Pomysły na zdrowe życie - jak zmusić się do biegania rano?

jak zmusić się do biegania rano

Zrzucić zbędne kilogramy, obudzić mózg ze snu, zażyć porannej dawki świeżego powietrza – to spis tego, co bardzo chcielibyśmy wprowadzić w życie. Poranny bieg pomógłby nam otrzymać pożądane rezultaty. Jednak powstaje główne pytanie – jak zmusić się do wstawania wcześniej i przebiegnięcia paru kilometrów?

Motywujcie się

W pytaniu tym, jak i w wielu podobnych, główna kwestia to motywacja. Bez niej, właściwie w ogóle jesteśmy bierni w swoim życiu. A już w takim trudnym pytaniu tym bardziej bezsilni. Motywacja, odgrywa decydującą role w każdej dziedzinie, wychodząc z waszego życia: oprócz biegania dla odchudzania, nękać może dychawica, kiedy pokonasz kilka biegów schodowych, „ciężka” głowa rano i inne powszechne niedogodności. Ustalcie u siebie przyczyny, które dotyczą bezpośrednio was i pytanie jak zmusić się do biegania rano, odpadnie.

Drugi stopień, który pomoże wam utrzymać zainteresowanie do tego przedsięwzięcia, to stworzenie komfortu w bieganiu. Przygotujcie dresy w których czujecie się komfortowo, które wam się będą podobały, nagrajcie ulubioną szybką muzykę, która zadziała na was pobudzająco i będzie rozkręcała was na dystansie. Zawczasu opracujcie trasę, najbardziej wam komfortową z szeregu przyczyn: cienista aleja, nabrzeże rzeczne, park czy ogród, gdzie dobrze spędzaliście czas, słabo zaludnione ulice.

Postarajcie się urozmaicać proces, żeby nie zamienił on się w rutynę, a dawał oczekiwanie czegoś nowego. Na przykład, można teraz znaleźć dużo aplikacji sportowych do smartfonów, które śledzą waszą trasę, liczą kilometry, prędkość przemieszczenia się i nawet liczą ilość spalonych kalorii. Urządźcie sobie zawody, zwiększajcie dystans, zużywajcie więcej energii, porównujcie wyniki. Jednym słowem analizujcie swoje osiągnięcia, pragnąc je przekroczyć.

Środki zapobiegawcze

Istnieje inne, nie mniej ważne pytanie: jak prawidłowo biegać rano? Dla odchudzania albo w innych celach, istotne jest prawidłowe wykonywanie nawet tak prostego ćwiczenia jak bieg. Zanim zaczniesz rano bieganie zauważ, że istnieje szereg porad dla początkujących, na których wzorowali się nawet specjaliści. Jedno z podstawowych to rozgrzewka. Zapamiętajcie: żeby uniknąć urazów, zwichnięć, przeciążeń i drgawek, nigdy nie zaczynajcie nawet lekkiego biegu nie rozgrzawszy wcześniej mięśni i stawów nóg:

  1. Znajdźcie niewielki występ i rozciągnijcie mięśnie łydek.
  2. Zróbcie kilka przysiadów.
  3. Poskaczcie na czubkach palców, parę skoków z unoszeniem kolan do piersi.
  4. Wykonajcie kilka elementarnych skłonów do czubków palców.

To minimalny zestaw ćwiczeń, który pozwoli nie narażać się na traumy w gonitwie po zdrowie.

Na koniec ustalcie czas biegania. Rankiem ważnie jest wyznaczyć odpowiedni czas, żeby nie nadwyrężać organizmu, dać mu się stopniowo obudzić bieganie rano i dostosować go do niewielkiego obciążenia. Nieprzygotowany organizm, nie będzie po prostu potrafił przełożyć tego obciążenia, które mu zadajecie, na skuteczność. To z jakim zaangażowaniem zajmujecie się jakąkolwiek sprawą, w tym i biegiem, wpływa na ostateczny wynik. Wychodząc z wiedzy o swoim organizmie, wyznaczcie czas 15-20 minut na początek biegania. Pozwoli to wyciągnąć mózg ze stanu snu, on z kolei obudzi wszystkie inne organy. Przecież uprawianie sportu musi przynosić uzdrowienie, a nie urazy.

Biegajcie rano, nastawcie się na pozytyw. Czasami najważniejsze i światłe myśli przychodzą właśnie podczas podobnych zajęć.

 
Powiązane artykuły:
Jak wziąć siebie do rąk i schudnąć, żeby czuć się lekko i pięknie?
Kobietom właściwie bagatelizować swój wygląd zewnętrzny i szukać w nim wady. Wiele osób przy tym znajdują problem, związany z nadmierną masą ciała. Jak w tym wypadku nastroić się na odchudzanie, od czego warto zacząć?
Jak zmusić siebie przejść na dietę?
W tym artykule porozmawiamy o tym, jak zmusić siebie przejść na dietę, przecież ważne znaleźć u siebie dosyć motywacji i sił, żeby dotrzymywać się systemu żywienia i nie zerwać się.
Jak przejść na dietę, jeśli nie ma silnej woli?
Po to, żeby dotrzymywać się srogiej diety w ciągu trwałego przedziału czasu i odmawiać sobie w przeróżnych smacznych, lecz zabronionych potrawach, jest potrzebna siła woli. Ten artykuł opowie jak przejść na dietę, jeśli nie ma silnej woli.
Chcę schudnąć, ale nie ma silnej woli – co robić?
W naszym artykule podzielimy się kilkoma radami, gdzie znaleźć silną wolę, żeby schudnąć. Jak bez problemów zmusić siebie chodzić na trenażer, wzorować się reguły diabetologów i przy tym doskonale czuć się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty