Poronienie wczesnej ciąży bez łyżeczkowania

poronienie  wczesnej ciąży bez  łyżeczkowania

Dosyć często się zdarza, że dochodzi do poronienia, praktycznie od razu, w 5-8 tygodniu ciąży. Istnieje wiele przyczyn ku temu. Głównym zadaniem lekarza jest określenie właściwej przyczyny, która spowodowała poronienie samoistne i zapobiec infekcji ( łyżeczkowanie macicy). Jednak po poronieniu wczesnej ciąży nie zawsze dokonywano łyżeczkowania. Zapoznajmy się bardziej dokładnie z daną sytuacją i opowiemy o szczególnościach leczenia ciężarnej po poronieniu.

Kiedy po poronieniu samoistnym nie dochodzi do łyżeczkowania?

W tych wypadkach, gdy po nagłym przerywaniu ciąży wraz z krwią wydala się jajo płodowe nie trzeba dokonywać łyżeczkowania jamy macicy. Decyzja o przeprowadzeniu takiego typu zabiegu podejmowana jest na podstawie otrzymanych wyników badania ultradźwiękowego.

Również warto podkreślić, że jeśli pozostały resztki tkanek zarodku to lekarze wolą zaczekać. Cała sprawa tkwi w tym, że po upływie 2-3 tygodni macica powinna samodzielnie wydalić resztki zarodku. Właśnie owy fakt tłumaczy takie zjawisko jakim są upławy po poronieniu bez łyżeczkowania. Jednak nie zawsze do tego dochodzi. W takim wypadku dokonuje się rewizji jamy macicy. Owy zabieg obowiązkowo jest przeprowadzany, jeśli doszło do obumarcia płodu – płód umiera, ale nie dochodzi do poronienia.

Czasami przeprowadza się łyżeczkowania w celach profilaktycznych, aby zapobiec pozostaniu resztek tkanek zarodka w jamie macicy, a również w wypadku krwawienia w czasie poronienia samoistnego.

Szczególności regeneracji organizmu po aborcji

Dosyć często kobietę, która przeżyła poronienia samoistnego bez łyżeczkowania interesuje pytanie, ile będzie trwać krwawienie z narządów płciowych. Nie zbyt obfite krwawienie po takim zjawisku może trwać około 7-10 dni. Przy czym obfitość z czasem się zmniejsza. Jeśli to się nie odbywa warto udać się do lekarza.

Jeśli natomiast mówić bezpośrednio o tym, kiedy zaczyna się okres po poronieniu bez łyżeczkowania, to lekarze zazwyczaj mówią o następującym odcinku czasowym, który wynosi 21-35 dni. Więc normalny okres po poronieniu samoistnym bez łyżeczkowania powinien zacząć się po upływie miesiąca.

Jednak nie zawsze tak jest. Czasami organizm potrzebuje nieco więcej czasu, aby się odnowić. Obniżenie poziomu hormonu progesteronu, który zaczął się produkować w czasie ciąży, też nie może nastąpić w jednym momencie. Z tego więc powodu kobiety często skarżą na to, że nie mają okresu po upływie 2-3 miesięcy po poronieniu. W takim wypadku lekarze przeprowadzają badania, które dają możliwość wyeliminować powikłania.

Również warto wspomnieć o gorączce, która może być spostrzegana po poronieniu bez łyżeczkowania. Zazwyczaj owa sytuacja świadczy o tym, że w macicy pozostały resztki jaja płodowego lub zarodka. Właśnie one powodują procesy zapalne, których pierwszym objawem jest gorączka.

Kiedy można zajść w ciąży po poronieniu, bez przeprowadzenia łyżeczkowania?

poronienie bez łyżeczkowania

Owe pytanie interesuje wielu kobiet, które miały do czynienia z poronieniem samoistnym.

Podczas udzielenia odpowiedzi na owe pytanie lekarze zalecają przestrzegać następującego odcinku czasowego, 6-7 miesięcy. Właśnie tyle czasu potrzebuje organizm kobiecy, aby się odnowić. Również należy uwzględniać czynniki indywidualne i to w jaki sposób przebiega proces regeneracji. Ponieważ czasami lekarze, pod wpływem różnych czynników, zabraniają zajścia w ciąży w ciągu 3 lat! Więc określić jednoznacznie czas, po upływie którego można zajść w ciąży, nie można. W każdym bądź wypadku należy zrobić badania ultradźwiękowe i zasięgnąć porady lekarza-ginekologa.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?
Na żal, nie zawsze ciąża kończy się porodem i w pewnych wypadkach odbywa się jej przerywanie. O tym dlaczego powstaje poronienie na pierwszych tygodniach ciąży i jak poprawnie ustalić przyczynę porozmawiamy dalej.
Jak odróżnić okres od poronienia wczesnej ciąży?
We wczesnych terminach ciąży, w ciągu pewnego czasu u kobiet nierzadko powstają okresy, kiedy przedtem u nich powinny być miesięczne. W tym wypadku ciężarnych niepokoi pytanie, jak wyróżnić je od poronienia.
Okres po poronieniu – kiedy ma się zacząć?
Jak odbywa się wznowienie reproduktywnego systemu po poronieniu? Kiedy u kobiety, co przeżyła poronienie, normalizuje się menstruacyjny cykl i zaczynają się miesięczne? Odpowiedzi na te pytania potraficie znaleźć dalej.
Jak dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?
Większość wypadków poronień zdarza się na wczesnym terminie, często wtedy, kiedy ciężarna jeszcze nie wie o swoim położeniu. Ponieważ ta komplikacja nie należy do dużej rzadkości, kobietom warto wiedzieć jak odbywa się ten proces i jakie są jego oznaki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty