Po upływie jakiego odcinku czasu można uprawiać seks po aborcji?

po upływie jakiego odcinku czasu można uprawiać seks po aborcji

Pytanie dotyczące tego, kiedy można uprawiać seks po niedawno dokonanej aborcji dosyć często powstaje u kobiet, które miały daną operację.

Kiedy można uprawiać seks po aborcji farmakologicznej?

Na początku zaznaczmy, że aborcja farmakologiczna w ginekologii oznacza taki typ przerywania ciąży, który odbywa się wyłącznie w wyniku zażywania specjalnych leków. W wyniku ich oddziaływania ginie zarodek, a następnie martwy płód jest wydalany z macicy. Przeprowadzać owy typ aborcji można tylko we wczesnym terminie, ponieważ zarodek jest jeszcze maleńki.

Mówiąc o tym kiedy można uprawiać seks po takiego typu aborcji, lekarze zazwyczaj nazywają 3-4 tygodnie. Idealny wariant – to gdy dziewczyna czeka na następną miesiączkę i dopiero po jej zakończeniu zaczyna uprawiać seks.

Kiedy można uprawiać seks po próżniowej (mini) aborcji?

Owy typ przerywania ciąży należy do chirurgicznej metody. On przewiduje wydalenie zarodka za pomocą specjalnego urządzenia, który w wyniku stworzenia próżni w całości usuwa go z macicy.

Następnie chirurg uważnie bada jamę macicy, aby przekonać się, że w niej nie pozostało resztek po płodzie.

Zazwyczaj po takiej aborcji są spostrzegane duże urazy endometrii macicy. Właśnie przez ten czynnik kobieta powinna ograniczyć swoje życie seksualne. Lekarze zalecają powstrzymywać się od życia seksualnego w ciągu 4-6 tygodni, od momentu przerywania ciąży. Właśnie po upływie takiego okresu można uprawiać seks, po po upływie jakiego czasu można uprawiać seks po aborcji aborcji chirurgicznej.

Szczególności życia intymnego po aborcji

Dosyć często u kobiet, które zrobiły aborcję powstaje pytanie - czy można uprawiać seks analny po aborcji?

Warto podkreślić, że w czasie takiego rodzaju związku płciowego, również dochodzi do rozciągania stawów miednicy, co negatywnie wpływa na proces regeneracji tkanek. Z tego więc powodu najlepiej powstrzymać się od tego.

W taki więc sposób, okres podczas którego nie można uprawiać seks kobiecie po aborcji powinien określać lekarz. W większości wypadków lekarze mówią o 4-6 tygodniach.

 
Powiązane artykuły:
Niechciana ciąża we wczesnym terminie – co robić?
Nie zawsze kobieta czeka nadejścia ciąży i czasami dowiedziawszy się o swoim położeniu nie wie co robić. Przecież poczęcie stało się niezaplanowanym. Na małych terminach zrobić aborcję lżej i z minimalnym ryzykiem powstania komplikacji.
Zioła aborcyjne, czyli zioła stosowane we wczesnych i późnych terminach
Czasami kobiety, co życzą sobie pozbyć się niepożądanej ciąży, przybiegają do ludowej medycyny. Istnieją niebezpieczne trawy, które mają uderzeniowe działanie, lecz nie wszystkie sposoby są dobre i czasami może to zakończyć się opłakaniem.
Zasięgnij porady ginekologa na temat, ile nie można uprawiać seksu po aborcji?
Aborcja, jakim by ona nie była zrobiona sposobem - to brutalna ingerencja do pracy organizmu i prowadzi do urazów i naruszenia funkcjonowania organów reprodukcji. Toż kobiecie po prostu należy dotrzymywać się płciowego spokoju pewien czas.
Po upływie jakiego czasu po aborcji można zajść w ciążę?
Przeprowadzenie aborcji doprowadza do naruszenia funkcjonowania reproduktywnego systemu. Lecz nie zawsze tą procedurę przeprowadzają ciężarnej po jej pragnieniu. Toż czasami kobiety niepokoi, jak szybko ona znów może zajść w ciążę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty