Pokarm dla rybek – suchy, żywy i zamrożony pokarm

pokarm dla rybek

Poprawne karmienie rybek akwariowych jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na długość i jakość życia rybek. Istnieje kilka prostych zasad karmienia rybek, których może przestrzegać każdy. Po pierwsze należy dobrać takie rodzaje ryb, które odżywiają się w jednakowy sposób. Karmić ryby w akwarium najlepiej o tej samej porze, wykorzystując specjalnego karmnika. Ponieważ ryby mają bodźce umowne to przed karmieniem można postukać po akwarium, a następnie wsypać pokarm. Po kilku dniach ryby, gdy usłyszą sygnał będą się gromadzić obok karmnika.

Jak poprawne karmić rybki?

Podczas karmienia rybek należy przestrzegać umiarkowania jeśli chodzi o ilość pokarmu. Nadmierne spożycie pokarmu jest niebezpieczne dla rybek. Komórki wątroby zastępują komórki tłuszczowe w wyniku czego występują różne poważne choroby. Również to może powodować bezpłodność ryb. Jeden raz na miesiąc w celu profilaktyki zaleca się wcale nie karmić ryby.

Również należy kontrolować jakość pokarmu. Pokarm powinien zawierać wszystkie niezbędne witaminy, mikroelementy. Gdy pokarm dla ryb nie był masowo produkowany, ludzie musieli samodzielnie zdobywać pokarm dla rybek, co jest praktycznie rzeczą niemożliwą w mieście, daleko od zbiorników wodnych. Również występują problemy z długotrwałym przechowywaniem niektórych rodzajów pokarmu. Jednak współczesne produkowanie pokarmów daje możliwość skupić w nich odpowiednią ilość witamin i korzystnych substancji i kontrolować jakość pokarmu.

Istnieje wiele firm, które produkują różnorodne rodzaje pokarmu. Najbardziej popularne pokarmy dla rybek - Tetra i Sera.

Rodzaje pokarmu dla rybek

Podstawowymi rodzajami pokarmu dla rybek są suche pokarmy, żywe i zamrożone. Oprócz podstawowego pokarmu zaleca się dodawać:

  • żółtko jajka;
  • wątrobę;
  • wodorośla;
  • groch;
  • drożdże.

Żywy pokarm dla rybek akwariowych składa się z najprostszych organizmów, które zamieszkują zbiorniki wodne i jest podstawowym w karmieniu rybek. W zależności od rozmiarów pokarm dzielimy na kurz, duży. Do żywego pokarmu przede wszystkim należą: infuzorie, dafnia, cyklopy, raki. Przechowywać żywy pokarm można w lodówce w pojemniku z wodą, ale najczęściej go zamrażają albo suszą.

Zamrożony pokarm dla rybek nie traci swoich korzystnych właściwości, ale powtórnie go nie można zamrażać. Niektóre firmy produkują zamrożony pokarm w specjalnych pojemnikach, który łatwo rozmrażać określonymi dawkami.

Suchy pokarm dla ryb jest produkowany w postaci płatków, pigułek. Nie zaleca się go stosować jako podstawowy, ponieważ nie zawiera niektórych korzystnych substancji niezbędnych do normalnego funkcjonowania rybek.

Oprócz podstawowych rodzajów pokarmu istnieje pokarm przeznaczony dla określonych rodzajów ryb. żywy pokarm dla rybekNa przykład pokarm dla rybek egzotycznych, dennych. Oprócz tego w skład pokarmu wchodzą karotenoidy – naturalny składnik, który polepsza kolor ryb.

Do normalnego funkcjonowania ryby potrzebują odpowiednich witamin, które sprzedawane są w postaci specjalnych dodatków. Witaminy potrzebne są do normalnego krwiobiegu, rozwoju organizmu, układu kostnego, układu reprodukcyjnego, a również do normalnego metabolizmu. Karmienie rybek należy traktować poważnie, podobnie jak karmienie innych zwierząt domowych. Przestrzeganie zasad karmienia da możliwość uniknąć wielu poważnych problemów i ułatwi dbanie o akwarium.

 
Powiązane artykuły:
Jak wybrać akwarium – rodzaje i rozmiary
Wybrać akwarium – ta całkiem nie taka prosta sprawa jak może poddać się na pierwszy rzut oka. Tu ważne wszystko – forma, rozmiar, przeznaczenie. W nieprawidłowo dobranym akwarium rybkom będzie po prostu źle, one mogą umrzeć.
Jakie podłoże do akwarium jest najlepsze – rady doboru odpowiedniego podłoża
Oprócz dekoracyjnej funkcji, grunt również odgrywa ważną rolę w życiu mieszkańców akwarium, toż do pytania jego wyboru warto odnieść się serio. Jakie podłoże dla akwarium jest najlepsze? Opowiemy w artykule.
Jak przykleić tło z tyłu akwarium? Pomysły na łatwe i efektowne urządzenie akwarium
Dla stworzenia prostego i pięknego design akwarium, wiele osób przybiegają do takiej decyzji, jak urządzenie tylnego tła. W artykule opowiemy, jak poprawnie kleić tylne tło na akwarium.
Ozdoby do akwarium – czyli jak stworzyć niepowtarzalne akwarium?
Akwarium musi być nie tylko komfortowe dla jego mieszkańców, ale i pięknym. W artykule opowiemy, jakimi mogą być współczesne ozdoby do akwarium.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty