Porady psychologa – jak przestać być zazdrosną o faceta?

jak przestać być zazdrosną o faceta porady psychologa

Jak się mówi prawdziwa miłość bez zazdrości nie istnieje. I to rzeczywiście tak, przecież jeśli kochasz, to nieodmiennie boisz się utracić człowieka, boisz się, że on utraci interes, znajdzie sobie inną i tak dalej według listy. Lecz trzeba zawsze bardzo wyraźnie rozumieć, że chociaż związku bez zazdrości być nie może, nierzadko właśnie zazdrość zabija związek. Przecież kiedy podejrzenia o zdradę i zaczepki stają się stałymi, chłopca to po prostu zmęczy i w takim razie on rzeczywiście zacznie myśleć o innym związku. Toż warto zastosować porady psychologa o tym, jak przestać być zazdrosną o faceta, żeby własnymi rękami nie zniszczyć związku.

Porady psychologa – jak sprawić się z zazdrością?

Zacząć poza wątpliwością warto od siebie. Przecież jeśli pojawia się zazdrość to więc są jakieś wątpliwości. Nierzadko to są wątpliwości właśnie o sobie, o swoim powabie. Jeśli takie wątpliwości mają miejsce, to warto zacząć pracować nad sobą. Można zacząć odwiedzać siłownię, żeby zrobić swoją sylwetkę pociągającą, spróbować zmienić coś w swoim obrazie i wyglądzie zewnętrznym. Lecz warto myśleć nie tylko o sylwetce, ale i o świecie wewnętrznym. Można poznać, jakie jakości w dziewczynach nie podobają się facetowi. Być może znaleźć ich w sobie i wykorzenić. W ogóle warto rozwijać swoje silne strony, te cechy, które podobają się chłopakowi, które on lubi.

Mówiąc o tym, jak przestać być zazdrosną o faceta do innych dziewczyn, warto pamiętać, że każdy mężczyzna wszystko jedno będzie zawsze patrzył na sympatyczne przedstawicielki słabej płci. Przecież to całkiem naturalnie. Lecz patrzyć – nie oznacza zdradzać. W końcu chłopak nie będzie z tą dziewczyną, która mu się nie podoba. To trzeba rozpoznawać i rozumieć.

jak przestać być zazdrosną o faceta psychologia

W ogóle najstraszniejsze w zazdrości to, że ona wywołuje nieufność. Właśnie podejrzliwość rujnuje związek, ponieważ miłości bez zaufania po prostu nie istnieje. Toż główna porada psychologa, którą można otrzymać na temat tego, jak walczyć z zazdrością – to nauczyć się ufać swojemu partnerowi. Jeśli zaufaniu cały czas coś przeszkadza, to warto zamyślić się i przeanalizować związek: być może on po prostu sam już odżył swoje, czy nie miał przyszłości pierwotnie?

Nierzadko u dziewczyn po zerwaniu związku bywa problem tego, jak przestać być zazdrosną o byłego chłopaka. W ogóle ta zazdrość może być skutkiem jeszcze nie wystygłych uczuć, albo po prostu przyzwyczajeniem. W pierwszym wypadku być może warto zamyślić się nad odnowieniem relacji, a w drugim należy po prostu zacząć pozbywać się od tego zwyczaju, z czym najlepiej pomogą nowe relacje.

 
Powiązane artykuły:
Zdrada męża – jak się zachowywać?
W tym artykule porozmawiamy o tym jak zachowywać się jeśli okazało się, że mąż zdradza. Dużo w tym pytaniu będzie zależało od tego, które cele prześladuje kobieta przy wykryciu zdrady. Każdy musi odszukać swoje rozwiązanie.
Zdrada męża - jak to przetrwać?
Przeżyć zdradę męża może nie każda kobieta. Wiele osób preferują żyć i nie chcą wiedzieć, że u męża pojawiła się kochanka. Lecz kiedy życie stawi przed pytaniem: przebaczyć kochanemu człowiekowi czy rzucić, należy znaleźć w sobie siły i podjąć prawidłową decyzję.
Czy warto  wybaczać  zdradę?
Jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto przebaczać zdradę jest skomplikowane, ponieważ dużo zależy od sytuacji, właściwości charakteru i tak dalej. Rozpatrzymy przeróżne warianty i postaramy się dać rozwiniętą odpowiedź.
Jak przyłapać męża na zdradzie?
Ten artykuł pomoże ujawnić oznaki zdrady u męża. Czasami wystarczy zwrócić uwagę na niektóre właściwości zachowania małżonka i detale, żeby potwierdzić swoje obawy. Czytamy o tym dalej w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty