Poród
5 najczęstszych lęków przed porodem
5 najczęstszych lęków przed porodem Ciąża – szczęśliwy, ale jednocześnie pełen obaw i lęków okres w życiu kobiety. Każda kobieta, która czeka na pierwsze dziecko, boi się porodu. Jednak są również kobiety, które rodzą drugie i trzecie dziecko, a i tak mają lęk przed porodem. I nie ma w tym nic dziwnego. Każda kobieta martwi się o swoje życie i życie swego dzidziusia. I to jest naturalne.
5 problemów, które nie ominą młodych mam po porodzie
5 problemów, które nie ominą młodych mam po porodzie U kobiet ciężarnych dochodzi do dużych zmian w anatomii, fizjologii i metabolizmie. Na przykład, włosy podczas ciąży gęstnieją i stają się mocniejsze, powiększa się biust, pojawia się ciemna pionowa kreska, która ciągnie się przez środek brzucha, przebarwienia skóry. A co się dzieje z ciałem kobiety po porodzie?
Jak wygląda trzeci poród – czyli czym różnią się następne porody?
Każdorazowo przed porodami kobieta stawia jedno pytanie: jak przejdą porody? Może lżej i szybciej? I nieważnie, pierwsze czy trzecie te porody. Jednak trzecie porody mają swoje właściwości. O nich pójdzie mowa w naszym artykule.
Przyczyny słabej czynności skurczowej – zaburzenia przebiegu porodu
Czasami podczas porodów przejawia się słaba czynność skurczowa i lekarzom należeć stymulować proces porodowy. Dlaczego to odbywa się i jakie są rodzaje słabej czynności skurczowej? O tym dowiadujecie się, przeczytawszy nasz artykuł.
Skuteczne sposoby na skurcze porodowe – jak złagodzić ból porodowy?
Skurcze – trwały i chorobliwy proces, poprzedni porodom. Czym może sobie pomóc kobieta podczas ich, jak można ulżyć ból? Czytajcie dokładniej w naszym artykule.
Częstotliwość skurczy przy porodzie
Częstotliwość skurczy przy porodzie

Początek przedporodowych skurczy oznacza początek porodowej działalności i należy być gotową do głównego wydarzenia. Jak się zaczynają i ile trwają,a także z jaką częstotliwością ?O tym opowiemy w naszym artykule.

Karmienie piersią po cesarskim cięciu – wszystko, o czym powinna wiedzieć młoda mama
Karmienie piersią po cesarskim cięciu – wszystko, o czym powinna wiedzieć młoda mama

Wiele kobiet, na których czekają porody drogą cesarskiego cięcia bardzo przeżywają proces piersiowego karmienia. Co należy robić świeżo upieczonej mamusi i czego robić nie wolno? Dalej rozpatrzymy główne właściwości tego procesu.

Czy porusza się dziecko przy skurczach rozwierających – czyli co czuje dziecko w trakcie porodu?
Czy porusza się dziecko przy skurczach rozwierających – czyli co czuje dziecko w trakcie porodu?

Oto i nastała długo oczekiwana godzina. Jeszcze trochę – i wasze spotkanie. Macie skurcze, to znaczy porodowa działalność jest w rozpalaniu. Jak musi zachowywać się bobas w ciągu porodów? Czy powinien on poruszać się podczas skurczów?

Jak schudnąć karmiącej mamie, nie szkodząc dziecku – menu
Jak schudnąć karmiącej mamie, nie szkodząc dziecku – menu

Wracając do domu ze szpitala mama zanurza się do obejścia za nowonarodzonym. Jednak ważne nie zapominać, że mama - jeszcze i kobieta - ulubiona, piękna, a toż należy pomyśleć o tym, jak przywrócić sobie byłe formy i podciągnąć figurę.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty