tego chce kobieta. Dosyć częste są poronienia lub aborcje na podstawie wskazań medycznych. Właśnie w takich wypadkach kobieta podejmuje wszelkich prób, aby ponownie jak najszybciej zajść w ciążę.

Jednak tak na prawdę nie warto tego robić. System reprodukcyjny potrzebuje czasu, aby się odnowić. Owy okres zazwyczaj trwa 4-6 miesięcy. W ciągu danego okresu lekarze zalecają zażywać środki antykoncepcyjne, używać prezerwatyw, ponieważ jeśli w tym okresie dojdzie do zapłodnienia, powstaje ryzyko powtórnego poronienia.

 
Powiązane artykuły:
Zasięgnij porady ginekologa na temat, ile nie można uprawiać seksu po aborcji?
Aborcja, jakim by ona nie była zrobiona sposobem - to brutalna ingerencja do pracy organizmu i prowadzi do urazów i naruszenia funkcjonowania organów reprodukcji. Toż kobiecie po prostu należy dotrzymywać się płciowego spokoju pewien czas.
Zioła aborcyjne, czyli zioła stosowane we wczesnych i późnych terminach
Czasami kobiety, co życzą sobie pozbyć się niepożądanej ciąży, przybiegają do ludowej medycyny. Istnieją niebezpieczne trawy, które mają uderzeniowe działanie, lecz nie wszystkie sposoby są dobre i czasami może to zakończyć się opłakaniem.
Po upływie jakiego odcinku czasu można uprawiać seks po aborcji?
Intymne życie po przeniesionej aborcji musi zacząć się nie od razu – kobiecie należy wytrwać okres spokoju dla pełnego gojenia ran i wznowienia organów reprodukcji. Jak długo nie wolno zajmować się seksem? O tym czytajcie dalej.
Niechciana ciąża we wczesnym terminie – co robić?
Nie zawsze kobieta czeka nadejścia ciąży i czasami dowiedziawszy się o swoim położeniu nie wie co robić. Przecież poczęcie stało się niezaplanowanym. Na małych terminach zrobić aborcję lżej i z minimalnym ryzykiem powstania komplikacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty