Podział mieszkania na strefy – czyli jak urządzić mieszkanie według zasad feng shui?

jak urządzić mieszkanie według zasad feng shui

Feng shui jest popularnym kierunkiem projektowania wnętrz z uwzględnieniem taoistycznej filozofii zagospodarowania przestrzeni, harmonizacji życia i przywracania ukrytego porządku rzeczy. Żadnego stosunku do statuetek i obrazków, medalików i amuletów prawdziwy feng shui nie ma – chińska filozofia zmieszała się z taoistyczną w jedyny "mix", który najczęściej nazywany jest feng shui.

Feng shui poświęca dużo uwagi przepływowi energii Chi, która płynie w zgodzie z prawami wszechświata, a nie z przypisywanymi jej obrazami. Klasyczne feng shui daje wskazówki na temat dobrego prowadzenia gospodarstwa, miejsc i obszarów, korzystnych dla określonych rodzajów działalności dla powrócenia naturalnej równowagi energetycznej w otoczeniu człowieka. Właśnie zgodnie z takim taoistycznym feng shui i ustalane są strefy mieszkania, najbardziej korzystne dla określonego rodzaju działalności. Celem mistrza, zajmującego się feng shui, jest harmonizacja przepływu energii w domu.

Jak podzielić mieszkanie na strefy według zasad feng shui?

Podział mieszkania na strefy i przypisanie każdej z nich swoich funkcji stał się główną częścią nauki feng shui.

Południowo-wschodnia strefa jest strefą bogactwa mieszkania. Jeśli w tej części mieszkania znajduje się toaleta i łazienka, to energia będzie swobodnie wypływać z pomieszczenia, zabierając ze sobą i pozytywną energię. Porada dotycząca zamykania klapy sedesowej przed spuszczaniem wody odnosi się właśnie do takich mieszkań, gdzie toaleta mieści się w pieniężnej strefie.

Północ jest strefą kariery. W tej części domu będzie idealna lokalizacja osobistego gabinetu.

Północny wschód to strefa wiedzy. W tej części mieszkania należy umieścić biurko i komputer studenta lub ucznia.

Południowy-zachód jest miejscem miłości. Tutaj zaleca się umieszczenie sypialni małżonków.

Jak ustalić, gdzie znajdują się strefy?

Aby określić, gdzie znajduje się strefa bogactwa w mieszkaniu, należy narysować plan mieszkania. Strony światła określane się za pomocą kompasu. Na planie mieszkania zapisują się dane: gdzie znajduje się północ, gdzie południe, określane są strefy pośrednie. Dalej na plan mieszkania nakładana jest siatka Bagua i określa się położenie stref bogactwa, miłości i sukcesu w mieszkaniu.

Uważa się, że oprócz prostego podziału na strefy należy wziąć pod uwagę istnienie trzech centrów mieszkania:

  • kuchnia – to "brzuch" mieszkania;
  • salon – serce;
  • gabinet – mózg.

Jak podzielić na strefy jednopokojowe mieszkanie tak, aby uwzględnić potrzebę przestrzegania wszystkich trzech stref? Można użyć parawanu do podziału stref wypoczynku i pracy.

Mistrzowie feng shui zwracają szczególną uwagę na podział stref, ponieważ głowa nie może znajdować się w jednej strefie z żołądkiem, a mózg i serce powinny być oddzielone od siebie, żeby prawidłowo funkcjonować.

 
Powiązane artykuły:
Feng shui w kuchni – czyli jak urządzić wnętrze zgodnie ze wschodnią filozofią?
Jeśli wierzyć Feng Shui, kuchnia - to serce naszych mieszkań. Tu ważne wszystko - rozkład mebli, koloru, dobór detali. Spróbujemy zorientować się we wschodnim uczeniu odnośnie kuchni, a wam doradzamy wziąć to na notatkę.
Feng shui na przyciąganie miłości
Feng shui dawno zarekomendował siebie jak szczególny sposób życia, który pomaga przyciągać wszystkie dobra wszechświata, włączając miłość, bogactwo, szczęście i powodzenie. Na przykład, jeśli brakuje miłości, to należy wykonać cały szereg manipulacji.
Pieniężne drzewo Feng Shui – zrób swój dom bogatym
Uczenie Feng Shui przynosi do życia harmonię i pomyślność. A ponieważ dla osiągnięcia ostatniego są potrzebne pieniądze, to dziś porozmawiamy o pieniężnym drzewie Feng Shui, za pomocą którego można łatwo przyciągnąć pieniądze do domu.
Feng Shui dla kariery – czyli co można zrobić, żeby osiągnąć sukces?
Dwa główne obwody dla samorealizacji człowieka to zapewne rodzina i praca. Każdy pragnie zwiększyć swoje szanse na fachowy sukces, wykorzystując przy tym nie tylko życiowe okoliczności i umysłowe zdolności, ale i przeróżne talizmany.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty