Podniesienie biustu – metody bezoperacyjne

podniesienie biustu

Po porodzie, karmieniu piersią, pod wpływem zmian wiekowych i nagłego schudnięcia, biust kobiety zazwyczaj traci jędrność, kształt, opada. Przywrócić mu poprzedni kształt, wyżej go usytuować pomoże zabieg podniesienia piersi, który można wykonać za pomocą operacji plastycznej albo bez pomocy chirurga. Wybór metody zależy nie tylko od upodobań osobistych, ale również od zmian kształtu gruczołów mlekowych.

Bezoperacyjne podniesienie biustu

Manipulacje chirurgiczne to dosyć kosztowne i nie zawsze bezpieczne zabiegi chirurgiczne, które przeprowadzane są pod ogólnym znieczuleniem.

Dlatego kobiety starają się ich unikać, stosując inne środki na podniesienie biustu:

 1. Aktywowanie mięśni – aktywne kurczenie się większego i mniejszego mięśnia piersiowego pod wpływem prądu elektrycznego.
 2. Biorewitalizacja – zastrzyki kwasu hialuronowego w głębokie warstwy tkanek gruczołów mlekowych.
 3. Mezoterapia – zastrzyki, zawierające mieszankę substancji aktywnych z biologicznymi stymulatorami, które mają efekt liftingu.
 4. Wszczepianie nici – zabieg polega na wszczepieniu pod skórę złotych nici, które tworzą stelaż dla wiotczejących mięśni napinając je i wygładzając skórę w miejscach poddanych zabiegowi.
 5. Mikroprądy – oddziaływanie na głębokie warstwy skóry za pomocą prądu impulsywnego. Metoda czasami jest stosowana wraz z naniesieniem maseczek odżywiających.
 6. Wprowadzenie żelu – faktycznie te same zastrzyki filleru, jednak zamiast kwasu hialuronowego jest stosowany specjalny żel Marcolane.
 7. Lipo-modelowanie – biust uzyskuje pożądany kształt i większy rozmiar za rachunek własnych tkanek tłuszczowych.

Również praktykowane są różne bezbolesne zabiegi kosmetyczne:

 • maseczka alginatowa;
 • owijanie;
 • masaż;
 • maseczki kolagenowe i z elastyną;
 • lifting.

W warunkach domowych kobiety nanoszą kremy na podniesienie biustu, na przykład Markell lub Salon Spa, używają olejków eterycznych, korzystają z przepisów ludowych, trenują mięśnie piersiowe.

Niestety większość wyżej opisanych metod mają jedną wadę – dosyć krótkotrwały efekt, a większość z nich wcale są nieskuteczne. Jedynym sposobem na przywrócenie biustowi byłych kształtów i rozmiaru jest zabieg chirurgiczny.

Periareolar – podniesienie skóry biustu

Dany rodzaj operacji (mastopeksja) również nazywany cyrkularną jest przeznaczony do podniesienia opuszczonych gruczołów mlekowych (ptoza umiarkowana).

Periareolar resekcji skóry (cięcie wokółotoczkowe): Tę metodę stosują lekarze najczęściej przy umiarkowanej ptozie. Stosuje się owalne cięcie (około 14 mm) wokół otoczki brodawki. Chirurg oddzieli skórę od tkanki znajdującej się pod nią i przesunie ją w górę.

Owa metoda jest najmniej urazowa, ponieważ podczas zabiegu chirurgicznego nie usuwane są tkanki gruczołowe.

Periareolar resekcji z cięciem wertykalnym lub podniesienie biustu

Tak samo jak wcześniejsza metoda rozwiązuje problem dotyczący średniej ptozy. Cięcie jest prowadzone wokół otoczki brodawki i pionowo w dół pod fałd podpiersiowy (3-5 cm).

Podczas operacji jest usuwany określony kawałek skóry, realizowane jest modelowanie tkanek gruczołowych, jeśli to jest potrzebne jest zmniejszana średnica otoczki brodawki do 4 cm.

Owej różnorodności mastopeksji towarzyszą odczucia bólowe w okresie rehabilitacji, po nim pozostają blizny.

pionowe podniesienie biustu

Cięcie o kształcie kotwicy

Za pomocą tego cięcia przeprowadza się mastopeksję w przypadku wyraźnej ptozy. Cięcie jest prowadzone wokół otoczki brodawki piersiowej, pionowo od brodawki do fałdu podpiersiowego i dalej poprzecznie w fałdzie podpiersiowym.

Operacja kotwicowa jest najbardziej skomplikowana, ponieważ jest najbardziej urazowa, potrzebuje długiego okresu rehabilitacyjnego.

Każdy z wyżej opisanych zabiegów może być stosowany jak w wypadku zwiększenia, tak i zmniejszenia biustu. W takim wypadku jest realizowane podniesienie biustu za pomocą implantów lub usuwanie zbędnych tkanek gruczołowych.

 
Powiązane artykuły:
Korekcja biustu – skuteczne metody
Korekcja biustu przestała być procedurą, do której przybiegają wyjątkowo przedstawicielki światu wyższego. Do tego zwraca się wiele dziewczyn, komu chce się podciągnąć biust i znów zrobić go prężnym.
Od czego rosną piersi?
Na pewno słyszeliście o tym, że zwiększyć piersi można za pomocą jedzenia ogromnej ilości kapusty. Jednak istnieją produkty, w składzie których są komponenty bardzo bliskie za właściwościami żeńskim, płciowym hormonom.
Jak zrobić piersi prężnymi?
Nie jest tajemnicą, że o wiele ważniejszym wskaźnikiem piękności żeńskich piersi jest nie rozmiar, a jej forma. Także jeśli przyroda nie obdarzyła was "wybitnymi", mlecznymi gruczołami warto pomyśleć o tym, jak zrobić piersi prężnymi.
Jak zwiększyć piersi bez operacji?
Jeśli rozstrzygnęliście polepszyć wygląd zewnętrzny piersi, to pomogą wyciskania od opór różnej wysokości, ćwiczenie ze zbiorczymi przed piersiami dłońmi i wymieniającym się naciśnięciem i ćwiczenia z hantlami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty