Podwyższona temperatura ciała bez oznak przeziębienia

podwyższona temperatura ciała bez oznak zaziębienia

Normalna temperatura ciała zdrowego człowieka, może oscylować na poziomie 35° i 37°C. Zależy to właściwości fizjologicznych, a także od tego, w jaki właściwie sposób odbywa się mierzenie.

sposobem produkuj

Podwyższenie temperatury ciała, świadczy o tym, że do organizmu dostała się infekcja i on usiłuje z nią walczyć. Takimi ochronnymi przeciwciałami są fagocyty oraz interferon, które są bardzo ważne dla odporności organizmu.

Jeżeli podwyższona temperatura ciała bez oznak przeziębienia, utrzymuje się przez kilka dni, oznacza to, że należy koniecznie zgłosić się do lekarza. W takim stanie człowiek czuje się bardzo źle. Istotnie wzrasta obciążenie serca i płuc. W sytuacji tej tkankom brakuje tlenu i pożywienia, dlatego odbywa się zwiększenie wydatku energii.

Wiarygodne przyczyny wysokiej temperatury bez oznak przeziębienia

Gdy wzrasta temperatura ciała i brakuje jakichkolwiek innych objawów chorobowych, wówczas ważne jest znaleźć przyczynę takiej reakcji organizmu.

Podwyższona temperatura bez oznak przeziębienia, może stać się skutkiem hipertermii lub udaru cieplnego. Towarzyszy ona prawie wszystkim przewlekłym chorobom w okresie ich zaostrzenia. Dokładna diagnostyka, możliwa jest tylko po przebadaniu krwi i innych badaniach pacjenta.

Wymienić można następujące, najbardziej rozpowszechnione przyczyny podwyższonej temperatury ciała bez objawów przeziębienia:

  • choroby infekcyjne;
  • choroby bakteriocydne;
  • choroby endokrynne;
  • choroby onkologiczne;
  • toczeń rumieniowaty układowy i reumatoidalne zapalenie stawów;
  • różne obrażenia mechaniczne i urazy;
  • reakcje alergiczne;
  • choroby pasożytowe i wirusowe.
Sposoby leczenia

Jeśli u człowieka obserwuje się podniesioną temperatura ciała, bez widocznych objawów przeziębienia, to przepisać leczenie może tylko lekarz po wcześniejszym zdiagnozowaniu problemu.temperatura ciała bez oznak zaziębienia Nie zaleca się zażywania preparatów przeciwgorączkowych, przed ujawnieniem przyczyny takiego stanu organizmu.

Ponieważ podwyższona temperatura bez objawów przeziębienia, przysparza człowiekowi pewnego rodzaju cierpień, to poprawić stan można za pomocą środków medycyny ludowej. Dość skutecznymi w walce z wysoką temperaturą są soki: porzeczkowy, żurawinowy i jeżynowy. Za pomocne uważane są też kompresy z octu, wódki i gorczycy.

Jeśli podwyższona temperatura powtarza się dość często, jest to ważny powód, żeby przeprowadzić badanie medyczne.

 
Powiązane artykuły:
Pierwsza pomoc podczas udaru cieplnego - objawy udaru cieplnego
Zdarza się na plaży w gorący dzień czy w łaźni, można przeliczyć siły i przegrzać się. Cieplny udar - stan dosyć niebezpieczny i działać należy szybko. Temu, jak dopomóc człowiekowi, który się przegrzał, poświęcony jest nasz nowy artykuł.
Bezpośredni masaż serca – technika wypełnienia, pierwsza pomoc
Jedna z najbardziej częstych przyczyn śmierci to choroby kardiologiczne. Przy zatrzymaniu się serca jest potrzebna pierwsza pomoc medyczna, która polega na przeprowadzeniu bezpośredniego masażu serca. O tym na czym polega ta procedura i jak ją wykonać poprawnie, opowiemy w naszym artykule.
Jaka jest pierwsza pomoc przy omdleniu i dlaczego tracimy przytomność?
Omdlenie może nastać z różnych przyczyn, lecz jedynym nieodmiennym zostaje porażenie głównego organu centralnego układu nerwowego - mózgu. Rozpatrzymy główne sposoby nadania pierwszej pomocy leczniczej przy utracie świadomości.
Sztuczne oddychanie - poprawne wykonanie sztucznego oddychania
Bywa tak, że samodzielne oddychanie porusza się na tyle, że brak tlenowy, który rozwija się w organizmie, grozi życiu człowieka.W takich wypadkach czynią oddychanie zastępcze. O tym jak poprawnie wykonywać sztuczną wentylację płuc dowiadujecie się z naszego materiału.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty