Poranna rozgrzewka – energia na cały dzień

poranna rozgrzewka

Trudno jest obudzić się rano? Poranna rozgrzewka – oto co pomoże ci wstać rano i poczuć przypływ sił!Przez noc ciało przywyka do stanu spokoju i żeby "obudzić" się potrzebnajest niewielka gimnastyka. Nawet bardzo prosty kompleks zmusi ciebie czuć się lepiej!

Dla czego jest potrzebna rozgrzewka?

Jeśli dobra rozgrzewka przed treningiem nie wywołuje pytań, to rozgrzewka po śnie dość często zdaje się ludziom absolutnie niepotrzebną. Tylko wyobraź sobie: 7-8 godzin ciało znajdowało się w stanie spokoju i gwałtownie wskakujesz, myjesz się i wyruszasz do pracy czy na studia. Oczywiście trzeba przygotować swoje ciało do aktywnego dnia, jak również do treningu! To nie tylko pozwoli ci szybciej obudzić się, ale i polepszy twoje samopoczucie. Do tego nawet po bardzo prostej rozgrzewce rano będziesz miała znacznie więcej energii dla życia - nic dziwnego, że ogólną poranną rozgrzewkę często nazywają „ładowaniem”!

Jak robić rozgrzewkę?

Najlepiej przeprowadzać rozgrzewkę w ruchu pod dobrą muzykę i w rytmicznym tempie. Toż włącz energiczną muzykę, która przynosi ci zadowolenie i zaczynaj:

  1. Rozgrzewka dla szyi: wykonaj pochylenia głowy do przodu i do tyłu (po 4 razy), a następnie - w prawo i lewo. Po tym wykonaj skręty głowy w obie strony (po 4 razy) i obroty głową po kręgu - po 2 razy w każdym kierunku.
  2. Dalej idzie stawowa rozgrzewka: nogi na szerokości pleców, ręce w różne strony. Obracaj stawem nadgarstkowym (po 4 kręgi w każdą stronę), potem analogicznie - łokciowym i ramieniowym (na tym momencie dłoni postaw na plecy). Po tym analogiczną rozgrzewkę wykonaj dla nóg: jedną nogę ugnij w kolanie i wywiedź przed sobą, obracaj stawem skokowo - goleniowym w obie strony po 4 razy, potem kolanowym, potem – biodrowym.
  3. Dalej musi iść rozgrzewka z elementami rozciągania: pochyl się do przodu, postaraj się dociągnąć do podłogi, postój tak 20-30 sekund. Z tego poranna rozgrzewka energia na cały dzień   położenia wyciągnij ręce przed sobą, plecy trzymaj prosto i ciągnij się najpierw do przodu, a potem do prawej strony, potem - do lewej. Potem wyprostuj się, wygnij się w plecach do tyłu i ciągnij rękami do podłogi za sobą.
  4. W końcu rozgrzewki dobrze zrobić pompki 10-20 razy - to ćwiczenie doskonale krzepi cały organizm!

Taka rozgrzewka nie zajmie u ciebie więcej niż 5-7 minut i przy dowolnym obciążeniu dnia można okazać swojemu ciału taką niewielką, lecz pożyteczną uprzejmość. Nie zapominaj, że w dobie jest 1440 minut - a 5-7 minut to tylko 0,5% od ogólnego czasu dnia.

 
Powiązane artykuły:
Skoki na skakance – na czym polegają korzyści?
Korzyści skakania na skakance nie są ograniczone tylko spaleniem kalorii przy odchudzaniu, inaczej ona nie była by tak rozpowszechniona. Oprócz tego, ćwiczenia ze skakanką mają masę pożytecznych właściwości, tak dla systemów organizmu, jak i dla mięśni i stawów.
Rozgrzewka przed treningiem siłowym. Czyli jak przygotować organizm do wysiłku?
Dowolny trening należy rozpoczynać od rozgrzewki. Ten artykuł opowie o rozgrzewce, która jak najlepiej pasuje do przygotowania do siłowych treningów.
Rozgrzewka przed treningiem na siłowni. Czyli jak przygotować się do intensywnych ćwiczeń?
Przed tym, jak wykonywać ćwiczenia na siłowni, należy zrobić rozgrzewkę dla przygotowania ciała. W tym artykule opowiada się o tym, jaka może być rozgrzewka, a także z jakich ćwiczeń ona musi składać się.
Jak zbudować mięśnie szyi? Ćwiczenia na szyję i
Ten artykuł jest poświęcony ćwiczeniom na szyję i "drugą brodę", które nierzadko są pominięte przy podziale uwagi, co przyprowadza do różnych chorób. Przede wszystkim wzmocnienie mięśni szyi jest niezbędne dla zdrowia, a potem do urody.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty