Poród
Ciąża – szczęśliwy, ale jednocześnie pełen obaw i lęków okres w życiu kobiety. Każda kobieta, która czeka na pierwsze dziecko, boi się porodu. Jednak są również kobiety, które rodzą drugie i trzecie dziecko, a i tak mają lęk przed porodem. I nie ma w tym nic dziwnego. Każda kobieta martwi się o swoje życie i życie swego dzidziusia. I to jest naturalne.
U kobiet ciężarnych dochodzi do dużych zmian w anatomii, fizjologii i metabolizmie. Na przykład, włosy podczas ciąży gęstnieją i stają się mocniejsze, powiększa się biust, pojawia się ciemna pionowa kreska, która ciągnie się przez środek brzucha, przebarwienia skóry. A co się dzieje z ciałem kobiety po porodzie?
Nie od dziś wiadomo, że każdemu porodowi towarzyszy ból. Zazwyczaj kobiety w ciąży boją się bólu porodowego, często mają z tego powodu ataki paniki i histerie. Właśnie dlatego każda ciężarna kobieta powinna znać skuteczne sposoby na łagodzenie bólu porodowego.
Jesteś w ciąży i czytasz opinie na forum, poświęconym porodowi. Wśród nich jest sporo przerażających. Uczymy się odróżniać prawdziwe informacje od fałszywych, obalamy popularne mity o porodzie.
Poród jest bardzo wzruszającym i znaczącym wydarzeniem dla każdej kobiety. Przygotowywać się do niego należy z wyprzedzeniem, wybierając dla siebie najlepszy wariant ze sprawdzonych przez specjalistów praktyk.
Wydawałoby się - co może być fascynującego w narodzinach? Jednak zdjęcia porodów wybrane przez The International Association of Professional Birth Photographers są niezbitym dowodem na to, że poród to bardzo fascynujący i porywający proces.
Dziś każda przyszła matka odwiedza warsztaty dla kobiet w ciąży, podczas których zdobywa informacje na temat ciąży i porodu. Jednak są fakty, o których nie opowie ci żadna położna. W niniejszym artykule opowiemy o niespodziankach, które czekają na kobiety przed, w trakcie i po porodzie.
Przyjście na świat dziecka – bez wątpienia fascynujące zjawisko. To niezapomniany moment nie tylko w życiu matki, ale również ojca, który zdecydował się na wspólny poród.
Emocjonalny post o urodzeniu swego syna Zadyna wraz z niezwykłymi zdjęciami umieściła na facebookowym profilu Nikki Smith.
Zakończenie każdej bajki o kolejnej disneyowskiej księżniczce łatwo się da przewidzieć – główna bohaterka poznawała i wychodziła za mąż za wspaniałego księcia i żyli ...oni długo i szczęśliwie.
Świat ładnych obrazków i fotoshopa dosyć często dyktuje swoje zasady, oszukuje i wywołuje u wielu z nas kompleksy związane z naszą figurą. Czyż kobiety po porodzie z rozstępami, zwisającym brzuchem, puszystymi biodrami powinny się uważać nieładnymi?
Fotograf <a href="http://jennylewis.net/">Jenny Lewis</a> pokazuje, jak piękne mogą być zwykłe portrety matki i dziecka. Ich seria o nazwie "Pierwszy dzień życia" obejmuje zdjęcia wykonane w ciągu 24 godzin od momentu urodzenia dziecka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty