Po porodzie
Wracając do domu ze szpitala mama zanurza się do obejścia za nowonarodzonym. Jednak ważne nie zapominać, że mama - jeszcze i kobieta - ulubiona, piękna, a toż należy pomyśleć o tym, jak przywrócić sobie byłe formy i podciągnąć figurę.
Przeprowadzenie cesarskiego cięcia nakłada na czas wznowienia kobiety pewny odcisk. Tak więc fizyczne ćwiczenia należy zaczynać później, aniżeli po klasycznych porodach i charakter ich również różni się.
Za 9 długich miesięcy organizm ciężarnej kobiety zaznaje mnóstwa przemian i poporodowe odnowienie to nie mniej trwały i trudny proces. Dokładniej o wznowieniu po porodach czytajcie w naszym nowym artykule.
Po tym jak urodził się wasz bobas przeszło już dużo czasu, a u was dotychczas nie ma miesiączki. Jeśli dziecko znajduje się na piersiowym wykarmianiu – to normalny proces. Dlaczego po porodach nie ma miesiączek i kiedy one muszą powrócić?
Młode mamusie koniecznie stawiają pytanie, jak przywrócić sobie byłą formę, przecież za czas ciąży kobieta może nabrać kilku kilogramów? Jednak przy karmieniu piersią jest szereg niuansów, które należy uwzględniać przy odchudzaniu.
Narodziwszy bobasa, mamusie koniecznie chcą przywrócić byłe, przed położnicze formy. Lecz jak to zrobić, jeśli karmisz dziecko piersią? Czy realnie schudnąć i przywrócić aktywność mięśniom podczas laktacji? Zorientujemy się razem.
Podczas ciąży kobieta często nabiera zbędnej wagi, lecz nie jest to dziwne, bo to nie bez powodu. Jednak jak przywrócić wagę kobiecie, która karmi piersią? O to również zatroszczyła się przyroda. Mamusi zostaje tylko skorygować sposób życia i żywienie.
Wiele par nie rozpatrują seks podczas ciąży, bojąc się zaszkodzić bobasowi, niektórym on jest przeciwwskazany z medycznego punktu widzenia. I oto, odbyło się! Jednak to jeszcze nie cała część drogi. Kobiecie należy trochę czasu na wznowienie.
Pytanie początku życia seksualnego po porodach, zwłaszcza skomplikowanych, do których odnosi się i cesarski cięcie, stoi bardzo ostro dla wielu młodych mamuś i wymaga od kobiety pewnej gotowości, jak fizycznej, tak i psychologicznej.
Dziecko rodzi się, pępowinę przecinają, a co dalej? Wiele kobiet interesuje się pytaniem - co dzieje się z drugą częścią pępowiny, która zostaje w matce, gdzie ona odchodzi? Temu pytaniu jest poświęcony nasz nowy artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty