Pojnik kubek niekapek - różnorodne typy

kubek niekapek

Pojnik dla dzieci – wspaniałe naczynie , które daje możliwość bezboleśnie przejść od buteleczki ze smoczkiem do zwykłego kubka. Budowa pojnika kubka niekapka jest wygodna, ponieważ dziecko uczy się pić samodzielnie, przy tym jego ubranie się nie brudzi i pozostaje suche.

Niedoświadczeni rodzice mogą się pogubić wśród szerokiego asortymentu oferowanych towarów, ponieważ współczesne kubki różnią się nie tylko pod względem koloru czy budowy. Więc aby zrozumieć jaki pojnik kubek niekapek kupić, należy wiedzieć,jakie istnieją ich rodzaje, szczególności wykorzystania.

Pojnik kubek niekapek w jakim wieku?

Konkretnych wiekowych ograniczeń co do wykorzystania pojnika fachowcy nie ustalają, ale średni wiek wynosi około 7 – 9 miesięcy.Jednak są maluchy, które piją świetnie z pojnika już o wiele wcześniej. Również proces oduczania od butelki jest indywidualnym – więc jeśli dzidziuś zasypia z butelką, więc nie warto zawczasu całkiem odmówić mu tego, a z pojnika on może pić soczek lub wodę. Jako pierwszy można wybrać pojnik z miękkim ustnikiem, który będzie podobny do smoczka.

Jak i jaki wybrać pojnik?

Podczas kupowania pojnika należy zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

Kształt – on powinien być wygodny ,aby dzieciak mógł go wziąć do rączki, powinien posiadać uchwyt i być zawężony po środku.
 1. Materiał – kubek powinien być wykonany z łatwego, ale trwałego materiału, najlepiej gdy jest przeźroczysty, aby było widać jaki jest poziom płynu.Najczęściej spotykane są pojniki polimerowe.
 2. Łatwość mycia i rozkładania – aby oczyścić go od płynów i zapobiec pojawieniu się pleśni.
 3. Pojnik z silikonowym lub miękkim ustnikiem jest najlepszy, ponieważ dziecko nie uszkodzi dziąsła i ząbków.
 4. Ma stabilne dno, aby dzieciak nie przewrócił go ze stolika.
 5. Najlepiej, aby ustnik był zabezpieczany przez specjalną przykrywkę, aby on się nie zabrudził.
Typy pojników
 1. Treningowe, mogą być wykorzystywane jako butelki, jako kubki i jako pojniki. Są dla najmniejszych dzidziusiów - od 3 do 6 miesięcy.
 2. Pojniki kubki niekapki można przewracać w dowolny sposób – płyn z nich nie wycieknie.
 3. Termiczne pojniki kubki niekapki bardzo wygodne podczas spacerów i podróży, podwójne grube ścianki naczynia dobrze utrzymują temperaturę w ciągu wielu godzin.
 4. Pojnik ze słomką – są dla dzieci powyżej jednego roku życia.

Wybór najbardziej odpowiadającego modelu zależy od tego, do czego ma służyć pojnik, jak często i do jakich płynów będzie wykorzystywany. Jednak nie można nie uwzględniać osobistego upodobania malucha – on może odmówić pić z pojnika dlatego, że on mu się nie podoba.

Jak nauczyć dziecko pić z pojnika?

Na początku należy być przygotowanym na to, że dziecko nie od razu zrozumie do czego służy ten przedmiot i będzie myśleć, że to zabawka – to normalna dziecięca reakcja. Początkowo rodzice muszą samodzielnie trzymać i nachylać pojnik niekapek, pojnik kubek niekapek ale dosyć szybko dzieciak zrozumie o co chodzi i będzie mógł samodzielnie to robić.

Jeśli natomiast dziecko kategorycznie odmawia pić z pojnika, można skorzystać z niektórych zaleceń:

 1. Pobudzać odruch ssania, proponując pojnik zamiast smoczka.
 2. Na początku dać dziecku zwykłą butelkę, a gdy zacznie ssać równomiernie, szybko zamienić butelkę na pojnik.
 3. Pokazać na własnym przykładzie.
 4. Zanurzyć ustnik pojnika do soku, aby dziecko zrozumiało do czego on służy.
 
Powiązane artykuły:
Kołyska dla noworodków - różne modele
Uważa się, że kołyska w pierwszym roku życia dziecka jest o wiele wygodniejsza niż łóżeczko. W niej można kołysać, transportować w pokoju i korzystać z licznych funkcji, które mają współczesne "superowe" modele.
Wybieramy poprawnie naczynia dla dzieci
Wybierając naczynie dla dzieci tracimy się w morzu jaskrawych i barwnych misek i kubków. Lecz główne nie zapominać o bezpieczeństwie i ekologiczności. O tym jakie naczynie lepiej wybrać – nasz artykuł.
Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
Jak uśpić niemowlę bez kołysania?
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty