Porady dla mądrej gospodyni, jak umyć błyszczący sufit napinany bez smug

jak umyć błyszczący sufit napinany bez smug

W mieszkaniach coraz częściej spotykane są sufity z elastycznej folii PVC. Ich walory to luksusowy wygląd, szybkość montażu i różnorodność kolorów/rozwiązań projektowych. Kolejną zaletą jest to, że pielęgnacja błyszczących sufitów napinanych jest dość łatwa, bo połysk nie przyciąga kurzu i przez długi czas pozostaje jasny i błyszczący. Jednak jeśli twój sufit przez kilka miesięcy trochę przyćmił się można go szybko odświeżyć, stosując proste techniki.

Pielęgnacja sufitów napinanych

Jeśli zanieczyszczenie lokalne to można po prostu wytrzeć powierzchnię do sucha miękką suchą szmatką, po czym stanie się on tak samo strojny jak i wcześniej. Ale jeśli chcecie odświeżyć pokój to trudno obejść się bez czyszczenia na mokro. W tym celu najlepiej użyć miękkiej gąbki, szmaty w podgrzanej wodzie. Dla większego efektu do cieczy można dodać zwykły płyn do mycia naczyń lub mydło, ale później musimy sufit dokładnie zmyć czystą wodą, bo na powierzchni mogą pojawić się brzydkie matowe plamy. Logicznym jest pytanie: jak myć błyszczący sufit napinany bez smug? Pomoże ci w tym detergent z dodatkiem alkoholu metylowego. Alkohol szybko wyparuje z powierzchni folii, nie pozostawiając na niej rozmazanych śladów.

W postaci takiego środka może wystąpić płyn do mycia szyb, aerozol lub 10-procentowy roztwór chlorku amonu.

Jak myć?

Myjemy sufit kolistymi ruchami w kierunku do miejsca zgrzewania szwu. Do mycia można użyć gąbki lub miękkiej ściereczki. Następnie mokry sufit należy przetrzeć suchą flanelową szmatką. W procesie także może się przydać mop, za pomocą którego można wyczyścić trudno dostępne miejsca bez użycia taboretu.

Z czego warto zrezygnować?

PVC folia jest bardzo cienkim i delikatnym materiałem z tendencją do powstawania pęknięć i zadrapań. Dlatego myć ją trzeba bardzo ostrożnie z przestrzeganiem szeregu zasad:

  1. Nie należy używać detergentów zawierających aceton.
  2. jak myć błyszczący sufit napinany
  3. Testuj kupiony detergent na niewielkiej powierzchni folii.
  4. Zrezygnuj z proszków ściernych, bo one zostawiają rysy na błyszczącej powierzchni.
  5. Używaj tylko miękkich gąbek i szmat.
  6. Myj bez nacisku.
  7. Woda nie powinna być gorąca (odpowiednia temperatura 30-40 stopni).

Jak widzimy umyć błyszczący sufit jest bardzo łatwo. Najważniejsze, aby być ostrożnym i postępować zgodnie z instrukcjami producentów.

 
Powiązane artykuły:
Czym wyczyścić żelazko?
Zabrudzenie pokrycia żelazka – najbardziej rozpowszechniony problem początkujących gospodyń. Można spróbować wyczyścić stopę żelazka za pomocą środków ludowych. Jak i czym trzeba czyścić żelazko, żeby nie zaszkodzić pokryciu? O tym czytamy dalej.
Jak szybko posprzątać w pokoju?
Na pewno każdemu jest znajoma sytuacja, kiedy w samej nieodpowiedniej chwili muszą przyjść goście i do liczonych minut należy posprzątać w pokoju. Jak sprawić się z takim zadaniem? O tym czytamy dalej.
Jak szybko posprzątać w mieszkaniu?
Częste sprzątanie zajmuje lwią część czasu gospodyni. A czy można zaoszczędzić czas i dosięgnąć tegoż wyniku? Jak szybko posprzątać w mieszkaniu i otrzymać dobry wynik? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak pielęgnować sufit napinany – kilka skutecznych zaleceń
Sufit napinany dziś – ozdoba każdego domu, jednak warto pamiętać, że taki decorum wymaga szczególnej uwagi. Takie sufity bardzo łatwo można uszkodzić. Jak opiekować się sufitami napinanymi? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty