Podstawowe zasady bezpiecznego seksu

bezpieczny seks

Niestety wiele ludzi wspomina o bezpieczeństwie już po przypadkowym stosunku płciowym. Dosyć często w wyniku owej nieostrożności dochodzi do różnych zakażeń, zaburzeń seksualnych, w wyniku czego w przyszłości może dojść do bezpłodności, więc jest bardzo ważne, aby dobrać odpowiednie komfortowe sposoby na bezpieczny seks. Zapoznajmy się z nimi bardziej szczegółowo.

Zasady bezpiecznego seksu

  1. Aby uniknąć niezaplanowanej ciąży należy stosować środki antykoncepcyjne. Nie chronią na 100%, ale w większości wypadków pełnią funkcje przewidziane w instrukcji. Nie kupuj środków antykoncepcyjnych byle jak. Musisz na początku pójść do ginekologa, który poradzi ci odpowiedni środek, który nie zaszkodzi twojemu organizmowi. Nie zapominaj uwzględniać porady lekarza, robić przerwy między zażywaniem leków, w czasie których należy używać prezerwatywy.
  2. Środki antykoncepcyjne chronią przed niezaplanowaną ciążą, jednak nie chronią przed różnymi chorobami, wirusami, infekcjami, więc dodatkowo musisz używać prezerwatywy.
  3. Czy bezpieczny jest seks analny? W czasie seksu analnego należy stosować takie same środki ostrożności i antykoncepcję, jak w wypadku zwykłego seksu. Ponieważ analny seks nie chroni przed zakażeniami. Seks oralny również przewiduje przestrzeganie wszystkich zasad. Gdy dochodzi do połączenia śliny, również można zakazić się różnymi chorobami. Po zakończeniu łask oralnych, zalecamy wypłukać jamę ustną specjalnym środkiem antybakteryjnym.
  4. Po stosunku płciowym warto dobrze umyć mydłem ręce, narządy płciowe, stronę wewnętrzną bioder aż do kolan. Najlepiej wziąć prysznic, używając żelu. Następnie warto założyć czystą bieliznę.

Jeśli już natomiast doszło do stosunku płciowego, w czasie którego nie używałaś żadnych środków antykoncepcyjnych, należy dokonać wszystkich wyżej wspomnianych zabiegów i zapobiec niezaplanowanej ciąży. W tym celu można zażyć "Postinor". Należy zażyć jedną pigułkę, ale nie później niż 72 godziny po stosunku płciowym, po 12 godzinach zażyć jeszcze jedną.

Kiedy bezpiecznie uprawiać seks?

Jeśli masz regularny cykl miesiączkowy to najbardziej bezpieczny okres – 7-11 dzień cyklu od dnia początku miesiączki. Uważa się, że w tych dniach niemożliwie jest zajść w ciążę, ponieważ komórki jajowej po prostu nie ma. Jednak owa informacja jest dosyć odnośna i sprawdza się u bardzo małej ilości kobiet. Natomiast w większości wypadków plemnik czeka zanim będzie mógł zapłodnić komórkę jajową. Dlatego pamiętaj, że najbardziej bezpieczne dni dla seksu następują wtedy, gdy osobiście przestrzegasz wszystkich zasad bezpieczeństwa intymnego.

Jeśli zauważyłaś objawy jakiejś choroby, nie rozpaczaj zawczasu. Prawdziwe objawy pojawiają się trzy tygodnie po stosunku płciowym bez podstawowe zasady bezpiecznego seksu  zabezpieczenia. Niektóre kobiety od razu udają się do lekarza, przeprowadzają badania, jednak wyniki są negatywne. Bez wątpienia wizyta u lekarza jest niezbędna, ale najlepiej to zrobić po upływie 21 dnia (jasna rzecz, jeśli objawy nie są zbyt ostre).

Bezpieczny seks chroni twój organizm przed infekcjami, niezaplanowaną ciążą, zdenerwowaniem, bezsennością. Jeśli będziesz przestrzegać wszystkich wyżej wspomnianych zasad, to będziesz mogła zachować własne zdrowie. Pamiętaj, co 6 miesięcy należy odwiedzać ginekologa. W taki więc sposób zabezpieczysz się na 100%.

 
Powiązane artykuły:
Seks w czasie okresu – plusy i minusy
Pytanie bezpieczeństwa seksu podczas menstruacyjnego cyklu każda para rozpatruje sama i decyduje jak postępować. Opowiemy o tym z punktu widzenia medycyny. Czytamy dalej o tym.
Jak uprawiać seks w czasie okresu?
O tym, czy można uprawiać seks podczas miesiączek, zastanawia się wiele osób, ponieważ kobieta nie tylko może przeżywać nieprzyjemne uczucia, lecz troszczy się o bezpieczeństwie bliskości z punktu widzenia higieny.
Ile spalamy kalorii w czasie seksu?
W tym artykule rozpatrzymy bardzo ciekawe pytanie, odnoszące się do palenia kalorii w seksie. Dowiadujecie się - ile w przybliżeniu kalorii traci się? Przy czym zależne to jest od niektórych wskaźników.
Ile powinien trwać seks?
Mówiąc o seksie skomplikowanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile on musi trwać, ponieważ istnieją różne okoliczności, które mają prosty wpływ na trwanie aktu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty