Pokojowe rośliny cebulowe – 6 najbardziej atrakcyjnych roślin cebulowych

pokojowe rośliny cebulowe

Uważa się, że uprawa roślin cebulowych w domu to proces dosyć skomplikowany i wiele z nas stara się dobrać do uprawy na parapecie rośliny niewybredne, jeśli chodzi o pielęgnację. Jednak wiele roślin cebulowych tak naprawdę są niewybredne, również nadają się do ozdoby parapetu.

Rodzaje cebulowych roślin pokojowych

Jeśli mówić o doborze ozdobnych i najbardziej efektownych cebulowych roślin doniczkowych, to w tym miejscu można ułożyć długą listę, ponieważ cebulowe rośliny pokojowe nie są gorsze od innych:

 1. Przede wszystkim należy wymienić eucharis. To rzeczywiście bardzo efektowna i ładna roślina. Należy do roślin niewybrednych, jeśli chodzi o pielęgnację. Jeśli masz taką możliwość to należy go wynosić latem na balkon lub do ogrodu. Podczas pielęgnacji warto dbać o to, aby nie pojawiły się szkodniki, a również roślina powinna pozostawać w stanie spoczynku, aby zaczęła kwitnąć.
 2. rośliny cebulowe 1
 3. Również istnieje realna możliwość uprawy frezji w domu. Najważniejsze, poprawnie pielęgnować cebulki po kwitnieniu: musisz je wykopać, a po wysuszeniu przechowywać w odpowiednim miejscu. A w końcu powtórnie sadzimy cebulki i przez jakiś czas muszą się znajdować w warunkach umiarkowanego podlewania. Po zjawieniu się pędów można częściej podlewać roślinę.
 4. rośliny cebulowe 2
 5. Niektóre rośliny cebulowe również kwitną zimą. Na przykład sprekelię należy sadzić do doniczki dopiero w końcu zimy, na początku pojawiają się pączki, natomiast liście pojawiają się dopiero po kwitnieniu.
 6. rośliny cebulowe 3
 7. Niektóre rośliny cebulowe w okresie spoczynku nie zrzucają liści, pozostają w doniczce i potrzebują umiarkowanego podlewania. Do nich należy kliwia. W okresie spoczynku liście należy myć wilgotną ściereczką.
 8. rośliny cebulowe 4
 9. Krasnokwiat jest najbardziej niewybredną rośliną cebulową. Można spotkać go w wielu zakładach medycznych i oświatowych, ponieważ wspaniale przystosowuje się do dowolnych warunków.
 10. rośliny cebulowe 5
 11. I w końcu, jedna z najładniejszych cebulowych roślin doniczkowych – amarylis. Jednak musisz być gotowa na to, że ową roślinę dosyć trudno jest pielęgnować. Aby roślina zaczęła kwitnąć musisz nie tylko przestać ją podlewać, również należy stopniowo przygotować roślinę do okresu spoczynku.
 12. rośliny cebulowe 6
 
Powiązane artykuły:
Bodziszek w warunkach domowych – przycinanie
Żeby pokojowe kwiaty były piękne i zdrowe, za nimi należy poprawnie opiekować się - polewać, podkarmiać, obcinać. To stosuje się nawet do takich niewybrednych roślin jak bodziszek. Latem i w zimie metody odejścia za bodziszkiem różnią się.
Jak często podlewać storczyki?
Wyrafinowane ździebełko i zbytkowne kwiatostany storczyków zdolne ubrać dowolne wnętrze. Lecz żeby roślina wzbudzała zachwyt, a nie litość, należy poprawnie opiekować się nią. Jest zwłaszcza ważna dla storczyków słuszność podlewania.
Jak przesadzić dracenę do innej doniczki?
Każdy, kto hoduje rośliny wie, że czasami one potrzebują przesiadki. Nie jest wyjątkiem i dracena. Żeby przesiadka draceny przeszła pomyślnie, należy dotrzymywać się kilku prostych reguł. Dokładniej czytajcie w artykule.
Paprocie domowe – pielęgnacja paprotki doniczkowej
Jeśli szukacie uniwersalnej rośliny, zdolnej dobrze wpisywać się do dowolnego wnętrza, zwróćcie uwagę na pokojowe paprocie. Te rośliny nie wymagają dużo czasu na obejście, wystarczy zabezpieczyć im konieczną wilgotność powietrza.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty