Ponowne małżeństwo – psychologiczne osobliwości

ponowne małżeństwo

Dziewczyny bardzo często idealizują swoje przyszłe rodzinne życie. Nie zważając na daleko niedoskonałe relacje w wielu rodzinach ci, kto ich jeszcze nie ma, spodziewa się na to, że u nich wszystko będzie w inny sposób, raz i na całe życie. Idealna miłość do grobu – to pojęcie jak twierdzą psycholodzy jest bardzo abstrakcyjne, toż nierzadko zdarza się tak, że znaleźć swoje osobiste szczęście w pierwszym małżeństwie nie udaje się.

Statystyka ponownych małżeństw w naszym kraju pokazuje, że więcej niż 30% par nie w siłach zachować pierwsze małżeństwo. Problemy z reguły pojawiają się potem, jak u małżonków znika uczucie zakochania i wszystkie, nie do przyjęcia dla nich cechy charakteru partnera potężnieją na podstawie wewnętrznych konfliktów, stają się po prostu nie do zniesienia.

Psychologia ponownego małżeństwa

Według opinii ludzi, u których nie udało się pierwsze małżeństwo ponowna rejestracja małżeństwa pozwala rozwiązać wszystkie problemy i według statystyki w większości wypadków to rzeczywiście tak, ponieważ ponowne małżeństwa są bardziej stabilne.

Psychologiczne problemy ponownego małżeństwa

Ponowne małżeństwa mają kilka typów, którymi uwarunkowano powstanie różnego rodzaju problemów:

  1. Charakter zakończenia poprzedniego związku. Poprzednie rodzinne relacje mogły być bardzo cenne dla obu małżonków. Odciski przeszłości, swego rodu stereotyp w rodzinnych relacjach, nierzadko doprowadzają do ponownego rozpadu małżeństwa.
  2. Obecność doświadczenia rodzinnych relacji. Konflikty w rodzinie mogą powstawać na gruncie nie przygotowania jednego z małżonków do rodzinnych relacji.
  3. Różnica w wieku pomiędzy partnerami.

Rozwód i ponowne małżeństwo

Jak by to było nie paradoksalnie, lecz ponowne małżeństwo z byłym mężem może być bardziej udane, aniżeli pierwotne, ponieważ z czasem ludzie stają się mądrzejsi i przeglądają swoje wartości, oni uświadamiają cenę błędów popełnionych wcześniej i wynoszą z tego pewne lekcje życia.

Ponowne małżeństwo i dzieci

ponowne małżeństwo statystyka

Dzieci od poprzednich małżeństw źle postrzegają rozwód rodziców i wchodzenie do kręgu rodzinnego nowego człowieka. Dziecko musi odczuwać miłość obu rodziców, które z kolei muszą spełniać równy wkład w jego wychowaniu.

W okresie dorastania dziecku jest potrzebna silna i rozumiejąca rodzina, ponieważ w tym wieku aktywnie formuje się świadomość i poglądy na przyszłą zawodową orientację i osobiste życie. Niesprzyjające doświadczenie jednego z rodziców może na zawsze osiedlić w świadomości nastolatka obraz niepomyślnej rodziny i niechęć do nabywania własnej.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego ludzie się żenią i czy potrzebne jest to robić w dzisiejszych czasach?
Czym tylko nie cieszy się współczesna młodzież byle nie żenić się. Rozumienie tego po co należy wstępować w oficjalne stosunki stopniowo stanęło ścierać się. Jednak doniosłość braku mniej nie staje. W czym ona polega, opowiemy.
Małżeństwa z różnicą wieku – szczęście jest wszędzie
Zakochane pary, w których mężczyzna starszy od żony kilka lat, czy przeciwnie - kobieta ma młodego męża to dziś nierzadkość. Jednak takie związki najczęściej wywołują dezaprobatę z boku społeczeństwa i oskarżenie w chciwych celach.
Idealny mąż – czy on naprawdę istnieje?
Wszyscy chcemy, żeby marzenia o przepięknym królewiczu stały się rzeczywistością. Lecz życie daje, jak nam zdaje się całkiem nie to, co należy. Jednak są sekrety, które z dowolnego męża potrafią zrobić ideał. Z zadowoleniem nimi podzielimy się.
Czy ja wyjdę za mąż?
Teraz współczesne panienki wszystko częściej stanęły stawiać pytanie - czy świeci im zamążpójście jako takie? Jedne wątpią, czy gotowe wymienić wolność na wieczne stanie koło płyty, drugie wątpią, że komuś wpadną w oko.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty