Podważamy aktualne standardy kobiecego piękna: 6 modelek ze skazami skórnymi

Bez względu na to, czy cierpisz na jakąś skórną "przypadłość", możesz czuć się jak modelka, nawet jeśli twoje wymiary nie nadają się na wybieg. Brytyjska marka odzieżowa rozpoczęła niezwykłą kampanię walczącą ze stereotypami.

Świat mody wreszcie zauważył, że kobiety nie noszą rozmiaru zero. Modelki nabrały kształtów, a projektanci z pokorą zaczęli szyć większe ubrania.

Brytyjska firma Missguided, która oferuje m.in. sprzedaż odzieży online, wpadła na ciekawy pomysł, by przełamać wszystkie krzywdzące schematy, jakimi większość z nas kieruje się, oceniając cudzy wygląd. Do swojej najnowszej kampanii zaprosiła 6 modelek z drobnymi niedoskonałościami, których uroda nieco różni się od standardów panujących obecnie w świecie mody.

1. Joanne Dion

Joanne Dion

21-letnia Joanne Dion jest modelką plus size na Instagramie, która zmaga się z albinizmem.

2. Polly Ellens

Polly Ellens

Polly Ellens jest posiadaczką wielu piegów. To modelka na pełen etat, której wyjątkowość podziwiają projektanci.

3. Isabella Fernandes

Isabella Fernandes

19-letnia studentka dorabia jako modelka. Isabella Fernandes w wieku 17 lat doznała poparzenia podczas pożaru domu. Jest dumna, że może pokazać swoje ciało, kiedy chce i na swoich warunkach. Mimo ciężkich poparzeń spełnia swoje marzenie o karierze w modelingu.

4. Beth Brice

Beth Brice

Beth Brice cierpi na łuszczycę. Dla studentki z Manchester kampania Missguided to absolutny debiut w branży modelingu.

5. Mariana Mendes

Mariana Mendes

Mariana Mendes jest brazylijską modelką, która urodziła się ze skazą na twarzy. Dziewczyna komfortowo czuje się we własnym ciele. Mariana jest nie tylko modelką, ale również projektantką.

6. Maya Spencer-Berkeley

Maya Spencer Berkeley

20-letnia Maya Spencer-Berkeley wzięła udział w kampanii, by zwiększyć świadomość na temat swojej wyjątkowo rzadkiej choroby – pęcherzowego oddzielania się naskórka.

foto

Dziewczyny były wyluzowane i czerpały niesamowite zadowolenie z sesji zdjęciowej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty