Powstała lalka Barbie, wspierająca karmienie piersią!

Przystosowane do życiowych realiów lalki Barbie, wykonane przez mistrzyni Betty Strachan z australijskiego miasta Brisbane, są znane i popularne w ogromnej sieci internetowej od ponad czterech lat.

Pomimo tego, że kobieta wychowuje dwóch synów trzy i pięć lat, swoim hobby zrobiła przemalowanie podobnych do siebie sklepowych Barbie z nienaturalnym wyglądem na lalki z twarzą zwykłych ludzi, którzy otaczają nas każdego dnia.

Powstała lalka Barbie wspierająca karmienie piersią

Dzięki zręcznym manipulacjom w rękach Betty efektowne długonogie piękności z wyzywającym makijażem i w modnych strojach zamieniły się w śliczne dziewczynki, dziewczyny i kobiety, z piegami na policzkach, bruzdkami na zębach, rudymi lokami i zadartymi noskami. – Zgadłeś – lalki Barbie stały się podobne do nas!

lalka Barbie wspierająca karmienie piersią

Ale na tym poprzestać Betty nie chciała. Komunikacja w grupie młodych matek zainspirowała dziewczynę do bardzo nietypowego projektu – stworzenia lalki Barbie, karmiącej piersią swoje dziecko.

barbi

Tematyka nowej pracy została wybrana wcale nie dlatego, że Betty niedawno sama dwa razy przechodziła przez ten ważny etap:

"To żenujące, ale w świecie dzieje się coś dziwnego – dzieli się emocjami artystka – Pytanie karmienia piersią stało się jakimś tabu. Kobiety karmiące w miejscach publicznych są potępiane, zdjęcia, na których mama karmi dziecko, mogą usunąć z portalu, a nawet mężczyźni zaczęli podnosić rękę na swoich żon, podczas gdy są zajęte karmieniem..."
lalka
"Pewnego dnia po prostu malowałam starą lalkę, i udało mi się zrobić twarz jednej z uczestniczek naszej grupy – mówi Betty – Następnie przyłożyła do niej małą lałeczkę bobasa, imitując sakrament karmienia piersią, sfotografowałam tę fabułę i podzieliłam się nią w Instagram. Niewiarygodne, ale moje lalki podobały się tylu ludziom, że na mnie setkami posypały się propozycje kontynuowania ich tworzenia!"
lalka wspierająca karmienie piersią

Lalki Betty przypominają uczestników grupy młodych matek!

Barbie wspierająca karmienie piersią

Swoje nowe kreacje Betty Strachan połączyła w serii "Mamas Worldwide Barbie", ale od niedawna ją uzupełnili nowe egzemplarze – lalki Barbie w oczekiwaniu na dziecko!

Barbie karmienie piersią

W rodzinie lalki Barbie będę dziecko!

barbi dziecko
"Zauważyłam, że brak różnorodności tylko szkodzi. Nasze dzieci bawią się tym samym typem lalek - z reguły mają niebieskie oczy i blond włosy. Ale przecież nie wszyscy są tacy! A takie procesy fizjologiczne, jak ciąża i karmienie piersią dla nich w ogóle niezrozumiałe. Na takich prostych przykładach łatwiej im będzie zrozumieć, że macierzyństwo – to wielkie szczęście i wielki trud jednocześnie!" – uważa artystka.
Barbie wspierająca karmienie piersią dzieci

Macierzyństwo – to wielkie szczęście i wielki trud!

źródło:Huffingtonpost
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty