Porady psychologa – jak zostać bardziej śmiałą?

jak zostać bardziej śmiałą

Dosyć często nasza nieśmiałość i wstydliwość mogą stać na przeszkodzie ku realizacji planów życiowych. Wielu uważa, że pozbyć się ich jest rzeczą niemożliwą, jednak tak naprawdę nie jest. Jeśli nie wiesz, jak zostać bardziej śmiałą, warto zwrócić uwagę na porady psychologa.

Jak zostać bardziej śmiałą i pewną siebie?

Fachowcy twierdzą, że odpowiedź na pytanie, jak zostać bardziej śmiałą i zdecydowaną, znajduje się na powierzchni. Należy po prostu uwierzyć w siebie. Jednak to jest właśnie dosyć trudną sprawą dla wielu. Psycholodzy radzą:

  1. Nie śpieszyć się, działać stopniowo.
  2. Przestań ulegać wpływom innych ludzi.
  3. Zapomnij o tym, że otaczający oceniają ciebie.
  4. Nie wątp we własne siły.

Aby pozostać bardziej śmiałą należy przyznać się do własnych strachów, spojrzeć im prosto w oczy. Nie pozbywszy się ich, nie będziesz mogła się zmienić. Spróbuj metodę klina: obawiasz się nowych ludzi – aktywnie zawieraj nowe znajomości, boisz się kierownika – przychodź do niego codziennie, proponując nowe oferty, dotyczące pracy.

Nastaw się na to, że nie wszystko od razu się uda. Niepowodzenia, popełnienie błędów – to jest normalne, nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Nie obarczaj siebie winą, nie żałuj siebie, krocz do przodu. Chwal siebie częściej, nie bój się spróbować coś nowego, staraj się opuścić strefę komfortu.

Jak zostać bardziej śmiałą z chłopakiem?

Wielu nieśmiałych dziewczyn interesuje pytanie - jak zostać bardziej śmiałą i odważną z chłopakiem? Po pierwsze, jasna rzecz, zmienić wygląd zewnętrzny – młode chłopaki lubią jaskrawe dziewczyny. Obowiązkowo należy odnaleźć własny styl. Po drugie, rozpoczynaj pierwsza rozmowę. Z tobą musi być ciekawie, więc rozszerzaj swój widnokrąg, ale nie bądź nudną. Po trzecie, umiej należycie odpierać ataki: żartować, śmiać się w odpowiedzi na kpiny, delikatnie odpierać ataki chamów.

 
Powiązane artykuły:
Jak odpuścić przeszłość i rozpocząć żyć teraźniejszością?
Żeby żyć szczęśliwie, osiągać nowe cele i spełniać się należy pożegnać się z przeszłością, która jest okowami, powstrzymującymi ruch. W tym artykule można znaleźć porady o tym, jak puścić przeszłość i żyć teraźniejszością.
Jak rozpocząć nowe życie i zmienić siebie?
Zmienić siebie i swoje życie można w dowolnym wieku. I dl tego nie warto czekać do jutra, a warto zacząć prosto teraz. Jak to zrobić, podpowiedzą rekomendacje psychologów. Czytamy i bierzemy na notatkę.
4 kluczowe czynniki sukcesu
Udany biznes – przemyślana strategia, która bazuje się na głównych kluczowych czynnikach. W tym artykule potraficie znaleźć informację na temat typów kluczowych czynników oraz umiejętności poprawnie je ujawniać i wykorzystać.
Korzystne porady – jak uwierzyć w siebie i zyskać pewność?
Wierzyć w siebie i wierzyć w swoje siły można tylko pod warunkiem dobrego przygotowania do przyszłego przedsiębiorstwa. Lecz przy czym zbyt serio do niego odnosić się nie warto, rozumiejąc, że w razie błędu nic strasznego nie stanie się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty