Powstrzymanie się od seksu – skutki i korzyści abstynencji seksualnej

powstrzymanie się od seksu

Pytanie dotyczące tego, jak abstynencja seksualna wpływa na organizm, jest bardzo popularne. Faceci przekonując dziewczyny do tego, aby jak najszybciej zacząć uprawiać seks mówią o tym, że abstynencja seksualna szkodzi zdrowiu. Dziewczyny, które nie są skłonne odmawiać seksu nowym partnerom również uważają, że to jest potrzebne dla zdrowia. Postarajmy się zrozumieć, czy rzeczywiście abstynencja seksualna jest na tyle szkodliwa.

Jakie są skutki abstynencji seksualnej?

Powstrzymanie się od seksu, według modnych czasopism, jest czymś okropnym. W internecie również można znaleźć mnóstwo informacji o tym, że powstrzymanie się od seksu wpływa na stan fizyczny i psychiczny człowieka.

Uważa się, że kobieta podczas powstrzymania się od seksu obowiązkowo staje się agresywna i zdenerwowana. Seksuologowie radzą zastąpić seks masturbacją, aby wyładować energię. Natomiast mężczyzn straszą tym, że powstrzymanie się od seksu negatywnie wpływa na ich potencję. Kobietom prognozują zanikanie libido, co również jest dosyć niebezpieczne. Jednak komu są potrzebne te okropne historie i dlaczego opowiadane są wszędzie?

Długa abstynencja seksualna przedstawiana jest jak coś okropnego i niebezpiecznego, natomiast seks (w tym też przypadkowy) jest wyjściem ze wszystkich trudnych sytuacji. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sytuacja demograficzna powinna znajdować się pod kontrolą, przecież państwo potrzebuje siły roboczej!

Jakie są korzyści abstynencji seksualnej?

Moc instynktu płciowego jest bardzo wyolbrzymiona, a następstwa zmyślone. Wiele ludzi po rozstaniu się z ukochanymi ludźmi, czasami w ciągu miesięcy albo nawet lat powstrzymują się od seksu, jednak ich zdrowiu to nie szkodzi. Jeśli natomiast człowiek nie może się kontrolować i ma duże zapotrzebowania na seks – prawdopodobnie ma problemy psychiczne i potrzebuje pomocy psychoterapeuty.

trwałe powstrzymanie się od seksu

Książka znanego autora z Niemczech, Auguste Forela ”Pytanie płciowe” omawia wszystkie argumenty i bardzo dokładnie argumentuje jednoznaczną pozycję: człowiek nie powinien nadmiernie zużywać posiadaną energią seksualną, jeśli chce ją zachować w ciągu wielu lat. I zachodni fachowcy i mędrcy wschodni mówią o jednym tym samym: człowiek posiada konkretny potencjał naturalny i im szybciej go zużyje, tym szybciej będzie miał do czynienia z problemami seksualnymi.

Nadmiar seksu doprowadza do zużycia sił i zmniejszenia możliwości. Najważniejsze – umiarkowanie, działania zgodnie z życzeniami. Nie ulegaj mitom, nie uprawiaj seksu jak najczęściej, aby być ”zdrowym”. Musisz przysłuchiwać się do własnego organizmu i rozsądnie zużywać energię, którą obdarzyła cię natura.

 
Powiązane artykuły:
Abstynencja płciowa – powstrzymanie się od seksu
W tym artykule dokładnie rozpatrzymy pytanie o abstynencji płciowej, rozewrzemy treść pojęcia i opowiemy o możliwych przyczynach i skutkach tego, kto powstrzymuje się od seksu u mężczyzn i kobiet.
Mąż mnie nie pożąda – podstawowe przyczyny
Jeszcze kilka dziesięcioleci temu byłoby dziwne słyszeć od kobiety frazę: "Mąż mnie nie pożąda"! Przecież wykazywać seksualną aktywność dla dziewczyny było po prostu sprośne. Teraz kobietom należy głowić się nad podobnymi problemami.
Niezwykły seks – kilka skutecznych sposobów
Urozmaicać swoje seksualne życie można za pomocą nietradycyjnego seksu, który wiele par pomyślnie praktykują. W tym artykule opowiemy o najpopularniejszych rodzajach takiego seksu.
Seks astralny – jak doznać orgazmu astralnego?
Jak wiadomo istnieje teoria o istnieniu cienkich ciał człowieka. Opowiemy o astralnym seksie, w którym wciągnęły cienkie ciała i dla którego nie ma tymczasowo-przestrzennych przeszkód.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty