Porady dla przyszłych rodziców, jak zajść w ciążę za pierwszym razem

jak zajść w ciążę za pierwszym razem

Kiedy para decyduje się zajść w ciążę chce, aby stało się to jak najszybciej, niezależnie od tego, czy to się dzieje po raz pierwszy, czy w rodzinie są już starsze dzieci. Więc przyszłych rodziców często gnębi pytanie: jak szybko i prawidłowo zajść w ciążę za pierwszym razem? Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Fizjologia

Organizm kobiety jest stworzony w taki sposób, że możliwość zajścia w ciążę występuje tylko raz w miesiącu, mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego. Ta chwila, gdy komórka jajowa wydostaje się z jajnika, nazywa się owulacją. W tym czasie musi nastąpić spotkanie z plemnikiem. Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się o dniu owulacji:

  1. Obliczenia na podstawie czasu trwania miesiączki. Cykl miesiączkowy liczy się od pierwszego dnia krwawienia. Tak więc od ogólnej liczby dni trwania okresu odejmujemy 14 dni i uzyskujemy dzień owulacji. Na przykład, 30 – 14 = 16. Dla kobiety z okresem menstruacyjnym w 30 dni dobry moment do zapłodnienia komórki jajowej następuje w 16 dniu.
  2. Obserwacja podstawowej temperatury. Pomiary należy przeprowadzać w ciągu kilku dni, aby były widoczne zmiany. Podstawowa temperatura jest w pochwie lub otworze analnym. Pomiary należy przeprowadzać rano, nie wstając z łóżka, najlepiej w tym samym czasie. W pierwszej połowie cyklu temperatura nie będzie wyższa 36,9 stopni, przed owulacją nieznacznie spadnie i w odpowiednim dniu wzrośnie do 37.
  3. Test do wykrywania owulacji, który można kupić w każdej aptece.
  4. Wydzielina z pochwy zmieni się, stanie się bardziej gęsta, zbita i przejrzysta, jak surowe białko jaja.
  5. Czasami kobieta może odczuwać ból w dolnej części brzucha w momencie owulacji.

Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia w ciągu dnia, góra dwóch, od momentu wyjścia z jajnika. Plemniki zachowują swoją żywotność średnio przez 5 dni. Dlatego stosunek płciowy w celu poczęcia może odbyć się na trzy ,cztery dni przed owulacją i być przy tym udanym.

Psychologia

Oprócz aspektów fizjologicznych jak zajść w ciążę za pierwszym razem, mężczyźnie i kobiecie warto zwrócić uwagę na emocjonalne nastawienie. Szanse na uzyskanie ciąży wzrastają, jeśli oboje partnerów mają dobry humor, potrafią pełnowartościowo wypocząć, cieszyć się z życia i siebie. Jeśli widzisz, że teraz jesteś bardzo zestresowany, napięty i zdenerwowany nadszedł czas, aby nauczyć się technik relaksacyjnych. Żyć zachowując spokój – tego można się nauczyć. Joga, medytacja, aromaterapia i inne praktyki psychologiczne na pewno będą pomocne.

Zdrowy tryb życia

Nałogi zmniejszają możliwość poczęcia dziecka za pierwszym razem. Na przykład palenie zmniejsza ruchliwość plemników u mężczyzn, a prowadzenie zdrowego trybu życia pomoże w ważnej sprawie – stać się rodzicami:

  1. Pprawidłowe odżywianie. Dla kobiet, które chcą zajść w ciążę, korzystne jest jeść roślinny pokarm (warzywa, owoce, zioła), owoce morza, mleko. Mężczyznom – mięso, ryby, orzechy.
  2. Świeże powietrze. Niespieszne spacery w parku, wyjazd z rodziną za miasto, wypoczynek nad rzeką – wpływają korzystnie na tło emocjonalne pary.
  3. Sport. Umiarkowane treningi fizyczne, ćwiczenia oddechowe pomogą ci się wypocząć i przygotować się do przyszłej ciąży.
  4. jak zajść w ciążę za pierwszym razem porady

Trzeba wiedzieć również o określonych pozach do seksu, które pomogą zajść w ciążę za pierwszym razem, bo sperma mężczyzny musi dłużej zostać w pochwie kobiety. Jest to pozycja misjonarska i pozycja, gdy kobieta jest na brzuchu, a mężczyzna z tyłu. W obu przypadkach najlepiej jest umieścić pod biodra małą poduszkę. Jaka pozycja z tych dwóch przyda się właśnie dla ciebie zależy od budowy swoich narządów płciowych. Dokładniej to powie lekarz ginekolog. W każdym razie po stosunku najlepiej 10-15 minut poleżeć i nie uciekać od razu pod prysznic.

I oczywiście trzeba pamiętać o swoich wzajemnych uczuciach, czułości, wzajemnym pożądaniu.

 
Powiązane artykuły:
Najważniejsze pytanie w życiu każdego człowieka – po co potrzebne są dzieci?
Niektóre rodzinne pary nie rozumieją nawet, jak można stawiać pytanie, czy są potrzebne im dzieci i po co. Ono brzmi dla ich więcej niż dziwnie. Przecież chyba nie ma na świecie większego szczęścia niż pojawienie się na świecie bobasa, przedłużenia siebie.
Jak przygotować się do ciąży po 30 latach?
Po trzydziestce organizm kobiety już nie tak łatwo przenosi czas ciąży. Zaczynając z tego wieku, urodzenie dziecka koniecznie planować, zawczasu przygotowawszy siebie i partnera do przyszłego poczęcia.
Ciąża po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych – jak to się zaczyna?
Duża cząstka tabletek antykoncepcyjnych przy trwałym ich użyciu źle wpływa na organizm. Planując macierzyństwo, kobiety przeżywają o tym, jak wpływa na ich organizm i na dziecko w przyszłości, przyjęcie podobnych pastylek.
Ile spermy potrzeba żeby zajść w ciążę?
W 1 kropli spermy znajduje się blisko 1 miliona płciowych komórek, toż dla zapłodnienia jest ważna nie tyle objętość, ile jakość spermy. Jednak to pytanie mocno niepokoi kobiety.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty