Podniesienie twarzy - rhytidektomia

podniesienie twarzy

Każda kobieta na pewnym etapie rozumie, że na jej twarzy zachodzą pewne negatywne zmiany. Wraz z wiekiem rozpływają się kontury dolnej szczęki, opadają powieki, pojawiają się zmarszczki i bruzdy biegnące od nosa do ust (ustno – nosowe). Powrócić młodość i skorygować wygląd zewnętrzny pomoże podniesienie twarzy czyli rhytidektomia. Zabieg polega na przeprowadzeniu operacji plastycznej, dzięki której można w ciągu jednego razu usunąć wszystkie wady wyglądu zewnętrznego.

Czy jest możliwe podnieść twarz bez operacji?

Jasna rzecz, że operacji boi się wielu ludzi, również jest szereg przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Więc stworzone są alternatywne zabiegi podniesienia twarzy i szyi, nie potrzebujące przeprowadzenia operacji:

Początkowy efekt po przeprowadzeniu owych zabiegów jest taki sam, jak po dokonaniu rhytidektomii, końcowy efekt zazwyczaj przetrwa 10-12 lat.

W jaki sposób przebiega operacja podniesienia twarzy?

Owy zabieg przebiega w następujący sposób:

  1. Podniesienie górnej części twarzy ( czoło i brwi). Lekarz dokonuje 3 maleńkie cięcia w owłosionej części głowy. Przez nie chirurg otrzymuje dostęp do mięśni,aby usunąć nadmierną ilość rozluźnionej skóry.
  2. Podniesienie środkowej części twarzy ( policzki, dolne powieki). Usuwane są bruzdy ustno – nosowe, usuwa się rozluźnioną skórę nad wargą górną, odbywa się korekcja czubka nosa. Dostęp chirurgiczny jest realizowany za pomocą maleńkich cięć w bruzdach dolnej powieki.
  3. Podniesienie dolnej części twarzy ( podbródek, szyja,kości policzkowe). Dokonuje się konturowania, usuwa się nadmiar skóry w wyżej wspomnianych strefach. Cięcia są robione za płatem ucha i u brzegu małżowiny usznej.

Operacja trwa 4 – 8 godzin, w zależności od wieku pacjentki i ogólnego stanu skóry.

Facelifting można przeprowadzić w narkozie lub w tzw. analgosedacji, ale w niektórych wypadkach możliwa jest ogólna narkoza.

podniesienie twarzy bez operacji

Rehabilitacja po podniesieniu twarzy

Okres rehabilitacyjny trwa 15 – 20- dni.

W ciągu pierwszych 2 – 3 dni pacjent znajduje się w szpitalu, odwiedza lekarza ,aby zmienić opatrunek. Oprócz tego, po podniesieniu twarzy, dosyć często na twarzy pojawiają się siniaki, opuchnięcia. Znikają na 7 – 10 dzień.

Po 5 – 6 dniach przeprowadza się wyjęcie szwów, a po upływie 48 godzin można umyć głowę i używać kosmetyków.

Końcowy efekt jest widoczny po upływie 1,5 – 2 miesięcy, ale obiektywnie ocenić wyniki można po 6 miesiącach.

 
Powiązane artykuły:
Jak zachować młodość cery oblicza – zasady życiowe
Chcecie maksymalnie oddalić moment pojawienia pierwszych zmarszczek, ale nie wiecie jak zachować młodość skóry oblicza na długie lata? Pomożemy w tym i odkryjemy niektóre sekrety piękności i zdrowia skóry. Kierując się prostymi rekomendacjami, można wyglądać młodo i świeżo nad wiek.
Pierwsze oznaki starzenia skóry
Niestety, skóra tracąc swoją prężność i świeżość pierwsza zdradza wiek. Jak zauważyć, że zaczyna się proces starzenia i mieć możliwość w porę okazać uprzejmość problematycznym strefom? Właśnie o zewnętrznych przejawach odchodzącej młodzieńczości, będzie mowa w naszym dzisiejszym artykule.
Olejki eteryczne do twarzy przeciwzmarszczkowe
Chcecie znaleźć alternatywę drogim koncentratom od zmarszczek? Spróbujcie środki podarowane naturą – olejki eteryczne. Z naszego materiału dowiadujecie się, które właśnie produkty najlepiej pozwalają odmłodzić skórę i jak je stosować.
Lifting za pomocą nici - bezpieczny sposób na odmładzanie
Lifting za pomocą nici – metoda odmładzania, która już zdobyła dużą popularność. Przecież dzięki procedurze udaje się przywrócić wyrazistość zarysom oblicza. O technice przeprowadzenia liftingu za pomocą nici dowiecie się z artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty