Post boskich włoskich aktorek

Nasza Redakcja wybrała 10 wspaniałych włoskich aktorek, które można jedynie podziwiać.
Post boskich włoskich aktorek

Kinematografia włoska jest znana ze swojej niezapomnianej atmosfery, jednak jego główną perełką były i są, jasna rzecz aktorki. Jaskrawe i niepowtarzalne, zdobywają serca milionów mężczyzn, a ich talent i uroda zostały wzorem kobiecości.

Sophia Loren

Sophia Loren
Loren

W tej kobiecie był zakochany cały świat. Bardzo ładna i niezwykle charyzmatyczna aktorka, posiada najwięcej nagród wśród aktorów włoskich. Otrzymała Oscara za najlepszą rolę kobiecą i to pierwszy wypadek, gdy nagroda w tej nominacji była wręczona za film w języku obcym.

Monica Belucci

Monica Belucci
Belucci

Monica Belucci – kobieta-marzenie. Nie jest podobna do żadnej z aktorek, tak samo jak żadna z aktorek nie jest do niej podobna. Jest nazywana "włoską boginią ". Właśnie ona odtworzyła we współczesnym kinie wizerunek prawdziwej diwy kino.

Ornella Muti

Ornella Muti
Muti

Ornella Muti – wzór kobiecej urody. W jej karierze filmowej nie było nieciekawych ról. W jednym z wywiadów Ornella powiedziała, że po zakończeniu nakręcenia filmu ona pozostaje sam na sam ze sobą i tę kobietą, której jeszcze wczoraj "oddawała " swoją twarz, nerwy, łzy i uśmiech.

Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida
Lollobrigida

Ze wszystkich gwiazd powojennych Gina Lollobrigida była i pozostaje najbardziej czarującą. Ona – jaskrawy przykład urody śródziemnomorskiej, gorąca, dzika, namiętna. Wspaniała kobieca figura i niesamowite zdolności aktorskie sprawiły, że została gwiazdą międzynarodową, którą nazywano Włoskim Wulkanem.

Pier Angeli

Pier Angeli
Angeli

W ciągu swego krótkiego życia Pier Angeli wykonała 33 role w kinie. Już po pierwszych swoich rolach ona była bardzo wysoko oceniania przez krytyków filmowych, którzy porównywali jej urodę i talent z urodą i talentem Grety Garbo.

Isabella Rossellini

Isabella Rossellini
Rossellini

Isabella Rossellini – córka znanych rodziców: reżysera Roberto Rossellini i aktorki Ingrid Bergman. Ulubiona aktorka Davida Lyncha. Zagrała w jego filmie "Blue Velvet ".

Asia Argento

Asia Argento
Argento

Ta aktorka jest bardzo wielostronna. Jest pisarką, reżyserem i jedną z najczęściej angażowanych aktorek w filmach włoskich i europejskich.

Alida Valli

Alida Valli
Valli

Alida Valli zagrała w filmach prawie wszystkich znanych reżyserów włoskich: Visconti, Bertolucci, Pazolini, Argento, Antonioni. Każda jej rola została klasyką filmu włoskiego.

Claudia Cardinale

Claudia Cardinale
Cardinale

Jeszcze jedna wspaniała i znana aktorka włoska. Jedna z ulubionych aktorek Visconti, która jako pierwsza mówiła własnym głosem u Fellini. Odmówiła Marlonowi Brandowi i Alain Delonowi.

Marina Berti

Marina Berti
Berti

Bardzo ładna aktorka, którą zna każdy miłośnik filmu włoskiego. Zagrała w 100 filmach i serialach. Dużą popularność zdobyła dzięki rolom w filmach "Quo vadis ", "Ben-Hur ".

Jasna rzecz nie można w jednym artykule wspomnieć o wszystkich ładnych aktorkach. Bardzo dużo talentów posiada kinematografia włoska!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty